What's new

starting another grow

סטאג כפרה עליך בצימוח הקודם אמרת שהיית צריך להוסיף מלח אנגלי
לא היית צריך להוסיף כלום אם היית פועל לפי ההוראות של הסי
אתה צריך להבין משהו
אתה מתנהל עם הדשנים שלך כרגע כאילו הם לא מיועדים לגראס
כשהתחלתי לגדל לא היה בארץ ביו ביז וכל החברות האלה אז באמת הייתי צריך לחפש את האנ פי קיי ולראות מה יותר מתאים
אבל אלה לא היו דשנים מתוכננים למצע מסוים עם גראס זה היה מה שמצאתי שעשה את העבודה
בדשנים היום שאתה קונה יש תוכנית מסודרת
כתוב לך לוז גם של אטאמי וגם של הסי
אם לא תפעל לפי אף אחד מההוראות יצרנים שום דבר לא יצא לך טוב
כפרה עליך זה לא עניין שיש פה יכולת לטעות,אתה נתקעת על חנקן
זה כמו שתקנה וידאו ותנסה לדחוף סידי ותגיד זה יותר טוב
הוראות יצרן הם שם כי הוא תכנן את זה כך והוא המומחה האמיתי ולא אני או אתה
מישהו עשה בשבילך את כל העבודה ואתה מצליח איך שהוא לשבשב לו אותו כפרות
לך לאתר של הסי ,תחפש בגוגל תסתכל על מה שרשום שם ואם משהו לא מובן תשאל אותי אחי
זה פשוט ובסיסי ואין לך שום אופצייה למשחק שם
הדבר היחידי שאתה יכול לעשות זה לשים מינון יותר עדין או יותר חזק של מלחים,הפי אייץ שלי לא מגיע לבד לאן שאני צריך אותו אחי אני משתמש במוריד פי אייץ
כל מה שרשום שם בלוז של הסי זה למים מזוקקים לא למי ברז
תביא מוריד פי אייץ אבקה ותלמד לעבוד איתו כדי להביא את הפי אייץ ל5.5
כל ההוראות האלה כתובות שחור על גבי לבן אחי
הסיבה היחידה שהלוז שלהם לא יעבוד זה אם הצמח שלך צריך דישון עדין יותר מזה מה שלא נראה לי אפשרי כי זה
או אם זה סאטיבה שדורשת יותר זמן הפרחה ואז צריך לשחק קצת עם תאריך הכנסת תוסף הפי קיי והכמות הראשונית שמשתנה... הקיצר צריך לחלק את הלוז יותר בעדינות
אבל בבירור הם כותבים לך שאין לך מה לתת לצמח יותר מהכמות הסופית שהם ממליצים,כלומר אם יש לך צמח שגודל יותר משמונה שבועות אל תגיע איתו בסוף בשבוע שלפני השטיפה לפיקיי גבוה ממה שהם ממליצים זה לא יעבוד טוב
הם אומרים במקום זה בשביל להאריך את הגידול פשוט תחלק את הדישון הראשוני בצורה הדרגתית
אבל כרגע אתה קודם כל צריך להיתמקד לקרוא הוראות יצרן ולהיתרגל לחברה אחת
אם תעבור עכשיו לאטמי ולא תקרא את ההוראות שלהם או תפעל לפי זה זה לא יניב לך הרבה

אני אנסה לקחת תמונה של לקיחת ייחור ממשהו אחר ולהראות לך סתם בתור דוגמא... כרגע אני מפורק מותש גמור מעייפות אחרי שבוע קשה
בקושי היה לי זמן לצמחים שלי
לילה טוב ושבת שלום לכולם

תשמע אולי אתה צודק, אני לא יודע, האמת שלא ממש ניסיתי לעבוד לפי ההוראות שלהם... פשוט אני לא לוקח אותם כל כך ברצינות, הם רוצים להרוויח כסף הרי. אז נכון זה קשור יותר למינון מאשר לאיזון, אבל גם בזה לדעתי יש מקום למשחק - עובדה שבסופו של דבר המחזור ההוא היה מצוין, גם עם המגנזיום. (יכול להיות שזה קשור האמת)

