What's new

starting another grow

חחחח סטאג הרגת אותי... תנקה את המכשיר יא עצלן
לגבי השטיפות וכאלה נראה לי שאתה מקדים את הזמן אחי
אני בדיוק באותו השלב כמוך ואני לא מתעסק עם זה עדיין כל כך
כלומר הנבטתי עם מי ברז בהתחלה בכוס
אחר כך זרקתי לקוקוס והשקתי עם מי אוזמוסה ואז עם הזמן אני עושה מיקס של חצי מי אוסמוזה וחצי מי ברז כדי שיהיה לי איסי של 0.3 בערך ככה אני יודע שאני עדין איתם
ואין שום בעיה עם מי ברז,הם לא אידיאלים אבל להתחלה אין שום בעיה להישתמש במי ברז עם קוקוס,אני פשוט לא רוצה להגיע ישר לאיסי של 0.7 וזה גם לא ידוע איזה מלחים בדיוק ומה,העיקר שיהיה משהו במצע הקוקוס
בשלב הזה כל מה שאתה אמור לעשות זה לדאוג שיהיה רטוב עדיין אם הם עדיין לא יצאו מהאדמה,אם הם יצאו מהאדמה הם כבר מסתדרים לא רע עם המים שיש בשאר הקוקוס
אבל האל איי קונפידנשיאל שלי לדוגמא עדיין לא צץ ושמתי אותו יחסית עם זנבון קצר בפנים אז אני דואג להרטיב את האזור מידי פעם שלא יהיה יבש לגמרי ומקווה לטוב
זה חקלאי טוב
משקה כמו שאמורים ומאמין שיהיה טוב
רק ככה אפשר לגדל קטיפים טובים ובריאים
ולגבי הבדלים בין איך שצמח נראה בהידרו או אדמה או כל דבר אחר,לא ממש ראיתי הבדלים,בהתחלה הייתי מגדל עם אדמה ואחר כך עברתי לקוקוס,בעיקר בגלל שאני מכיר את עצמי
אני משקה הרבה,אני דואג הרבה ולכן אני משקה הרבה,אז בחרתי בקוקוס כי אני יודע שהוא סלחן לגבי השקיית יתר
מה שכן לא בדקתי איסי מצטבר שזאת הסיבה שזה עדיין יצר לי בעיה,אבל לומדים...
הטעמים שהוצאתי מבחינתי גם אחרי שטיפה וגם בלי שטיפה היו מספקים ביותר בעייני
אני חושב שאנשים לא מודעים כמה הטעם מושפע מצורת ההתייבשות של הצמח,זה קריטי לטעם ולשריפה שלו
אם תמהר אם הייבוש אתה עלול להרוס את קצב השריפה של הצמח וכמעט בטוח גם את הטעם שלו,גראס זה לא בדיוק כמו יין אבל לא רחוק
הוא לא אמור לשבת 50 שנה להישתבח אבל הוא בהחלט אמור לשבת ולהישתבח,לי בדרך כלל לוקח חודש כמעט לייבש למרות שאני אף פעם לא מחכה חודש,ובערך אחרי חודש ושבוע או שבועיים,תלוי בזן ובגודל של הפרח בדרך כלל אבל לפעמים לוקח אפילו חודשיים ויותר עד שהטעם שלו ממש יוצא החוצה
היו לי עכשיו ייחורים שחשבתי שיש להם טעם של זבל
אמרתי איך הייתי בטוח שיהיה טעים.... אחרי שבוע שבועיים שעישנתי מהם כל עישון התחיל להיות טעים יותר,עד למצב שאני דופק ראש ובמשך חמש שעות אני טועם עדיין את הראש,כמו סוכרייה...
אני חושב שיש לזה פחות עניין איפה זה גודל, כי לרוב זה אוכל דברים זהים, וכמו שאמרתי מצע זה בעיקר עוגן לא אוכל
אם הייתי פותח שלושה פרחים והייתי אומר אחד גדל בהידרו אחד גדל באדמה אחד גדל בחוץ
אף אחד לא היה יכול להגיד איפה מה גדל מה לפי העישון ככה שזה נראה לי בעיקר פספוס של אנשים שלא מייבשים מספיק בסבלנות

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
לפרחים עם דישון יתר יש טעם שונה - פחות מורכב.
עם הידרו מגיעים לשם יותר מהר ויותר בקלות.

