What's new

starting another grow

Dr happy

Member
כמה עולה מדף וכמה משקל הדבר הזה מחזיק בבטחה?

את שלי קניתי בחנות של עץ
מאמין שבהום סנטר או משהו בסגנון זה יצא יקר
אבל יש חנויות יעודיות שמוכרות את זה בזול

לגבי המשקל -אצלי זה מחזיק 4 אדניות- זה חזק מאוד- סוג של תעשייתי- למידוף תעשייתי

יורס
האפפי

כן,את האמת שרק לאחרונה ראיתי על השיטה הורטיקלית ובדיוק בבוקר נפל לי האסימון שיש לי ארון בגדים אידיאלי בשביל זה
הסיבה היחידה שלא רציתי לגדל שם זה בגלל שאני צריך לייצור איוורור בשבילו,כלומר לעשות חורים בדלת של הארון בגדים או בקיר
יותר קל לעשות חור בדלת ואז לשים גריל ובכל מקרה ארון בגדים אמור להיות מאוורר איך שהוא
אבל עדיין אני שוקל את זה בגלל הדלת
לא בא לי להחליף את הדלת כשאני עוזב את הדירה
אולי אני אקח תמונות ואראה אם למישהו יש רעיון איך לייצור שם איוורור טוב בלי לעשות חורים
לגבי חשמל ומים זה יחסית אידיאלי,יש בחדר הזה ביוב ככה שאני יכול ישר לזרוק את כל המים לביוב בלי להיתאמץ בכלל וחשמל מגיע מהנורה של הארון בגדים למעלה כך שזה מסודר לחלוטין
רק צריך לדאוג לאיוורור טוב ויש לי חדר ורטיקלי מעולה
נראה לי שבסהכ הוא כמעט שתי מטר על מטר וחצי גובה 2.5 מטר
אם אני מחבר פסים על הקירות ישר אני מאבד קצת מהשתי מטר,זה לא בדיוק אידיאלי אבל זה הכי קרוב שיש בוא נגיד,
ומקסימום אם אני רוצה להשוות מרחקים אני יכול להכניס ציוד מאחורי הצמחים ברוחב איפה שיש יותר מקום ובך להשוות את המרחקים,לפי המרחקים אני אבחר את הנורה,נראה לי שה600 תהייה אידיאלית,אולי אני אעשה את זה חדר גידול ייחורים ורטיקלי,אפשר לפוצץ חדר כזה עם איזה מאתיים ייחורים נראה לי

כן,את האמת שרק לאחרונה ראיתי על השיטה הורטיקלית ובדיוק בבוקר נפל לי האסימון שיש לי ארון בגדים אידיאלי בשביל זה
הסיבה היחידה שלא רציתי לגדל שם זה בגלל שאני צריך לייצור איוורור בשבילו,כלומר לעשות חורים בדלת של הארון בגדים או בקיר
יותר קל לעשות חור בדלת ואז לשים גריל ובכל מקרה ארון בגדים אמור להיות מאוורר איך שהוא
אבל עדיין אני שוקל את זה בגלל הדלת
לא בא לי להחליף את הדלת כשאני עוזב את הדירה
אולי אני אקח תמונות ואראה אם למישהו יש רעיון איך לייצור שם איוורור טוב בלי לעשות חורים
לגבי חשמל ומים זה יחסית אידיאלי,יש בחדר הזה ביוב ככה שאני יכול ישר לזרוק את כל המים לביוב בלי להיתאמץ בכלל וחשמל מגיע מהנורה של הארון בגדים למעלה כך שזה מסודר לחלוטין
רק צריך לדאוג לאיוורור טוב ויש לי חדר ורטיקלי מעולה
נראה לי שבסהכ הוא כמעט שתי מטר על מטר וחצי גובה 2.5 מטר
אם אני מחבר פסים על הקירות ישר אני מאבד קצת מהשתי מטר,זה לא בדיוק אידיאלי אבל זה הכי קרוב שיש בוא נגיד,
ומקסימום אם אני רוצה להשוות מרחקים אני יכול להכניס ציוד מאחורי הצמחים ברוחב איפה שיש יותר מקום ובך להשוות את המרחקים,לפי המרחקים אני אבחר את הנורה,נראה לי שה600 תהייה אידיאלית,אולי אני אעשה את זה חדר גידול ייחורים ורטיקלי,אפשר לפוצץ חדר כזה עם איזה מאתיים ייחורים נראה לי

בשביל להשתמש בארון בלי לחורר אותו, אפשר להסיר את הדלת/ות מקדימה, ולהרכיב במקומן דיקט אחר שיש בו חורים. אפשר גם להשתמש בנייר פנדה בשביל לכסות את כל הפתח.