בכל אופן - לי מאוד חשוב שאני לא צריך להשתמש במוריד פיאייץ (יש לי אותו) אחרי שאני מוסיף את הדשן. עם הדשן של אטאמי והקוקו של הסי, מספיק להכניס 1000 איסי של דשן והפיאייץ שלך ב-5.8 באופן טבעי, ואפילו פחות מזה. עם הטיאנטי (ובאופן כללי דשנים שמיועדים לאדמה) זה לא ככה. אז כן אני יכול להשתמש במוריד פיאייץ, הבעיה שזה לא דבר אמין במיוחד - אם יש לך בתמיסה מלחים שמחזיקים את הפיאייץ ברמה מסוימת (למשל האבנית במי הברז) - אתה יכול לשים כמה מוריד פיאייץ שאתה רוצה - אחרי כמה שעות המים יחזרו להיות כמו שהיו. זה בדוק. אז מה עוזר שבדיוק לפני ההשקיה שמתי מוריד פיאייץ? שעה אחרי זה המים בתוך העציץ מתחילים לעלות בפיאייץ. לא ככה?

Dr happy

Member
סטאג כפרה עליך בצימוח הקודם אמרת שהיית צריך להוסיף מלח אנגלי
לא היית צריך להוסיף כלום אם היית פועל לפי ההוראות של הסי
אתה צריך להבין משהו
אתה מתנהל עם הדשנים שלך כרגע כאילו הם לא מיועדים לגראס
כשהתחלתי לגדל לא היה בארץ ביו ביז וכל החברות האלה אז באמת הייתי צריך לחפש את האנ פי קיי ולראות מה יותר מתאים
אבל אלה לא היו דשנים מתוכננים למצע מסוים עם גראס זה היה מה שמצאתי שעשה את העבודה
בדשנים היום שאתה קונה יש תוכנית מסודרת
כתוב לך לוז גם של אטאמי וגם של הסי
אם לא תפעל לפי אף אחד מההוראות יצרנים שום דבר לא יצא לך טוב
כפרה עליך זה לא עניין שיש פה יכולת לטעות,אתה נתקעת על חנקן
זה כמו שתקנה וידאו ותנסה לדחוף סידי ותגיד זה יותר טוב
הוראות יצרן הם שם כי הוא תכנן את זה כך והוא המומחה האמיתי ולא אני או אתה
מישהו עשה בשבילך את כל העבודה ואתה מצליח איך שהוא לשבשב לו אותו כפרות
לך לאתר של הסי ,תחפש בגוגל תסתכל על מה שרשום שם ואם משהו לא מובן תשאל אותי אחי
זה פשוט ובסיסי ואין לך שום אופצייה למשחק שם
הדבר היחידי שאתה יכול לעשות זה לשים מינון יותר עדין או יותר חזק של מלחים,הפי אייץ שלי לא מגיע לבד לאן שאני צריך אותו אחי אני משתמש במוריד פי אייץ
כל מה שרשום שם בלוז של הסי זה למים מזוקקים לא למי ברז
תביא מוריד פי אייץ אבקה ותלמד לעבוד איתו כדי להביא את הפי אייץ ל5.5
כל ההוראות האלה כתובות שחור על גבי לבן אחי
הסיבה היחידה שהלוז שלהם לא יעבוד זה אם הצמח שלך צריך דישון עדין יותר מזה מה שלא נראה לי אפשרי כי זה
או אם זה סאטיבה שדורשת יותר זמן הפרחה ואז צריך לשחק קצת עם תאריך הכנסת תוסף הפי קיי והכמות הראשונית שמשתנה... הקיצר צריך לחלק את הלוז יותר בעדינות
אבל בבירור הם כותבים לך שאין לך מה לתת לצמח יותר מהכמות הסופית שהם ממליצים,כלומר אם יש לך צמח שגודל יותר משמונה שבועות אל תגיע איתו בסוף בשבוע שלפני השטיפה לפיקיי גבוה ממה שהם ממליצים זה לא יעבוד טוב
הם אומרים במקום זה בשביל להאריך את הגידול פשוט תחלק את הדישון הראשוני בצורה הדרגתית
אבל כרגע אתה קודם כל צריך להיתמקד לקרוא הוראות יצרן ולהיתרגל לחברה אחת
אם תעבור עכשיו לאטמי ולא תקרא את ההוראות שלהם או תפעל לפי זה זה לא יניב לך הרבה

תשמע, אני לא קורא פוסטים שלך..
אבל אתה מקומם מאוד
האמירה כפרה עליך שייכת לעולם האלים והתרנגולות- אז כפרה עליך
אני מאמין בה' , צם ביפור- וזה ביני לבינו.
אבל באמא שלך נשמה.