צודק לגבי היישון אין מה לדבר - לפחות שבועיים זה חובה, גם לטעם וריח וגם לצורה ומראה כללי. וכן אני מניח שזה לא באמת משנה עם הקוקוס - כאמור הוא מצע מאוד סלחן, לי פשוט יש טראומות מפעמים קודמות שנבטים נתקעו לי שבועיים בלי לצמוח מסכנים עד ששטפתי אותם, עדיף לשטוף את הקוקו לפני ההנבטה. אבל לא משנה, הם בסדר גמור גם עם שטיפה אפילו בגיל יומיים, וגם עם דישון קל.

מה שכן אני בהחלט אקפיד הפעם לתת להם להתייבש, במיוחד בהתחלה כשעדיין לא מילאו את המצע בשורשים. זה מאוד חשוב, אחרת השורשים נפגעים ומגיעים הברחשים הרעים.

דרך אגב כשאתם שוטפים את הקוקוס אתם מגיעים למצב שזה יוצא שקוף כבר ולא חום
כי מבחינת איסי זה הראה 0.1 אבל מבחינת צבע זה לא יוצא קרוב לשקוף עדיין
השאלה כמה זה חשוב
פונזי עם דישון יתר מה שאני בעיקר ראיתי זה שפשוט לקח יותר זמן לפרח להגיע לטעם הטבעי שלו,כלומר לקח יותר זמן לדברים להיתפוגג ולהיתפרק בזמן הייבוש
זה המסקנה שאני הגעתי אליה לפחות
כן שונא את הברחשים האלה גם כן
תכלס הברחשים האלה הגיעו לי רק כשהישתמשתי בתערובת קוקוס שמוכרת הידרושופ
בגלל שהיה צפוף מידי בהרבה ולא היה שטוף בכלל,היה שם טונה של אדמה וזה אגר מלא
עם הקוקוס הגרוס גס יש ניקוז מאוד מהיר יחסית,וכרגע אני לא משקה עם טפטפות ככה שהקוקוס לא ממש מושרה
וגם כרגע אני לא שומר על הטמפרטורה קשה מידי למרות שעדיף בהתחלה,אני נע בין ה25 ל30 לצערי אפילו כמה מעלות יותר כשמגיעים אורחים לחדר וצריך להצניע... כן הארון בעייתי בגלל זה אני מנסה לבנות אחד חדש ולהעביר אותו מהחדר הזה,יותר מידי תנועה בשביל ארון גידול
מקווה שהצמחים יהיו סלחניים... אני מאמין שיהיה בסדר

