What's new

ВЕЧЕН АУТДООР В ГРАДСКИ УСЛОВИЯ

Astral

Member
И аз съм привърженик на терасните аутдори...ще следя с интерес за тънкостите в занаята!:tiphat:
 

Astral

Member
Мдам и аз наблюдавам подобни неща в момента...оставил съм си 1 тестово което цъфти от май.Ето и 2 снимки...едната е от юни,а другата от преди 5 мин(малко кофти качеството...няма добра светлина).Ще го оставя да си го наблюдавам без да му скъсявам деня.
Следя с интерес темата!:tiphat:
 

_Ina_

Active member
Veteran
Много хитро седят долу:) Едва ли се забелязват. А с какво изложение е терасата? От колко до колко има слънце? Аз я ползвам засега моята само докато поотраснат растенията за аутдор пролетта и на4алото на лятото,понеже в разгара на лятото гледам да няма нищо в къщи. Едната тераса ми е изток,а другата запад и от 1 до 3,4 няма слънце.
 
Аутдор е когато разстенията са изложени 100 % на природни условия . Терасите независимо с какво изложение спират близо 40% от светлината .
 

_Ina_

Active member
Veteran
Първия ми път беше на терасата хаха:) Много я ценя:) Терасата не е за добиви и такива неща,тя си е за удоволствие. Аз гардероба така и така скоро ще трябва да го махна,понеже детето ве4е пораства и мпже да се разбърбори някаде за светещи гардероби и тн:) И ще гледам като тебе,да не бие много много на очи сред другите цветя. И да се губят 40% пак растенията се развиват много хубаво и стават много свежи. Аз цъфтеж не съм правила на терасата,защото няма кои да ми ги гледа,когато съм на море.
 

Makiaveli

Member
инче, е можеш да си сложиш един 200 л. бидон (система) и да си се поливат сам самички капково, без да те притеснява че няма да си там 4-5 или повече седмици :) (тва е само като идея) хаха :)

бтв наистина стават достта свежи на терасата, но са рехави и добива не е много доволен, иначе и аз си имам на терасата някой друго запасче, резници и т.н, та ако се окаже че аутдора ми е бил отглеждан за някой друг (което искрено се надявам да не станне така) поне да имам да си пофя 'дева :)
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Зависи от терасата според мен.
Ако я грее слънцето от сутрин до 6 следобед няма да са рехави главите.
Иначе ми дойде идея наскоро за гледане на покрива на блок.
Ето това ще е яката реколта :dance013:
Но пък невиждам как ще стане работата, няма как да се скрие от недобронамерени хорица...
 
C

coco fknbrice

еее тераска на покрива на кооперация примерно е перфектно ама не всеки има такава
 

_Ina_

Active member
Veteran
Тц! Само на покрива на мезонета:) На тоя покрив излизат всякви техници,тия по изолациите,домоуправители,както и по съседните покриви. Може би на някои забутан изоставен блок или друга сграда ама и там кои зне какви се мъкнат. Не е много добра идея. Makiaweli: няма,има и други пре4ки. Докато ни няма ще минат родителите на гаджето ми,те така правят да полеят цветя и такива работи. Аз затва отрязах и прибрах или посадих ве4е вси4ко навън. Сега раз4иствам,оставям гардероба отворен с ключалката и така:)
 
C

coco fknbrice

е да де за мезонета говоря много пъти като се кача на високо си харесвам по няколко такива ама за съжаление засега никоя от тях не е моя :)
 

Astral

Member
Само да нямаш изглед към комшия полицай хахах....иначе южното изложение е супер.Ползвал съм както източна така и южна тераса,прозорци,остъклена тераса и не мога да кажа,че са били рехави растенията...дори и гигантите които вече избягвам заради големия риск от случайни погледи.Терасно съм имал растение което се подвиваше по тавана....
@Trakia seed не те разбрах за подрязването?Ква е идеята?Да го ревегитирам и да чакам плодове по-късно?Аз не държа на тоя плант...тестов е!
 

Latest posts

Latest posts

Top