אוקי הבנתי מה העניין
קודם כל תחפש ביו טיוב וידאו של סומה
סומה ספיקס
soma speaks ותקשיב לשאלות ולהסברים שלו
אני מכין אותך מראש יש שם מלא דקות של סתם ברבורים ואידיאולוגיה,אני אישית נהניתי מזה גם כי אני מאוד מאמין בדברים שהוא אומר שם
אבל הוא מסביר טוב מאוד איך הצמח אוכל
אתה לא רוצה שהפי אייץ ישאר תמיד פונקט 5.5 הפי אייץ אמור לזוז...
לאכול דברים על הדרך,בגלל זה באדמה זה נחשב יותר טעים כי כביכול הוא עושה את העלייה הזאת יותר טוב ולאט מאשר עם קוקו
אם אתה עובד עם מי ברז ולא עם מי אוסמוזה אז כן יש לך אבנית בפנים וזה סיפור אחר לגמרי וזה לא יחזיק
אבל כשאני משתמש במי אוסמוזה הפי אייץ הטבעי זה 6.3 והוא לא עולה,ברגע שאתה שם דשנים לוקח זמן עד שזה עולה,את האמת אני כבר לא זוכר כמה זמן לקח לזה אבל זה הרבה יותר איטי עם מים מזוקקים מאשר עם מי ברז
והסי זאת חברה מאוד נחמדה ולא יומרנית
אם תכנס לאתר שלהם תראה כמה זה לא שיווקי אלה יותר חמים כזה,כאילו אתה בא לשאול ילד שאלה... הכל צפרדעים ושטויות
ממה שאני גיליתי מהדשנים שלהם הם ממש לא אומרים לך לבזבז יותר אלא פחות
אם אתה משתמש במי אוסמוזה והכל כמו שרשום אצלהם בהתחלה תקבל איסי 0.5 והם לא אומרים לך להעלות
אבל עדיף שתעלה כדי שבהפרחה כשהאיסי הבסיסי כבר 1.2 בערך
כלומר הוא ממליץ לך לשים פחות אבל אני שם למעשה יותר,אז למה שתחשוב שהוא רוצה שתבזבז יותר
אל תחייה בסרט שהכל קנוניה,נכון בדשנים של ביוביז צריך לעדן בחצי אבל זה לא ככה עם כל חברת דשנים
אם יש לך אבנית במים סימן שאתה לא משתמש במים מזוקקים ואז באמת יצאו לך חישובים לא נכונים מהסי ויותר מידי מלחים במים כי אתה גם מאכיל אותם במלחים שכבר יש שם וגם במה שהסי שמו ,זה פעמיים אותו הדבר אז ברור שזה לא יעבוד טוב
אין לך דרך אחרת לעבוד עם הדשנים האלה אחי
מה שאתה חושב שהלך לך טוב כנראה היה רחוק מזה פשוט זה היה הכי טוב שהיה לך עד עכשיו
אבל אתה עובד הפוך
תעבוד לפי הטבלאות הן בסדר גמור,הדשנים של הסי הם החברה השנייה הכי זולה בהידרו שופ
אטאמי זה כמעט פי שתיים במחיר אז למה לא להישתמש כמו שצריך בדשנים שלהם במקום להישתמש בדשנים הרבה יותר יקרים בצורה מוזרה
תעשה לפי ההוראות ואתה תהייה הרבה יותר מבסוט
רק תדאג לשטיפות פעם באיזה ארבע ימים ותבדוק את הראן אוף
דרך אגב הטי אן טי זה לקוקוס ולאדמה לא רק לאדמה
כתוב לך עליו
תלמד דבר חשוב,לא משנה מה מסבירים לך ומה אתה קורא באינטרנט,תמיד תקרא הוראות יצרן זה הבסיס
בקשר לבדיקת ראן אוף שלך למיטב הבנתי אם המדידות שלך עולות אתה צריך לעדן את האיסי שאתה נותן כי הצמח כרגע לא אוכל את כל המלחים האלה...או שתשקה פחות אבל שוב זה תלוי כמה לאט הצמח אוכל,אם הצמח ממש אוכל לאט בכל זאת הייתי משקה אבל מעדן את המינון,אם הצמח אוכל לא רע הייתי משקה פשוט קצת פחות אולי...,עד שיתגבר העניין...
מקווה שזה ברור ועוזר אחי אבל באמת אל תהרוס את הגידול שלך רק בגלל חשיבה שהסי רוצים שתקנה עוד דשן
הם חצי מחיר מאטאמי,הם אומרים במפורש לגבי פאוור זיים שלהם להישתמש רק פעמיים במהלך השבוע לא כל השבוע
בכל מקרה תעשה מה שטוב לך אחי אבל אני אומר לך מראש לא לעבוד לפי ההוראות ולהפוך את הסדר של הדשנים נראה לי מתכון אידיאלי לתקלות וחוסרים
בהצלחה אחי