סטאג בשבועיים בחיים לא תטעם את הטעם האמיתי של הירוק שלך,אלא אם כן אתה שם מאוורר על הפרחים או משהו ומייבש בטמפרטורה גבוה מידי או עם מעט מידי לחות
שבועיים שלושה זה רק כדי שירוק יתחיל להיות אפקטיבי
הוא לא נהייה פסיכואקטיבי עד שהוא מתייבש אז ככל שתיתן לזה לשבת יותר יש סיכויים יותר טובים שגם תרגיש את הסטלה שלו
בלי קשר שאם נותנים לזה להיתייבש בקצב שלו אתה מקבל שריפה מעולה,הוא נשרף בקצב טוב ואתה מרגיש את הטעם והסטלה כמו שצריך
ראיתי בנאדם מגדל בסקרוג 4 זנים,בהידרו קלאסי,הוציא קטיף מאוד יפה אבל מה
היה כל כך חסר סבלנות שהוא החליט לייבש את הפרחים בשתי דרכים
אחת לעטוף בעיתון מה שאני אישית מאוד לא ממליץ כי אין צורך
אני שם אולי פרח אחד בנייר עיתון ככה בצד לפני השינה לידי אם אני ממש רוצה שייתייבש עוד קצת,אבל לא ארון שלם,שנית ואני יודע שזה הולך להיות קשה לשמוע
הוא היה מוציא פרח נגיד אחרי שלושה ימים של קטיף
לוקח מצית ופשוט שורף את האמא שלו
אני אומר לכם בחיים לא ראיתי דבר כזה
הוא שרף לו את האמא ואז גזר מה שנשאר וערבב עם טבק
זה היה הדבר הכי מגעיל שראיתי בחיי
והכי מגעיל ששרפתי גם כן
טוב אולי לא הכי מגעיל לצערי....
אבל זה נורא לראות בזבוז כזה,צריך ללמוד להיתאפק
יאללה אני אפתח עכשיו נושא עכשיו יישון פרחים,כל אחד ירשום את שיטתו וכאלה

טוב, זה נכון שכמה שיותר יישון יותר טוב, לי מספיק שבועיים, אבל כמובן שאחרי שעברו שבועיים אתה לא מעשן הכל בבת אחת, אבל לגבי מה שאמרת עם הפסיכואטקיביות אני לא שמתי לב לדבר כזה וגם לא שמעתי על זה בחיים.

במחזור הזה אני אנסה את הפיינל פלאש של גרוטק שמוכרים עכשיו, זה אמור לעזור לעניין הטעם, למרות שכמו שאמרתי קודם, לי אישית זה לא ממש משנה, אני די דיקט בנושא הזה, תכל'ס אפילו גראס בדואי לא אכפת לי לעשן, כל דבר, רק לא חשיש... איכס

חח חשיש זה בסהכ תרכיז גראס,חשיש ערבי רע זה משהו לא טעים,אבל חשיש מהירוק שאתה מכין זה ליגה
לגבי הפינל פלאש הזה ממש לא אהבתי אותו
קניתי אתו ולא השתמשתי בו
גם קניתי את זה עם הטעם ולא השטיפה הרגילה ואז התחרטתי שקניתי בכלל
אני לא יודע אם קנית את הטעם הטבעי או לא
אבל אני לא רוצה שום טעם שלהם שיתווסף לי לטעם של הירוק,בשביל זה מביאים גנטיקה טובה,אם יש לך גנטיקה חרא אז שים את זה אולי זה יעזור לטעם,אבל אם אתה מביא זרעים טובים לרוב יהיה טעם מעניין כי זה חלק מאוד חשוב לרוב הברידרים
סטאג כל ירוק שתשרוף רוב הסיכויים בשלושה שבועות האלה יותר עושה פסיכולוגית מאשר עושה באמת,תשים לב כמה אתה שורף בהתחלה וכמה אתה שורף שבועיים אחר כך,הכמויות לגמרי שונות והסיבה היחידה שמייבשים את זה ולא מעשנים ישר זה בגלל זה לא פסיכואקטיבי עד שזה לא מתייבש,אחרת בשביל מה כל העולם היה מחכה,בשביל טעם... הרוב היו מתפשרים על סטלה עכשיו וזה לא עובד
בשום שיטה של ייבוש מהיר זה לא עובד
הכל פסיכולוגי לרוב,אתה מעשן וזה אישית לי עושה צרבת כשאני מעשן טרי
וזה חצי רעיל
אני אולי כבר זקן אז חשוב לי שיהיה לי כיף לעשן
בסופו של דבר כשמגדירים ירוק בתור ירוק טוב זה אומר שהוא מפרק לך את התחת עם כל שחטה,אבל אתה לא מצליח להפסיק לעשן אותו,עד שאתה נגמר ...
זה ירוק טוב...
עוד דבר לגבי הפינל פלאש,הוא מנחית את הפי אייץ לרצפה,זה עוד סיבה שלא אהבתי אותו,הפי אייץ שלי בגידול הקודם היה עד גבול המוות הקליני לצמחים ואיך שהוא הם שרדו חלקית ונתנו קטיף סביר,להוסיף לזה את זה ואחר כך להוסיף עוד מעלה פי אייץ זה נראה לי יותר סיפור מאשר פשוט לשטוף עם מי אוסמוזה וזהו
יש לי גם חבר ששם מולסס אבל אני לא ראיתי סיבה עדיין לא להישתמש רק במים וזהו

