What's new

Strains για το μέλλων?

420brother

Member
Άντε γιατί πέσαμε, δεν έχει πολύ κίνηση τελευταία το φόρουμ. Έλα να ανεβαίνουμε λίγο..

Καινούριο HOT topic, τι Strains σκοπεύεται να καλλιεργήσετε στο μέλλων? ας ξεκινήσω εγώ, να προσθέσω ότι η επιλογή των πωλητών βασίζετε στο pheno τους καθώς ότι έχω στη λίστα τα παρακολουθώ ταυτόχρονα σε journals και με ενδιαφέρουν άμεσα.

καλοκαίρι με το καλό που θα τελειώσει αυτό που τρέχει, θέλω να παραγγείλω:


Από Barney:

Tangerine Dream
Liberty Haze
Grape Ape (αν προλάβω stock πριν φύγουν όλα!)


Από Dinafem:

White Widow
Strawberry Amnesia


Από DNA:

Sour Kush
Holy Grail
Lemon Skunk


θα έγραφα κι'άλλα αλλά είπα να μη γίνω κουραστικός, ας βρούμε λεφτά για αυτά και βλέπουμε για τα υπόλοιπα.

αυτά είναι τα top της λίστας μου, περιμένω γνώμες και καινούριες λίστες.

φιλιά
 
Last edited:

ironagxos

Member
τέλεια με ακούγονται 420!!!!!τα συγκεκριμενα δεν τα εχω δοκιμασει ν πω την αληθεια!!!!!εμενα παλι μ ψινει για πρωτη φορα το ολλανδικο παθος που λενε....και ποιο συγεκριμενα τα strain:durban poison.---orange hill----mazzar----forest green!!!!
 

ironagxos

Member
(αφου δεν υπαρχουν ευρα για τον παππου soma kai new york cidy diesel.....or lavander)
 

420brother

Member
mazar & durban poison γαμάνε, δε θα το μετανιώσεις..

agios antonios ωραίος, το πιασες το νόημα.
 

orfeas

Active member
Veteran
Μου 'διοξε και μένα να βάλω κάτι τις, μα είν' πολλά τα φασόλια κι όλο λογάω...
Γι' αυτό μάλλον λέω να παίξω σε διπλό ταμπλώ...κάνα δυο καθαρές σατίβες (και να τρελαθώ στο "Κύριε ελέησον" τον Οκτώβρη) και κάνα δυο Ίντικες, μπας και πάρουμε κανένα αμούχλιαστο το Σεπτέμβρη.
Τουτέστιν Malawi X Panama fem και Zamaldelica του Άσσου από σατίβες και Grape Ape X Romulan και Purple LUI από ίντικες οι οποίες είναι χεράτες από Ειρηνικό μεριά.
Τώρα βέβαια τελευταία στιγμή μπορεί και να χωθεί κάνα Αγιορείτικο...

:tiphat:
 

ironagxos

Member
afth h zamaldelica..... telika psinei polous kyrious me to prostixo flert ths!!!!!(*_**)!!mepsinei kai mena opotes!:D
 

bazz

Member
Σκέφτομαι να το πάρω απ την αρχή...με Landrace ποικιλίες ή με 100% καθαρές ποικιλίες indica και sativa . Έχοντας δοκιμάσει αρκετά υβρίδια, θέλοντας να βιώσω τις διάφορες.
 

ironagxos

Member
oraia idea!!!...alla xronovora gia mena!!gnmh m bazz!!!.......dld mexri 10vdomades anthisis t anotero ok...alla ella pou h kales satives theloun toulaxiston 13-14 vdomades anthoforias ...bazz.....t les;;;
 

420brother

Member
pisteuw aksizei mia sativa ton xrono pou perimeneis gia to psixedeliko trip pou sou dinei

egw aderfe bazz mazi sou, sto mellon an vrw lefta tha parw akomh ena tent mono gia satives

acapulco gold apo barney thelw na valw kapia stigmi, exw akousei ta kalutera
 

Labros fountas

New member
kerala tha protino egv gia toys latris tis sativas mias kai apo mia ereuna pou ekana paizi na einai kai apo ta prvta patroparadota sporia gia toys bounisioys.exei kaneis allos gnomi h kamia pliroforia gia to sigekimeno futo?
 

theia

Member
to RSQ stamatise na dexete paysafe ? :/ kapio alo site me paysafe exw mia 30ara moufa na paei xameni
 

scourouhi

Member
Γειά σας σύντροφοι !
Καιρό πολύ είχα να περάσω απ'τα λημέρια σας αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ . Δεν είχα και τίποτα ιδιαίτερο να σας δείξω ,μόνο πρόπερσι έβγαλα μια καλή σοδειά ατην εξοχή ,2 WW και 3 Καλαματιανές σατίβες . Είχα βρεί μια τρελή καβάτζα ,κάτω από τη μύτη τους ,μέσα στην πόλη .Ήταν ένας σωλήνας νερού που έδινε νερό σε μια βίλα Γερμανών αλλά περνούσε έξω από ένα πολύ ψηλό τσιμεντένιο τοίχο . Στην πλευρά που φύτεψα ήταν ένα χέρσο κομμάτι γης ,δίπλα σε πολυσύχναστο δρόμο αλλά αρκετά υπερυψωμένο . Έκοψα λοιπόν το σωλήνα ,έβαλα ένα ταύ ,αυτόματο ποτιστή και σταγανίδια . Το έδαφος στο σημείο ήταν χάλια και δεν έριξα καθόλου λιπάσματα .Απλά έχωσα τα θηλυκά και ξαναπήγα τέλη Σεπτέμβρη . Χάζεψα ! Τα θέρισα στα τέλη Οκτώβρη . Οι φωτογραφίες είναι από 29-09-2013 .
 

scourouhi

Member
Πέρυσι έφαγα χοντρή ήττα .Είχα σκάψει βαθιά το έδαφος στην ίδια καβάτζα ,έριξα ωραία κοπριά από νωρίς και είχα φυτέψει 3 θηλυκά WW και 3 Καλαματιανά . Τον ήπια όμως γιατί για κάπποιο λόγο μου έκοψαν το νερό και τα μωρά πέθαναν. Έκλεισαν και κλείδωσαν την παροχή από το ρολόι οι κερατάδες και ακόμα κλειστή παραμένει . Τρελή στεναχώρια και χαρμάνα .
 

scourouhi

Member
Φέτος βρήκα άλλη καβάτζα ,πάλι στο ίδιο στυλ .Η νέα έχει και πολύ καλό χώμα που το εμπλούτισα λίγο με worm humus και περλίτη . Έχω χώσει 6 Satori και 3 Think Different autos . Ελπίζω να πάνε καλά , αυτόματο πότισμα και ήλιο φούλ .
 

Latest posts

Latest posts

Top