הבעיה עם זה שצריך לסדר את זה כך שתהיה גישה (שיהיה אפשר לפתוח ולסגור), אבל זה פתרון טוב לדעתי. פתרון אפשרי הוא להוריד את הדיקט האחורי ולשים במקומו דיקט עם אוורור + פנדה. ואז להמשיך להשתמש בדלתות. כן, זה הפתרון הכי טוב.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
שלח תמונה של הדלת, אולי אפשר לקנות תחליף זול בזמן שאתה שם, לחורר אותו ואז שאתה עוזב את הדירה להחזיר את הקודמת.

עדכון: נבטו 9 מתוך 11. נראה שגם השניים האחרונים בדרך. היום בצהריים אשתול את הכרוניק באותה צורה (ישר בקוקו). מה שעובד עובד :)

isranabis

Active member
Veteran
סטגהפולייסה כדאי שתתמקצע קודם כל בגידול הכי בסיסי תכיר את הציוד ואת הזן שאתה מגדל,אני חושב שלפני הידרו כדאי לגדל באדמה ולפני וורטיקלי כדאי לגדל רגיל באופקי עם רפלקטור,אם תדלג על הבסיס ותרוץ קדימה לדעתי זה יחזור וינשך אותך בזמן הכי לא מתאים,אבל זה גם דרך ללמוד

כעקרון כבר היה לי מחזור גידול אחד מוצלח מאוד מבחינתי (מה שאתה קורא בסיסי - חלק בקוקוס חלק באדמה, בגידול הוריזונטלי עם רפלקטור וכו'). אני מרגיש שיש לי את השליטה הדרושה לרמה שבה אני נמצא. יכול להיות שאני אוותר על הורטיקלי למחזור הקרוב, אבל כרגע אני בהחלט בעניין לנסות את זה. זה לא נשמע לי כל כך קשה.

עם אדמה אף פעם לא הסתדרתי - האדמה אצלנו לא מספיק טובה לדעתי. בשביל לגדל אורגני באמת באדמה צריך לא רק המון ידע והבנה ונסיון (כמו שאולי רק לפונז יש) אלא גם גישה לחומרים אורגניים טובים (שרק לפונז יש). אם אין לך את זה, ואתה עובד עם אדמת משתלות רגילה ונותן דשן בהשקיה - מה שאתה עושה בעצם זה הידרו, רק שאתה עושה את זה בלי שום דרך לדעת, להבין או לבחון את הנתונים הכימיים הבסיסיים שדרושים לנו - חומציות, מוליכות וכו'. אם יש לך מזל עלית על סוג טוב של אדמה קלה יחסית והצלחת להעביר גידול ופריחה בלי לשרוף אותם לגמרי או לסבול מהמון המון בעיות אחרות, עדיין תקבל 30-50% ממה שהיית מקבל בקוקוס (זה מה שהיה לי במחזור האחרון).

ככה שאני ממש לא מבין למה ממליצים להתחיל עם אדמה, כבר יותר קל לעשות גידול בשורשים חשופים לדעתי (בהנחה שאתה יכול לשלוט על האקלים). אולי אני קצת קיצוני בגלל כל מיני נסיבות, אולי בנסיבות אחרות כן הייתי מצליח עם האדמה, למשל עם האדמה שמוכרים בחנויות הידרו, של טוף מרום גולן, זה הסוג אדמה היחיד שמצאתי שאין בו דישון מושהה). , אבל בכל מקרה - לא הייתי רוצה, בגלל היבול המופחת. (זה נכון אבל שבאדמה יש טעם יותר טוב).

זהו, כרגע יש לי עשרה שנבטו ועוד עשרה בדרך, בעזרת השם. אני מסדר יפה את האוהל והחדר מתישהו אעלה תמונות. ומתחילים!