בדכ כשאתה קונה ירוק מבחוץ מביאים לך את הפרח עם בערך 20 אחוז לחות בתוכו
מגדלים שמייבשים לעצמם בדרך כלל רוצים להביא את זה יותר לכיוון ה12 אחוז
ותכלס יש לך שנה שלמה שאתה יכול לתת לזה להיתייבש עוד
אני פשוט לא מתקרב לקטיפים שיספיקו לי כל כך הרבה זמן

כן דיברתי על הערבי כמובן החשדולן, החשיש שאני הכנתי היה כמות מזערית אבל היה מעולה ופותח תחת
חבר עכשיו הביא ירוק שלא ראיתי דבר כזה
ישבנו שלושה אנשים כל היום כיפור על גרם בערך, אני לא מגזים!
מצד שני, סטלה חזקה והכל, אבל לא כל כך כיפית... אני לא כל כך אוהב אינדיקות

מנגד, ההינדו כוש שגידלתי... אללה יסתור
לא הכי חזק בעולם
אבל איזה סטלוש
כיף חיים
איזה סקס

גם אצלי יש בעיות השבוע - הזרעונים של הכרוניק בסדר בינתיים, אבל האורנג'ים לא נראים טוב. העלים המשוננים הראשונים נראים מוזר - הם פונים הצידה או מעוותים לגמרי למטה. יכול להיות שזה עניין גנטי, כי באמת זה קורה רק אצלהם עד עכשיו - בכרוניק אני רואה תופעה מוזרה קצת שהעלים הראשונים נשרפים טיפה או שיש לי משהו מוזר על העלה כמו הצטברות של אבנית. אבל סה"כ הם נראים הרבה יותר בריאים.

לאורנג' אני ממש מודאג, שניים כבר מתו ואחד נראה ממש מעוות, וזה אחרי שעשיתי להם שטיפה ואיפסתי את המצע ל-0.4-0.6 איסי. הבעיות התחילו לפני השטיפה אז אני לא חושב שזאת הבעיה, אבל זה בטח לא עוזר. יכול להיות שהעובדה שהכוס הייתה מאוד רטובה מההתחלה, ואולי קצת בעייתי בכוסות קרטון שאני משתמש שהחורי ניקוז קצת נסתמים, אז אולי זה תרם, אבל יש לי תחושה שזה גם עניין גנטי.

הכרוניק היחיד ששתלתי יחד עם האורנג' (האורנג' נשתלו כמה ימים לפני הכרוניק), נראה הכי גדול ובריא מכולם - חוץ מזה שהעלים הראשונים שלו נשרפו קצת בקצה לפני השטיפה (אחרי השטיפה התופעה הפסיקה) - הוא גדל ונראה טוב עם צבע טוב גם.

יכול להיות שזה גם בגלל שלא הקפדתי על פיאייץ מההתחלה. בהתחלה השקיתי עם מי ברז פשוט. יכול להיות שהזנים האלה קצת רגישים לעניין. הזרעים שהנבטתי בניסויים לפני כן לא הייתה להם בעיה עם זה...

