What's new

Super Lemon Haze -Moby Dick (GHS)

Papastroumf

Member
53η ημέρα άνθισης

53η ημέρα άνθισης

Ανυπομονώ να δω τις κοπελιές μου έτοιμες.Λίγες φωτογραφίες για ενημέρωση.Μανιτάρια κόβω μανιτάρια βγαίνουνε.Δεν πειράζει τουλάχιστον μας αγαπάνε και οι μύκητες :biggrin: .Πως τα βλέπετε τα παπαδέλια? :biggrin:
20160313_104511.jpg 20160313_104616.jpg 20160313_104906.jpg 20160313_104934.jpg
 

bazz

Member
Μιλάς σοβαρά βγάζεις μανιτάρια απ το χωμα;;; Χεχεχε χε!!! Πρώτη φορά το ακούω!!!!
Τελειώνεις σιγά σιγά...άντε με το καλο.
 

Papastroumf

Member
Μιλάς σοβαρά βγάζεις μανιτάρια απ το χωμα;;; Χεχεχε χε!!! Πρώτη φορά το ακούω!!!!
Τελειώνεις σιγά σιγά...άντε με το καλο.

Το έψαξα λίγο στα forum και το βρήκα και σε άλλους.Άλλοι λένε οτι είναι καλό άλλοι κακό.Τι να πω δεν ξέρω. Ευχαριστώ ρε bazz.
 

bazz

Member
Τι χωμα εχεις;;;


Δεν υπάρχει κανένα απόλυτος πρόβλημα για το φυτό με τα μανιτάρια.
 

Papastroumf

Member
Τι χωμα εχεις;;;


Δεν υπάρχει κανένα απόλυτος πρόβλημα για το φυτό με τα μανιτάρια.

Το χώμα που έχω είναι ένα του εμπορίου που βρήκα από μαγαζί εδώ.Τις biobizz εδώ που είμαι είχαν 50 ευρώ μεταφορικά οπότε... Καλό το οτι δεν είναι πρόβλημα αλλά επειδή βγαίνουν μόνο σε 1 από τα 4 καταναλώνουν την υγρασία του χώματος και το 1 θέλει πιο συχνά πότισμα και χαλάει η ροή του ποτίσματος.
 

Papastroumf

Member
57η ημέρα ανθοφορίας

57η ημέρα ανθοφορίας

Καλημέρα παιδιά.Πλησιάζουν οι μέρες σιγά σιγά.Δείτε μερικές φωτογραφίες να μου πείτε την γνώμη σας.Σκέφτομαι σε 6-8 μέρες να κόψω το 2ο από τις φωτογραφίες και το 4 γιατί ένα 80 % το pistils είναι καφέ.Τι λέτε? Τα φυτά στην 1η και στην 3η θέλουν ακόμα...

20160317_110521.jpg 20160317_110532.jpg 20160317_110644(0).jpg 20160317_110808(0).jpg 20160317_110905.jpg
 

fousat

Member
Πολυ ωραια τα κοριτσια σου στρουμφ,αντε να τα δοκιμασουμε να δουμε γευση και ακουσμα.:dance013:
 

hahemuco

New member
Ρε συ Papastroumf, τι παίζει με τα μανιτάρια; Για να σου βγήκαν λογικά είχε το χώμα σου μέσα σπόρους μανιταριών. Απ'όσο ξέρω χρειάζονται πάρα πολύ υγρασία για να βγούν. Αν ισχύει αυτό δεν είναι κακό για το φυτό;
 

theia

Member
to fito thelei stin anaptixi 60~70% ugrasia kai stin anthoforia kai meta thelei 35% me 50 % max !! h ugrasia omws pou mporei na dimiourgite xamila sto fito ekane ta manitaria na bgoun !! dn iparxei kapio problima gia ta futa tou papastoumf !! oso gia tis igrasies an baleis to igrasiometro stin glastra sto xwma pano pistepse me h ugrasia ekei einai poli upsili panta !!
 

Papastroumf

Member
Ναι όντως χρειάζονται πολύ υγρασία για να βγουν...Δεν είναι κακά για το φυτό απλά απορροφούν πολύ υγρασία από το χώμα κάτι που χρειάζεται το φυτό. Κοίτα όπως είπε και η θεία στο σημείο εκείνο υπάρχει μονίμως υψηλή υγρασία.Αυτά μάγκες.Φωτογραφίες από εβδομάδα! Υγείεςςςς :biggrin::biggrin::biggrin:
 
εγώ πάντως θα τα έτρωγα τα μανιτάρια :laughing:
ωραίος παπαστρουμφ , οι φούντες σου φαίνονται ποιοτικές , καλόπιοτες να είναι !!
 

Papastroumf

Member
εγώ πάντως θα τα έτρωγα τα μανιτάρια :laughing:
ωραίος παπαστρουμφ , οι φούντες σου φαίνονται ποιοτικές , καλόπιοτες να είναι !!

Ευχαριστώ πολύ φίλε.το εκτιμώ! Υγείες...
 

Papastroumf

Member
62 ημέρα ανθοφορίας

62 ημέρα ανθοφορίας

Καλημέρα παιδιά.Όπως βλέπετε και από την επικεφαλίδα πλησιάζουμε ακόμα πιο πολύ στην πηγή.Ελπίζω το νερό να είναι γευστικό και μυρωδάτο. :biggrin: Φωτογραφικό υλικό για να δείτε την κατάσταση.Εννοείτε πως θα τα αφήσω και άλλο.Το 3ο ειδικά από τις φωτογραφίες θέλει ακόμα.Το 2ο τελικά είναι λεμόνι όχι MD και έχει πολύ χοντρούς παπάδες.Το 1ο άρχισαν να μωβίζουν τα φύλλα του. Έκανε καμία εβδομάδα κρύο.Λέτε να το επηρέασε αυτό?

20160322_082720(0).jpg 20160322_082803.jpg 20160322_082818.jpg 20160322_082826.jpg 20160322_082940.jpg
 

theia

Member
plisiazei h wra an exoun arxisei kai movizoun kiolas :D ligo akoma :D
sigoura to kruo tha ta kratise kamia mera pisw alla oxi oti ta epirease poli pistevw !!
viveeeeess:joint:
 

Papastroumf

Member
Καλησπέρα παιδιά.Σήμερα τελικά έπεσε τσεκούρι στο πίσω δεξιά.Μυρίζει τέλεια.Είπιαμε και ενα μπαλακι μικρο(μονοφυλλάκι) "charas" ντόπιο.Τρελό κόκκαλο σε αφήνει και μπαμ σε στέλνει για ύπνο.Μπήκε για αποξύρανση ανάποδα.αντε να δούμε σε πόσες μέρες.Υγείες!:biggrin:
 

Papastroumf

Member
64η ημέρα ανθοφορίας

64η ημέρα ανθοφορίας

Για σας παιδιά.Όπως σας είπα χθες κουρεύτηκε το 1 το MD και η οικογένεια μίκραινε.Μυρωδιές απίστευτες!!Ντάξει από ποσότητα μέτρια πράγματα αλλά οκ. Αν η φούντα είναι δυνατή no problem.

20160324_125425.jpg 20160324_130947.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top