אולי זה נכון לגבי הסי והם צדיקים בסדום... לא יודע, איכשהו אני בספק. ולמה אתה אומר שהם זולים יותר? בדשן בסיס לקוקוס אטאמי יקר ב-25% אבל ממה שראיתי עד עכשיו הוא הרבה יותר מרוכז. והנה אמרת בעצמך - המנה שלהם (5 מ"ל?) תתן לך 0.5 איסי - ואתה תשים 1.2 - אז לא פעלת לפי ההוראות. מה שכן בתוספים הם יותר יקרים אטאמי.

וכן זה נכון שעדיף שהפיאייץ יזוז קצת אבל אלא אם אתה מגדל במים, יהיה קשה מאוד לשלוט בזה. זה נחמד שזה זז בין 5.6 ל-6.0 נגיד - אבל אם זה מגיע ל-6.5 או 7 זה כבר לא טוב. מצד שני מה אני יכול להגיד - אני לא מצליח להוריד את הראנאוף בקוקוס מ-6.2 בשום אופן. ועדיין הצמחים נראים נפלא (על פי רוב).

אין לי אבנית במים - זו הייתה דוגמה רק.
היה לי יבול של 0.57 גרם לוואט - מבחינתי זה מצוין (אם כי לקח קצת זמן), אבל ברור שאפשר יותר טוב, תמיד אפשר יותר טוב.

אגב
תסתכל פה
http://www.hesistore.com/acatalog/Hesi_Tnt_Complex.html
אתה יכול לראות שכתוב על התוית -
in soil

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אולי אני אצא מניאק שאני אכתוב את זה אבל בשביל להוציא 0.57 גרם לואט אתה לא צריך דשנים מיוחדים.
עציצי 20 ליטר, גדילה 3-4 שבועות, חצי מינון אוסמוקוט 20-20-20 באדמה ומי ברז כל שבוע ואתה מגיע לשם בלי בעיה אם הטמפ', לחות ותאורה שלך עובדים במצב סביר.

הפיאייץ שבו הצמח יגדל באופן סביר הוא 5.2-7.8. מי ברז לרוב נכנסים בטווח הזה.

לא טרחתי לקרוא את כל הספר שכתבתם פה כי אני מבשל לשבת אבל הנתון הזה קפץ לי בעין.

לא מניאק. אולי אתה לא צריך - אני כן :)

לגבי הפיאייץ, אני לא חושב שאתה צודק פונז, זה אולי נכון לגידול אורגני אבל להידרופוניקה לא כל כך. כשהיה לי את הבעיות עכשיו בהתחלה חיפשתי באינטרנט בעיות דומות ובכולם הסתמן שהבעיה היא פיאייץ גבוה מדי, כמו אצלי. זה עדיין מוזר מאוד כל העניין אין מה לומר.