סטאג - מה הספקת לעשות להם בתקופה שהם חיים שתהייה בריא
הרוב נראים בסדר חוץ מאחד שנראה מוטנט לגמרי ואני לא בטוח שהגנטיקה הזאת תהייה משהו משהו
שנית איך הצלחת כבר לכופף אחד,רוב הסיכויים שהקטנציק הזה עם הכפל גם לא ישרוד,בגיל הזה זה קריטי,אם אני לא טועה רואים בתמונה שכבר בחיבור הוא בדרך למות
חשוב לשמור עליהם בהתחלה בסהכ שיתחילו את החיים בעדינות זה הכל,לא צריך לדשן לא צריך להגזים עם השקיות או אהבה,הנבט הזה לא אוכל כרגע כמעט כלום בשביל להיתקיים
הקרוניק נראה סבבה אבל כן עדיף מאוד שלא יתחיל עם שריפה של דישון
הייתי ממליץ לך בעיקר להיתמקד בלשמור על טמפרטורה טובה
אני למשל כרגע לא שומר על טמפרטורה אידיאלית בשביל התחלה,אני אמור להיות על עשרים וחמש מעלות אבל אני מנסה לחסוך קצת חשמל אין מה לעשות,החשבונות מפרקים אותי כאן...
האידיאלי זה סביבה שלא חמה מידי,לגבי אחוזי לחות בחיים לא הגעתי ליותר מחמישים אחוז בחורף אז לא היתעסקתי עם זה יותר מידי,חשוב שיהיה לחות אבל לא יותר מידי שיהיה להם נעים כמו שלך נעים
לגבי מים,עד היום נתתי חופשי גם מי ברז וגם מי אוסמוזה הם די הסתדרו עם שניהם,אין לנבט הזה הרבה דרישות בהתחלה ובמעשי ראיתי טונות של קטיפים בלי טיפת דשן שיצא משקל מעולה וירוק מעולה
יש הרבה מגדלים שלא נותנים דשן אם הצמח נראה קטן ושהוא מסתדר יופי גם בלי זה
הנקודה היא לא להיתעסק יותר מידי בגידול,לשים את הנבט להשגיח פעם בה ולראות שהכל בסדר ולתת לזמן לעשות את שלו
סבלנות זה דבר חשוב למגדל
אני מנסה לא להיסתכל בארון כל יום,כל עוד אני יודע שאני לא צריך להשקות אני אפילו לא בא לבקר יותר,זה מונע ממני להיתעסק איתם יותר מידי,מספיק פעמים היתעסקתי עם הצמח יותר מידי ובטעות שברתי את הסטיק הראשי של הצמח או כל מיני טעויות כאלה,לקחתי קוקוס כי זה ימנע ממני השקיות יתר,במיוחד כי אני יודע שאני כמו אמא פולנייה אז אני בטוח ישקה יותר מידי לאדמה,אבל עם קוקוס אני מסתדר יופי,הוא מסתדר עם ההפרעות שלי ואני מסתדר איתו
תלמד איך אתה בתור מגדל ותתמודד בהתאם
בינתיים זה נראה כאילו אתה מתעסק איתם יותר מידי
אבל זה גם בא עם ניסיון פשוט לכל אחד יש קצב אחר
בכל מקרה בהצלחה עם החמודים ואני תמיד בעד ניסויים אז סבבה לראות שמישהו אחר גם מנסה

תודה נשמה

חשוב להדגיש שזה אולי נכון שנבטים לא צריכים אוכל - אבל מצד שני, הם צריכים איזון כימי-חשמלי במצע שלהם כדי להיות בריאים. זאת הסיבה שנותנים אוכל בקוקוס ובמצעים הידרופוניים אחרים - לא כדי להאכיל אותם, אלא כדי שהמצע שמכיל אותם לא "ישאב" מהשורשים את המזון שיש בהם כדי להשיג איזון יונים. אני לא כימאי או משהו אבל זה המיטב שהצלחתי להבין, זה כימיה די מסובכת כשמתעסקים עם דבר כזה, גם באדמה זה נכון כמובן רק שאדמה מגיעה עשירה בתזונה בהתחלה, ולכן אין את הבעיות האלה בה (אבל יכולות להיות בעיות אחרות כמובן).

