What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Wappa/400W/coco

sucminee

Active member
Sziasztok!

Tegnap előtt bedobtam egy pohár vízbe 4 fotós fem Wappa magot. Meló után amikor hazaértem már mehettek nedves papírtörlőbe csírázni. Ma reggelre volt is kb fél-egy cmes csíra mindegyiken így bekerültek a cserepekbe. A cserepek 6l-esek, 50% finomra vágott kókuszrost(buffered) és 50% kókusz csipsz van bennük. A kókuszhoz adott vízet ph 6.0ra állítottam. Most bent pihennek én pedig várom hogy kidugják a fejüket aztán kapcsolom nekik a fényt. 400W MH/HPS analóg trafó, kiszívásnak van egy 320as venti, forgatónak meg egy kis csiptethetős. Mindez 1x1x2m-es boxban.:watchplant:
 

GK_420

Active member
A kókusz csipsz fedőnév a darabos kókuszra érted amit hüllők alá tesznek? Mert az maradjon is ott még a gombák se szeretik...
 

sucminee

Active member
De sztem az lesz az. Eddig csak jó véleményeket hallottam róla gondoltam én is teszek egy próbát ezek után inkább csak annyi hogy majd meglátjuk. Remélem nem lesz igazad, bocs :) és nem lesz semmi baj.
 

Medicropper117

Active member
Hat eleg meredek ötlet. Kókuszt minek még lazítani?:O
Sok sikert. Nagy wappa fan vagyok. Lassuk mit hozol ki beloluk;)
 

sucminee

Active member
Sok helyen láttam perlittel keverve a kókuszt. Ez alapján jött az ötlet hogy kókuszt lazítani. Ahelyett lett a csipsz. Majd meglátjuk. Kókusszal se volt még dolgom. Eddig csak földeztem. Oda fogok rájuk figyelni, az tuti. Láttam és olvastam is a naplód Medi. Annak hatására döntöttem amellett hogy ha már van Wappa magom akkor az lesz az újrakezdő strainem.
Van jó hír is: mind a négyen kidugták a fejüket. Lámpa 55cmre van tőlük. 18 órában kapják a fényt és a kiszívást. Jobb belső volt az első az után a jobb külső majd a másik kettő.

picture.php


picture.php
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
sucmine.. akkor lenne szopás ha csak és kizárólag a csipszben lenne a növény, bár a perlit sose árt, azt nyugodtan rakhattál volna bele.
jah a locsoloviz phjt állitsd be jól, mert nem fognak fejlődni csak nyúlni, ha túl magas
 

sucminee

Active member
Abban biztos lehetsz h nem terveztem 100%kokusz csipszet alajuk rakni. Az mar nagyon lazanak tunt meg elmeletben is. Hat meg miutan eloben is megneztem. Perlitet azert nem raktam mert amikor vettem a kozeget nem volt raktaron en pedig nem voltam hajlando varni :) Csapvizzel locsolok, ezert muszaj is a pht allitgatnom kulonben csunya dolgok lennenek.
 

Medicropper117

Active member
Hat akkor hajrá. Ph-ra figyelj mert arra erzekeny.
Locsolas hogy lesz? Kézzel? Meg mit hasznalsz? Kerlek mond h nem muskatlidoktort:laughing:;)
 

sucminee

Active member
Kezzel lesz. Nem, nem azzal. Ghe micro es bloomom van. Azt tervezem nekik adni meg szilikont. A phra szinten a te naplod miatt kulonosen oda fogok. Nem akarok hermakat latni a boxomban. Ez itt a csak lanyoknak valo szoli.
 

Medicropper117

Active member
Viragzas 3.-4. hetétől keverheted 1:2,25-be nyugodtan. En keveslem a PK-t benne. Legalabbis nálam szokott lenni enyhe foszfor hiany ha 1:2-t kapnak
 

sucminee

Active member
19-én reggel kaptak locsit. 3l-t megittak 4-en runoff nélkül. Táp maradt mint az előző, 0,3 microból és bloomból is. A kép 5 perccel a poszt előtt készült. Szombat óta bekapcsoltam a kis keverőventit is ami így a lámpáról fújja a meleget felfelé.

picture.php
 

Medicropper117

Active member
Csak szólok hogy a Lucas formula az 1:2 arány. A bloomból 2x annyi kell mint a mikróból. A legelejétől!
Viragzas vége felé emelheted a bloomot 1:2,25-ig ha jelentkezik enyhe foszfor hiany.
1x mar leirtam, nem olvastad el?
Én kőzetgyapotban kezdek, azt 0,5:1:0,2/liter -mikro/bloom/szilikon- (ph 5,6-5,8) tápos vízbe áztatom egy par orara miutan kimostam. Abba megy a magonc. Mehet ezeknek is a 0,5:1 nyugodtan. Meg akkor is ha csapvizzel nyomod
Sok sikert
 

sucminee

Active member
Azt tudtam h a Lucas annyi amennyi csak azt nem gondoltam volna h vegre is azt kellene hasznalnom. Jolvan akkor ramegyek majd ezekre az aranyokra. Azt meg tudod nezni nekem h ezzel a tapmennyiseggel mennyi az Ec-d ph allitas elott?
 

Medicropper117

Active member
0,5+1=338ppm (mikro/bloom)
0,5+1+0,2=401ppm (mikro/bloom/szilikon)
Ro=46ppm

Asszem a ceruzan 700 az 1EC. Az ertekek 1 literre vannak megadva. Attol hogy vegel Mg még kell. Az meg a bloomban van....vagy az a Ca. Fasz se tudja a lenyeg h 1:2 szinte végig
 

sucminee

Active member
Koszonom. A csapvizhez ezt hozzakeverem akkor a te altalad megadott ertekekkel ez kb 700ppm lesz a tapoldatom es meg ph allitas sehol. Nem fog ez egy kicsit karcolni? Az aranyokat most mar be fogom tartani egyedul a mennyisegek amik kerdesesek szamomra meg de ha azt mondod ezt tolod a magoncoknak akkor talan elbirjak mar az enyeim is.
 

sucminee

Active member
Amióta Medi mondta hogy veg alatt is illene 1:2 arányban keverni a tápot nekik azóta úgy kapják. 0,3 micro+0,6 bloom. 3 litert szoktam szétosztani köztük ami úgy tűnik egyre kevesebb időre elég. 23-án kaptak locsolást illetve 26-án reggel lámpa kapcsolás után de addigra már szinte porzott a kókusz. Azt hiszem szépen elkezdem csökkenteni a locsolások közti időt addig így marad a táp mennyiség aztán majd amikor beálltak napi locsolásra majd elkezdem feltolni azt is meg a vízmennyiséget is. Az első kép lámpakapcsolás után készült míg a második off után nem sokkal. Durva hogy még a képen is látható a különbség holott ez csak egy nap volt.

picture.php


picture.php
 

Medicropper117

Active member
Ahogy whiped is mondta, azok az értékek RO-val igazak ahol az RO 46ppm. Vagyis elég gagyi RO sajnos, de nekem megfelel.
A másik h a csapvíz 0,5 EC-je nem egyenlő egy nullás vízből kevert 0,5 EC-vel. Az utóbbi sztem jóval töményebb mégha a sok szar miatt annyit is mutat a ceruza amennyit.
Jah igen...
Takaritsd ki azt a kámentő tálcát he!!! Tiszta dzsuva, gyanitom odaszáradt runoff vagy kilögybölt táp....a lényeg h tiszta legyen.
Szépen haladnak, kiv. leszek
 
Top