בכל אופן לגבי הדשנים השאלה היא לא אם צריך דשנים מיוחדים אלא אם היו בעיות ואם הכל הלך חלק. מבחינתי הגידול הקודם נכנס לקטיגוריה של בלי בעיות (חוץ מזה שהיה קצת חם). כמובן שהמטרה היא יותר ממה שהשגתי אבל זה לא יושג דרך הדשנים. דשן מבחינתי זה דבר שאני משתמש כדי שהצמח ישמור על בריאות ירוקה ורעננה, ברגע שיש לי את זה לא מעניין אותי איך זה קרה ואפילו לא כמה זה עולה לי. אם הדשן המיוחד וכל התוספים יוסיפו למשקל בסוף בכמות משמעותית אני בספק, אבל סבבה אם כן. בשביל להוציא יותר מ-0.57 אני מתמקד בגנטיקה, סביבת גידול נאותה, ומקסימום אור ונפח מצע שאני יכול לתת.

מה מבשל פונז?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
היום:
שניצל, אורז לבן, עוגת שוקולד, ירקות מוקפצים בסגנון סיני, עוף מתוק בסויה, סלט כרוב אדום ועוד כמה דברים.

המחזור הראשון שלי היה עם עציצי 7 ליטר, אדמת מרום טוף גולן, ביוגרו, ביובלום וטופ מקס של ביוביז, מנורת 400 עם רפלקטור פתוח פשוט וונטה קטנה שהוציאה אויר מהחדר.
זה בתוך ארון מטר וקצת על מטר וקצת שבניתי מכמה קרשים, יוטה ופנדה.
גנטיקה - בלו מיסטיק ופאפיה של נירוונה וארג'נס הייז מספר 2. אולי היה שם עוד משהו שאני לא זוכר כרגע.
עבדתי עם המינונים שכתובים על הבקבוקים אחד לאחד ומדדתי חומציות עם נייר לקמוס בשביל לאזן לבערך 6.5.
הוצאתי מעל 0.6 גרם לואט. אני חושב 0.64.

הטעויות המשמעותיות שלי היו דישון עודף (צריך בתאכלס עד חצי מינון), טמפ' עקומות, מחסור באיורור, עציצים קטנים מידי וגנטיקה לא מספיק טובה.

אני בספק אם אתה לא יכול להגיע לזה באותה שיטה עם כל הציוד המתקדם שיש לך.
אני גם בספק אם אז היו לי כלים וחומרים שאין לך כיום.
רק סבלנות, הקשבה ולא לעשות שום דבר קיצוני בשום שלב.

למה אתה מעדיף את השיטה שלך על גבי עציצים עם אדמה ודשן בשחרור איטי?

שמע פונז, תמיד אמרתי שאתה תותח. אין ויכוח על זה. אני גם ניסיתי עם אדמה בשחרור איטי וגם עם אדמה של טוף מרום (נדמה לי שאין בה שחרור איטי), וגם עם ביוביז והתוצאות היו איומות. סביר להניח שאם אני אנסה את זה היום התוצאות יהיו שונות, אם כי לא בטוח בכלל... אגב התוצאה של הגידול הקודם זה בחמישה עציצים של 20 ליטר, היה לי שם מקום לתשעה לפחות. ועוד שניים מהם היו אדמה שהניבו 25% מהקוקוס בערך.

אני מנסה להיתייחס לכל מה שכתבת אחינו אבל השעה מאוחרת ולקחתי שתי תמונות בשבילך מקווה שזה יעזור
אתה לא משתמש במוריד פי אייץ אז אין לי ספק שלא תגיע לראן אוף יותר נמוך מ6.2
אם אתה משקה את הצמח בפי אייץ של 6.2 אתה חושב שאתה אמור לקבל ראן אוף יותר נמוך מזה מתי שהוא
זה לא יקרה
התמונה הראשונה היא של הטי אן טי קומפלקס של הסי תקרא את כל המשפט עד הסוף