כמובן חשוב גם פיאייץ מתאים וגם בזה פישלתי לדעתי, וגם היה עדיף בכלל אם הייתי מכין את המצע אחרי כל השטיפות והטעינה וכו' לפני השתילה, ושותל אחרי שהמים קצת התאדו מהקוקוס. כמו שאתם רואים בתמונות, המצע בנבטים ששטפתי לאחרונה רטוב מאוד ויקח לו כמה ימים טובים להתייבש. לעומת זאת יש נבטים שהשקיתי אותם בכמות קטנה והם גם צומחים יותר בריא (אבל הם גם מזן אחר).

לדעתי יש לי פה גם גנטיקה בעייתית וגם בעיה כימית במצע - סביר להניח שזה הפיאייץ.

בכל אופן מה שכרגע אני מתכנן לעשות זה כלום בערך - אני אתן להם קצת להתייבש. מי שמתאושש ומתייבש ומצליח לצמוח - בהמשך אני אעשה לו שטיפה כשתהיה לו קצת יותר אחיזת שורשים במצע. הנבט שראית מכופף כבר מת למעשה, זאת הייתה תמונה של הגופה שלו. אני מקווה שגם הצמחים המעוותים יתעשתו. אולי אני אתן להם קצת ריזוטוניק בהשקיה הבאה. בכל אופן אני לא משקה עם פחות מ-0.6 איסי, אני לא חושב שזה כדאי. כבר ראיתי מה קורה כשמשקים במי אוסמוזה בלבד וזה גם עושה בעיות עם פיאייץ.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
עם כל הסיפור הזה אני מנביט בכוסות אדמה עם כמה חורים שאני עושה עם בורג מחומם ושם אותם בויטרינה במטבח בתוך קופסאות פלסטיק שקופות.
עובד.

חחח תאמת אני חושב שאני יודע למה האל איי קונפידנשיאל לא נבט לי
כלומר הוא נבט לי והזנב פשוט לא הסכים להמשיך
אבל עשיתי טעות כששמתי את הכוסות חד פעמים עם הנייר טואלט
שמתי את הכוסות בחלק העליון של הארון ואז כשהתחילו לנבוט לי הרוב הדלקתי את האור
אבל נשאר לי האל איי למעלה וכנראה שהחום של הארון עלה למעלה ופשוט טיגן אותו בנייר טואלט
זאת דעתי לגבי העניין
השני מת לי בגלל שנפל עליו מאוורר... נראה לי שכולנו מסכימים שזה רוב הסיכויים היה קורה גם לנו....
קצת מתבאס כי איבדתי כבר שלושה זנים שהיה חשוב לי לבדוק
ודווקא החינמים והפחות ידועים לי שרדו
סעמק אל איי.... אני לא אשכח איך פתחו לי את הקופסא באמסטרדם עם האל איי קונפידנשיאל
היה שם טופ יבש בגודל יש אגרוף וחצי שלי.... רציתי להגיד לו
גיב מי אול בוקס... אול בוקס... פליז....

בינתיים המצב רק מחמיר. כל פעם שאני מסתכל שם אני רואה עוד צמח עם עלים מעוותים, עכשיו גם מהמחזור השני של הכרוניק.

מצד אחד אני רוצה לעצור את זה (אני חושד שזה הפיאייץ), מצד שני אני פוחד עכשיו שוב פעם לשים להם מים.... מה לעשות חברים??

ראיתם על מה מדובר

נראה לי שהוא מת לי כשהוא היה עוד בטואלט,ראיתי שמאז שראיתי את הזנב יוצא הוא לא התקדם וראיתי שהקליפה מתחילה להיראות רכה אז החלטתי להכניס לקוקוס ולקוות לטוב
אבל תכלס כבר שם לדעתי הוא מת לי בגלל האידוי
מה הפי אייץ של המצע ואיזה מצע זה

זה קוקו פרלייט. כעקרון התחלתי אותם במי ברז ששמו פי אייץ של שבע וחצי או משהו כזה. מאז הורדתי אותם בשטיפה ל-6.0, אבל יכול להיות שבפועל הוא יותר גבוה, בין 6.5 ל-7.