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
כמעט כל מה שאני משתמש בו כרגע בא מחנויות בארץ שאין שום בעיה לקנות בהן לפרטיים.
כל השאר (גואנו, הורמונים) זה בונוסים שלא באמת חיוניים.
אם אתה לא יודע מה אתה עושה עם אדמה לך על מה שתמיד עובד - עציצים גדולים.

אפשר להוציא יבול מאוד יפה אם אתה יודע מה אתה עושה עם אדמה, שזה החלק הקשה.
למתחילים אני ממליץ על קוקוס עם בקבוק הסי קוקוס, בקבוק מוריד חומציות, בקבוק פיקיי ומד חומציות.
עד צומת שלישית שמים 1 מ"ל לליטר, אחר כך 2.5 מ"ל לליטר וב4 שבועות לפריחה להתחיל להעלות מ0.25 מ"ל לליטר עד 1.5 מ"ל לליטר עם הפיקיי.
פיאייץ קבוע על 6

מספיק פשוט?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
כמעט כל מה שאני משתמש בו כרגע בא מחנויות בארץ שאין שום בעיה לקנות בהן לפרטיים.
כל השאר (גואנו, הורמונים) זה בונוסים שלא באמת חיוניים.
אם אתה לא יודע מה אתה עושה עם אדמה לך על מה שתמיד עובד - עציצים גדולים.

אפשר להוציא יבול מאוד יפה אם אתה יודע מה אתה עושה עם אדמה, שזה החלק הקשה.
למתחילים אני ממליץ על תערובת קוקוס פרלייט, קוקוס עם בקבוק הסי קוקוס, בקבוק מוריד חומציות, בקבוק פיקיי ומד חומציות.
עד צומת שלישית שמים 1 מ"ל לליטר, אחר כך 2.5 מ"ל לליטר וב4 שבועות לפריחה להתחיל להעלות מ0.25 מ"ל לליטר עד 1.5 מ"ל לליטר עם הפיקיי.
פיאייץ קבוע על 6

הכי קל שאני מכיר.

unreal-vlr

New member
אני אישית התחלתי מחזור ראשון שלי באדמה ואני כבר מצטער על זה
אין כמו הידרו
:)
הכל זז לאט ואני לא מבין למה הצמחים שלי לא מרוצים כל-כך

איזה דכאון. אני כל כך שונא את השלב שהם קטנים וחסרי ישע.

שמתי אותם בכוסות קרטון כאלה גדולות יחסית. רעיון רע מאוד - הקרטון נהיה סמרטוט מכל המים והחורי ניקוז שעשיתי נסתמים.

הצמחים שנבטו לא נראים הכי שמחים בעולם. היה אחד שהייתה לו תאונה ונפל ואז שמתי אותו בחזרה והיה נראה שהוא מתאושש, אבל היום הוא נפל. עוד אחד שנבט אבל נתקע בתוך הקליפת זרע, הוצאתי את הקליפה אבל נשאר עליו ג'יפה כזה, והוא לא צומח. השאר נראים בסדר. עשיתי היום שטיפה לשלושה (שטיפה ראשונה), ואז טענתי את המצע ב350 איסי דשן (הסי) ועוד קצת מיץ שורשים פיאיץ 5.8. אני מקווה שהם יהיו בסדר. היה מאוד קשה לעשות שטיפה כי נזהרתי שלא להפיל אותם. למרות זאת, הם קצת נפלו אז שמתי להם תמיכה.

תתפללו בשבילי. אם יקרה אסון עם הזרעים האלה, אין לי זרעים אחרים למעשה ואני לא אוכל לגדל. שלא נדע מצרות.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אנריל, אדמה הרבה יותר סלחנית ודורשת הרבה פחות תחזוקה.
זז יותר לאט זה מובן.
לא מרוצים זה פחות מובן.

סטגה, תחשוב חיובי. בפקודה!