complete food for growing plants in soil and coco

יש להם דשנים לכל מצע ,חלק מהתוספים הם לכל המצעים וחלק זה רק למשהו ספציפי,הכל כתוב שם,לא יודע מה יש באתר ובכנות אחי אני קונה את זה מהידרו שופ בארץ אז מזה עוזר לי או לך הבקבוק שהראית עכשיו מאתר מחול
מה שיש פה מול הידיים זה מה שצילמתי בתמונה ואתה יכול גם לקחת טי אן טי רק לאדמה נראה לי
לא בדקתי אבל יש להם בקבוקים מסוימים שזה רק לאדמה ,בקבוקים מסוימים שזה רק להידרו וכאלה שיש את השילוב של השלושה
התמונה השניה זה הטבלת דישון שלהם
עד עכשיו לא סטיתי מהטבלה שלהם
מה שכן הטבלה שלהם לא מפורטת לחלוטין כמו שהם יודעים הם פשוט עושים את זה פשוט ודומה לטבלה של אטאמי ועוד חברות
אבל כשאתה קורה אינפורמציה באתר יש שם כמה דברים שקצת נוגדים או לא נוגדים אבל שונים מההסברים שלהם לפי הלוז
הלוז זה במעשי לפשוטי עם והם לא מפרטים שם יותר מידי כדי שלא נעשה טעויות
גם אם תדבוק בדיוק בלוז שלהם הכל ילך מעולה,זה מה שעשיתי פעם ראשונה ושנייה
הפעם הזאת אני אנסה לכוון קצת יותר גבוה את האיסי רק כדי שלא תהייה קפיצה משמעותית בין הדשן של ההפרחה לדשן של הצמיחה
אני לא אומר בשום מקום שזה הדבר הנכון לעשות אלא מה שאני מתכוון לעשות ולראות אם זה עוזר
זה הניסוי שלי ולדעתי זה אמור לעבוד בסדר גמור כל עוד אני אדאג לשטוף את המצע כמו שצריך ולא אצבור שם יותר מידי מלחים סתם
יש דברים שאתה יכול לשנות כמו המינון הכולל שאתה שם לכל הצמחים,כלומר כמה איסי בסופו של דבר
אבל אתה לא יכול לשנות את הסדר של הדשנים או להישתמש בהם ביחד כשכתוב מפורשות לא
יש לך שם את התוספים ורשום איך להיתייחס אליהם
הטבלה שלי לא מעודכנת כמו זאת באתר,שם הם גם הוסיפו על הפאוור זיים מה שכתוב על הבקבוק,לשים רק פעמיים בשבוע
בנוגע למספרים האלה של הקטיפים,אין לזה שום קשר למציאות של קטיף מוצלח או לא בעייני,זה אומנם פקטור חשוב אבל כשזה הנתון היחידי זה ממש לא מעניין
קשה לי להסביר על מה אני מסתכל או איך אני יודע שיצא לי טוב
אני מסתכל על הצמח ומה הייתי אמור לקבל ועושה השוואות ולפי זה אני יודע פחות או יותר
וסטאג בכללי לגבי כל העניין הזה של חברות טובות או שקרניות
אתה קופץ מקצה לקצה או שהם מנסים לעבוד או צדיקים בסדום
יש את האמצע שזה חברה שרוצה שהקטיף שלך יצליח נקודה
אם הקטיף שלך יצליח איתם הגיוני שתישאר איתם... מה שבפועל לא עובד להם כל כך טוב איתך חחח
אבל זאת חברה מקצועית שלא השקיע יותר מידי בשיווק וגם דיברנו פה קצת על חברות אני חושב שכולם פה יש להם ניסיון טוב עם הסי בסהכ
חבר טוב שלי עבד גם עם הסי וגם עם אטאמי עכשיו הוא חזר לאדמה
הוא בכה על הטעם שזה לא עמוק ומורכב בשבילו מספיק אז אמרתי לו שילמד לייבש את הצמח כמו שצריך וגם שילמד לעשן על הדרך...
אבל זה רק בגלל שאני מכיר אותו ויודע שהוא מזלזל בהרבה דברים חשובים שמשפיעים על הטעם ותכלס הבנאדם סטלן תחת לא חד במיוחד....
תיתן לו לאכול אמדי ככה באבקה הוא חושב זה טעים אז מי יקשיב לו לגבי טעם...
ודרך אגב אני לא מתכוון להגיע לאיסי של 1.2 ישר,אני מתחיל בדיוק עם המינון של הסי ומעלה את זה בעדינות במהלך השבוע,לא בהכרח עי שינוי האיסי שאני אשקה אבל הקוקוס צובר שם מלחים אז הראן אוף יהיה המדד שלי לסביבה שהשורשים התרגלו אליה...
אם הצמח צובר של מלחים סימן שהוא לא אוכל עדיין את כולם אז אין מה להאיץ בזה,אבל אם אני ארצה לאט לאט להרגיל אותו לאיסי גבוה יותר אני לא חייב לשטוף כל כך הרבה..רק עד לאן שאני ארצה
וכן בהתחלה אני משתמש במוריד פי אייץ כדי להגיע ל5.5 כי אין מצב להגיע לזה רק עם הדשנים של הסי והדשנים של הסי לא אמורים להוריד את הפי אייץ עד לשם,לא יודע למה חשבת שרק לשים דשנים ומים זה מספיק,הפי אייץ הטבעי של קוקוס נע בין 5.8 עד 6.5
בכל מקום זה כתוב טיפה אחרת ולדעתי זה פשוט תלוי בקוקוס עצמו שגדל בחוץ ובמזג אויר שזה עבר בעונה האחרונה לכן זה לא קבוע
אבל זאת אומרת שאתה לא אמור להגיע למצב שזה עובר על ה6.5 אלא אם כן תשקה אותו במים שהם מלכתחילה היו בפי אייץ הזה,מה שאני לא עושה כי אני משקה במים שהיו 6.3 גג ועם הדשנים והמוריד פי אייץ זה יורד ל5.5 ואני בדרך כלל מנסה להשקות שוב לאחר שאני חושב שהפי אייץ עלה שוב
אין לך בעיה להשקות קוקוס שוב ושוב רק תשים לב לרמות של הראן אוף לראות שאין לך הצטברות של איסי ,אבל להחזיק את הפי אייץ במצע כמו שצריך זה לא בעיה,אז יש לך הרבה מלחים ואתה לא רוצה שוב להשקות אז תשטוף אבל תאזן את הפי אייץ של המים
אתה תמשיך לשמור על הפי אייץ הנכון וגם תוריד את המלחים קלות
קוקוס אתה משקה דיי הרבה אחי זה לחלוטין שונה מאדמה