Dr happy

Member
לי זה נראה כמו דישון יתר קלאסי- גורם לנעילת פי איץ'
מיום תתן להם מי אוסמוזה נקיים רק כשאתה מרגיש את הכוסות קלות- הם לא שותים הרבה וצריכים לבנות שורשים- אז בנתיים עדיף לתת לכוסות להתייבש ולתת להם מי אוסמוזה נקיים עם מקסימום 100 איסי- אני הייתי הולך הרבה פחות בהתחלה עד שהן יתחילו להראות סימני חוסר דישון- אז אתה יודע ששתפת את כל הדשן שתקוע שם

זאת דעתי כמובן
ולפי דעתי הם גם נראים סבבה יחסית בשלבהזה- פשוט תן להם מים נקיים עם פי אייץ 5.5 -5.6 על מנת לייצב את הקוקו

יורס
האפפי

אל תשקה ואל תוסיף שום דבר פעם הבאה למים
מבחינת קוקוס זה נראה כמו הקוקוס היותר צפוץ
לדעתי הוא צפוץ מידי בשביל זה ועדיף את הגרוס גס
שומר פחות מים ,למרות הפרלייט והכל זה נראה כאילו הקוקוס הזה לא יורק נוזלים החוצה באותה מידה
בעיקון לא הייתי משקה או שום דבר כזה,הפי אייץ של הקוקוס אמור לנוע בין 6-6.5 במצבו הטבעי כלומר אם תיתן לזה להיתייבש תגיע לסביבה סבירה
לא נראה לי שצריכה להיות לך בעיה קשה מידי עם פי אייץ אחי,תל לאידוי הטבעי לקרות ולדעתי זה יתאזן לך לאט לאט,פעם הבאה שאתה צריך להשקות תשקה לדעתי עם איסי הרבה יותר נמוך,הם לא צריכים 0.6 אחי יש לך שני עלים בגודל של אצבע,זה לא יגדל יותר מהר או יותר טוב,אתה פשוט תעמיס מוקדם יותר מלחים לתוך המצע ותצטרך לשטוף יותר מוקדם כל פעם
אני עכשיו עם ייחורים ועם מצע שלא היתלהבתי ממנו של תערובת קוקוס של הידרו שופ
או שלא הבנתי אותם כמו שצריך או שאני משוגע אבל לדעתי יש בערבוב שלהם טונה של אדמה ובגלל זה היו לי שם בעיות פי אייץ קשות
וגם כרגע יש לי שם ייחורים פיציים שניקיתי את הלמטה שלהם בשביל שיצא להם פרח אחד שמן,או טופ אחד שמן,בינתיים זה נראה לא רע,העלים והכל נראים על הפנים אבל במעשי הפרחים גודלים יופי ואני בקושי מאכיל אותו,ככל שאני מאכיל אותו פחות ככה הוא הגיב לי יותר טוב,האמהות היו לא משהו,הייחורים השניים עם שינוי של הדישון הגיבו לי הרבה יותר טוב והייחורים האחרונים נראו הכי נחמדים מבחינת דחיסות פרח והלבנה ומוקדי תפרחת חדשים,ודווקא הייחורים האחרונים מקבלים הכי מעט דישון מכולם
אז כדאי גם לשים לב לזן ואולי לחפש בפורומים לראות גרו לוגס של אנשים אחרים על הזנים שהבאת
על הקרוניק בטוח שיש גרו לוגס
לגבי השני לא יודע איזה אורנג זה
אורנג כאילו אורנג באד
צריך להיות ספציפי מאיזה חברה ואיזה זן
אבל אני הייתי נשאר כרגע סטטי אחי,מקסימום תצטרך להביא זרעים חדשים,אין מה לעשות בכל מקרה מתי שהוא זה היה צריך לקרות