isranabis

Active member
Veteran
מה שאני יודע זה שאורגני הרבה יותר קל לגדל אפשר להשקות מים מהברז והכל הרבה יותר סלחני לטעויות נכון שהידרו יותר מהיר ונותן יותר יבול מה שהמגדל החכם לומד להגדיל את העציצים וכך לפצות על הגדילה האיטית,חוץ מזה היופי של הצמחים עם העלים ירוקים ומתוחים שבהידרו לעולם לא יפים ככה תמיד יש להידרו גוון צהוב משהו לא נראה לי בהם בריא אף פעם אפילו שהם גודלים ומביאים יופי של תוצאות,אורגני גם לא חייב שטיפות מה שבהידרו קורה הרבה זה שאי אפשר לעשן את החומר בגלל שלא שטפו את הצמחים הטעם שלהם מגעיל ומשעל כמו החומר הרפואי שמחלקים בארץ,אין על אורגני בטעם ובריח לא יעזור כלום!יעכשיו סטגה אם תעבוד בזהירות אז אין בעיה להעביר את הנבטים לעציץ קטן לפני שהם ירקבו,משום מה יש לי הרגשה שאתה משקה יותר מידי וגם מדשן מוקדם מידי רוב הנבטים לא צריכים דשן בשבועיים שלושה הראשונים בקוקוס מספיק טיפה הומוס מלמעלה,זה מקיים אותם בהתחלה יופי

isranabis

Active member
Veteran
גם שטיפות לא עושים בכלל בשבועות הראשונים,מה אתה חושב שטפת בדיוק? אחי אל תהיה חסר סבלנות במיוחד בהתחלה שהכל הולך לאט כי לצמח אין מסה של עלים ,אל תבקר הרבה אם כל ביקור אתה מוסיף מים כדי שהדברים יזוזו יותר מהר,זה הסיבה מספר אחת שאנשים דופקים לעצמם את הגידול,כמו שאמרתי סבלנות,

unreal-vlr

New member
בהידרו או באדמה הצמח צמח אמור להיראות בערך זהה
צהוב זה מחסור בדשן שקורה בהידרו או במצה מנותק כולשהו אחר כי אין חנקן בהידרוטון או בקוקוס
בנוסף יש מלא זנים שמשנים את ציבעם לקראת סוף פריחה ועלי המניפה מצהיבים
כך זה אמור להיות
בגדול בהידרו הצמחים אמורים להיראות יותר יפים
בקשר לטעמים
מה שנכון נכון אין כמו טעם של אורגני
אבל גם הידרו עם יישון נכון ושטיפה לפחות של שבוע בסוף
יוצא חומר ממש טוב וטעים
:wave:

Dr happy

Member
בהידרו או באדמה הצמח צמח אמור להיראות בערך זהה
צהוב זה מחסור בדשן שקורה בהידרו או במצה מנותק כולשהו אחר כי אין חנקן בהידרוטון או בקוקוס
בנוסף יש מלא זנים שמשנים את ציבעם לקראת סוף פריחה ועלי המניפה מצהיבים
כך זה אמור להיות
בגדול בהידרו הצמחים אמורים להיראות יותר יפים
בקשר לטעמים
מה שנכון נכון אין כמו טעם של אורגני
אבל גם הידרו עם יישון נכון ושטיפה לפחות של שבוע בסוף
יוצא חומר ממש טוב וטעים
:wave:
מסכים עם הכל- במיוחד עם זה שצמחים בהיידרו אמורים להראות יותר טוב
וגם לגבי השטיפה והקיורינג- לפחות טעים כמו באמסטרדם

יורס
האפפי

ישראנאביס מצטער - הנסיון שלי אומר אחרת, הפוך מכל מה שאמרת כמעט.

אני ראיתי צמחונים קטנים בגודל 3 ס"מ יושבים צהובים ומחכים למות עד שישטפו להם את הקוקוס וישימו להם קצת דשן. אבל אחרי השטיפה והדישון הם התחילו לצמוח יפה וירוק ויציב יותר מכל מה שגידלתי באדמה.

כנראה שעדיף היה לעשות את השטיפה והדישון לפני ההנבטה, אבל פה לא הייתי מספיק בטוח בעצמי. עכשיו לצערי אני באמת אצטרך לשים להם המון מים (זה לא כיף לי) אבל אני מקפיד לתת להם להתייבש בין לבין. היום בדקתי שוב - הנגר הראשון מהקוקוס יצא עם 950 איסי (מי אוסמוזה), שטפתי אותו עד ל-100, ואז שטפתי עם דשן עד ל350. כרגע נראה שיש תגובה חיובית לשטיפה. זה בזכות פונז כי מילאתי את הפקודה שלו.

לגבי טעם וריח - בגידול הקודם אפילו לא שטפתי, אני לא מאלה ששמים לב לטעמים, זה לא עובר דרך הבאנג... (צריך לראות אותו כדי להבין) :)

Latest posts

Latest posts