Attachments

• ?????0622.jpg
    ?????0622.jpg
    51 KB · Views: 15
  • ?????0623.jpg
    ?????0623.jpg
    64.7 KB · Views: 12
לגבי הפיאייץ: מעשה שהיה כך היה (אתמול)
לקחתי 12 ליטר קוקו חדש מהשקית
שמתי בעציץ
הרצתי דרכו 15 ליטר מים בפיאייץ 4! לא 5, לא 6 - 4, שהבדיקה עם הנוזל אדומה כמעט ורודה. שטפתי ושטפתי עד שהאיסי ירד מ-1100 ל-150 בערך. הפיאייץ בסופו של דבר בראנאוף היה 7.0 (זה מה שקורה כשאין מלחים במים, זה גם הפיאייץ של מי אוסמוזה, ניטראלי). לחומציות של התמיסה שאתה משקה אין קשר לחומציות של הקוקו והיא לא משפיעה עליו - זה שני דברים שונים. למה החומציות משתנה כל כך בין המים שנכנסים לראנאוף אני לא יודע - הייתי מצפה שבכל מקרה המים ירדו כמו שם נכנסים, אבל זה לא מה שקורה, בפועל אני יכול להכניס איזה פיאייץ שאני רוצה והקוקו יתן לי מה שבא לו בראנאוף, וגם בבדיקת השריה.

אגב אני אף פעם לא משקה בחומציות 6.2, 5.9 זה הכי גבוה.

עשיתי את הבדיקה הזאת עם שלוש שקיות כבר ואותה תוצאה כל הזמן. וזה מוזר כי אני זוכר היטב שבגידול הקודם מתישהו הייתי בודק את הראנאוף והיה יוצא לי פיאייץ תקין מאוד - אולי זה משהו שמשתנה כשהצמח פורח, אני לא יודע. לגבי הטיאנטי אולי אתה צודק, אבל בכל מקרה החומציות הטבעית שלו לא מתאימה להידרו, וכמו שאמרתי לך פיאייץ דאון זה לא משהו שאני סומך עליו, בדשנים של אטאמי וגם בקוקו של הסי אני מגיע לבד ל-5.8, ולא צריך שום איזון.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
שמע פונז, תמיד אמרתי שאתה תותח. אין ויכוח על זה. אני גם ניסיתי עם אדמה בשחרור איטי וגם עם אדמה של טוף מרום (נדמה לי שאין בה שחרור איטי), וגם עם ביוביז והתוצאות היו איומות. סביר להניח שאם אני אנסה את זה היום התוצאות יהיו שונות, אם כי לא בטוח בכלל... אגב התוצאה של הגידול הקודם זה בחמישה עציצים של 20 ליטר, היה לי שם מקום לתשעה לפחות. ועוד שניים מהם היו אדמה שהניבו 25% מהקוקוס בערך.
איזה דשן היה באדמה ומה הוספת במהלך הגידול?

