What's new

ВЕЧЕН АУТДООР В ГРАДСКИ УСЛОВИЯ

_Ina_

Active member
Veteran
Ама това за вътре или за терасата? сигурно за вътре. Аз още не съм имала възможност да подрежа корените. това се прави когато дълго време го гледаш,нали? Да го освежиш. А самото растениице голямото няма ли да го поокастриш отдолу под мрежата или?
 

_Ina_

Active member
Veteran
Аха. То доста е израсло над мрежата. Ама това ти е тва регенерираното,нали? забравил си я вътре :)
 

damyanek

Member
мда това с орязването защо се прави?трябва ли да има основателна причина или е наистина за "освежаване"?доколкото знам всяко едно преместване от саксия в саксия или почва и т.н. си е стрес за растението.ако се подрежат корените после би трябвало да се опита да ги въстанови и това ще спре или поне забави конкретния период в който се намира.някой по запознат да обясни моля :)
 

aeons

Member
мда това с орязването защо се прави?трябва ли да има основателна причина или е наистина за "освежаване"?доколкото знам всяко едно преместване от саксия в саксия или почва и т.н. си е стрес за растението.ако се подрежат корените после би трябвало да се опита да ги въстанови и това ще спре или поне забави конкретния период в който се намира.някой по запознат да обясни моля :)

Да прав си. Аз преди време местих едно от растенията ми щото беше на сянка и по не внимание засегнах корените. След това растежа спря, растението стана хилаво, но се въстанови след известно време (явно си е въстановило кореновата система) и в момента цъфти успешно :) :dance013:
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Хубав екран. но доста гъстичък ми се вижда.
Мисля че ще е хубаво да премахнеш нянколко листа, да отвори място за светлината да прониква хубаво навсякаде.
И тези жълтите листа в основата невиждам защо ги даржиш още..
:comfort:
 

focktor

Member
Тест 2006та,за балконско гледане N1:

https://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=21212&pictureid=444368

Като имам малко повече време , ще кача следващи ;)

Това е някаде... в началото на септември.

https://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=21212&pictureid=444387

-----------
Това е гледано в малка кофичка 2008ма
picture.php


-------------------
2009
https://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=21216
Bang ;)

Не е кой знае какво,но слънцето е без пари.Жалко че тая година,нямам свободен балкон :(
Най-хубавите ми моменти са точно от такивка,балконени куклички.
album.php
 

damyanek

Member
изглеждат вкусни :) какъв сорт са?аз дано успея днеска да щракна моите :)
 

focktor

Member
Трябваше да са NL,ама от 5 семки феми,1 дадох.Другите 4,от които само 2 бяха еднакви ,и 2 коренно различни между тях и тези 2те еднакви.Не че се оплаквам,ама така е като купуваш от тука.Иначе УЖ били на Роял Куйн Сийдс...Абе... здраве да е.
То си беше експеримент.
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Мързи ме да изчистя.Няма да навредят,даже мисля да ги оставя да паднат в контейнера,тъй като ол микса е много силен и за следващите 3-4 месеца ще има много храна и освен вода и пулверизации с делта9 няма да додавам нищо,а те от своя страна свалят пх на почвата с гниещите процеси(смятам да наливам яко,престояла вода от чешмата с пх 7,2 и ЕС-0,40 и ще става компенсация).Екологично, доколкото позволяват торовете използвани в субстрата и най-важното,лесно и без мнго внимание:tiphat:

Еее толкова ли те мързи :comfort:
10 мин работа :p
Незнам вредят ли, но не помагат :p Поизчисти ги ще има доста повече светлина за главите..
А и не пречи като ги махаш да ги нахвърляш в саксията :cathug:
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Да да :tiphat:
Онзи ден ме фана някаква муза и почнах 1 нова рисунка.
Ще я показа скоро като я доварша :p
 
Top