הרעיון מאחורי כל מה שאמרתי זה שאני דיי בטוח שהבעיה שלך היא במקום אחר.
איך הטמפ' אצלך? איך הלחות? איך מחובר האיורור? איך אתה בוחר מתי להשקות?

קשה לדעת מה הייתה הבעיה - אז הייתי עושה דברים אחרת. כמו שאמרתי, יכול להיות שאם היום אני אנסה את זה זה יהיה שונה - היום התנאים הסביבתיים יותר טובים וגם יש לי הרבה יותר ידע, ובכל זאת - זה לא משהו שאני נלהב לנסות אותו. זה לא אומר שאני לא אנסה, אבל כנראה לא כרגע (אם כי עלי להודות שהשטיפות הלא נגמרות הופכות את הקוקוס לפחות מלהיב מרגע לרגע).

בגידול האחרון באדמה (דשנית עם שחרור איטי) פעלתי פחות או יותר לפי ההנחיות שלך - דישון בבגרות הצמחים כל השקיה שניה, במנה נמוכה (800 בערך) של ביוביז גרו ובלום. זה היה רק שני עציצים ובאחד מהם אני חושב שהייתה בעיית גנטיקה למרות שהוא הניב יותר גרמים אבל איכות חרא ממש.

את ההשקיה הייתי עושה כשהעציץ יבש וקל משקל. הצמחים שמרו על בריאות לא רעה לאורך בגידול, כמו הצמחים שבקוקוס, אבל כמו שאמרתי היבול היה על הפנים.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
הדשנית בא באיסי של סביב ה1, אם לא יותר.
אתה לא צריך לדשן יותר מפעם בשבועיים בחצי מינון.
אתה כן צריך לדלל את המי מזגנים במי ברז כדי להוסיף מגנזיום וקלציום.
אתה צריך עציצים גדולים (מינימום 7 ליטר, עדיף 20 ומעלה) ומין הסתם להכניס כמה שהגיוני.
עם זרעים חרא תקבל חרא. תתחיל תמיד עם זרעים איכותיים - מינימום 100 שקל חבילה.

תריץ ככה מחזור שהטמפ על 24-28, הלחות בצמיחה 70 ובפריחה 45-55, כל החדר מאורר (וזה לא פשוט) ולהשקות יומיים לפני שהצמח מתחיל למות (ולא יותר מפעמיים בשבוע!).
את כל המדדים מין הסתם בודקים ליד הראש של הצמח ובתחתית. תצפה ללחות גבוה יותר ב10% בתחתית.
את המנורה אתה צריך במרחק לפי הטבלא ולשים מינימום 6 צמחים מתחת למנורה.
חייבים לודא שאין שום אור בזמן של החושך ושהאור לא נכבה יותר מידי בזמן שהוא אמור לפעול.

אם אתה עומד בדברים הבסיסיים האלו למשך כל המחזור אתה תוציא יותר מ0.6 גרם לוואט. יותר לכיוון 0.75 גרם לוואט.

כן, זה כל כך פשוט.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
מה ממה שכתבתי לא כל כך פשוט בחורף?
(בקיץ הטמפ' בעיתית)

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
מה שמצביע על העובדה שכנראה משהו לא תקין אצלך. נגיד אצלי היה אוהל שהוציא גזים רעילים לצמחים.
יכול להיות שהתחלופת אויר אצלך לא טובה (בעיה נפוצה מאוד). יכול להיות שאתה מדשן יותר מידי.

הרבה יכוללהיותים.

Latest posts

Latest posts