What's new

Сезон 2012 Outdoor

@g0vnaa
колега това наистина ли са от гените на сорта тези изменения, защото на болни приличат ако незнаеш предварително
 

doje

Member
Колеги трябва ми съвет ,поливам всеки вторник с почвен обогатител от практикер , дали мога да почна примерно и в петък да поливам с отвара от коприва и август вместо коприва да сменя с бат гуано в петък,а вторник с обогатителя , дали ще ги преторя така ?
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Не знам какво съдържа този "обогатител", но ако е минерални торове, най-вероятно дозирането на опаковката е доста високо за коноп и ако ториш както пише на опаковката, ще преториш, особено ако гледаш сативи. Аз лично разреждам 2 или 3 пъти повече отколкото пише на купешките торове, и торя на 3 седмици, вместо на 2 седмици както обикновено пише. Все пак изливам по 10тина литра разтвор на растение, което си е доста тор, а не по 0.5-1л на растение в саксия както са сметнати купешките торове за домашна употреба.
С копривата трудно ще преториш, стига да не е много концентрирана. Разреждай я повече и поливай колкото си искаш.
 

doje

Member
Ето какво пише за състава.
NPK-TOP концентрат 8+8+6 с микроелементи.8% общ азот:3,9%N-Нитратен Азот , 4,1%N - Амонячен Азот,8%P2O2 -водоразтворим фосфат ,6%К2О - водоразтворим калиев Окис. , 0,01%В -водоразтворим Бор. 0,002%Cu -водоразтворим Мед ,като хелат по EDTA ,0,02%Фе -Водоразтворимо желязо, като хелат по EDTA ,0,01%Mn -водоразтворим Магнат , като хелат po EDTA , 0,001%Mo-Водоразтворим Молибнед , 0,002%Zu -Водоразтворим Цинк.
Нещо не мога да кача снимки ,на едното растение листата са клюмнали това лошо ли е дали съм го преторил ?
 

EverLast

Active member
Поздрави на всички и успешен сезон! Виждам доста екзотики...и доста сериозни сортове:)
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Как сме, градинари?
Слънцето пече ли, пече, а конопите растат ли, растат :)
Вече е време за цъфтене. Моите 2 растенийца порастнаха достатъчно, сега ги чакам да цъфнат :)

picture.php

picture.php


И дърва за зимата ще има:
picture.php


Поздрави!
 

_Ina_

Active member
Veteran
Само БРАВОС мога да ти кажа! изглежда като снимките от Калифорния и Австралия:)Дано и да цъфнат скоро!
 

_Ina_

Active member
Veteran
Е,моите са по скромни4ки,ама за Горила не са лоши:)сега ги полях с водорасли,малко е сухичко там,но се крепят. иначе цъфтежа е започнал при всички.
 

Attachments

  • IMG_6056.jpg
    IMG_6056.jpg
    123 KB · Views: 46
  • IMG_6055.jpg
    IMG_6055.jpg
    159.5 KB · Views: 46
  • IMG_6057.jpg
    IMG_6057.jpg
    114.5 KB · Views: 45
  • IMG_6053.jpg
    IMG_6053.jpg
    141.6 KB · Views: 44
  • IMG_6054.jpg
    IMG_6054.jpg
    166.5 KB · Views: 48

yoss33

Well-known member
Veteran
Супер са :)
Дано не ги гризат много гъсеници, то сега му е времето да напръскаш с нещо ако ще се пръска. "Фюри 10" бих ти препоръчал, държи всякакви твари надалеч поне 2 седмици, и казват, че не е много вреден за хора... казват..
 
S

Sat X RB

above Very Nice, Ina!

Sativa, yes? maybe with a little bit of Indica?

planting time soon for us over here. the weather forecaster say dry summer so I will do big pots.

cheers!
 

_Ina_

Active member
Veteran
the summer was dry here too,and it still is. yes ,bigger pots and may be something like mulch,or something that holds the water a little while. haha,this sativa must be my Vanilla kush....:) But now i see i forgot who is who:/ I though it was the Vanilla because last year it looked the same way. And i took 10 clones:) However they are all nice for me;)
yoss33:ами пръсках точно преди морето,сега като ходих бяха добре и ще гледам ако е възможно повече да не пръскам,че почват. Фюри 10 ще го имам предвид. Иначе съм ги варосала отдолу,незнам дали се вижда добре и това също доста им пречи на гадинките. само че е доста сухо,трудно се оправям ако трябва аз да ги поливам:(аиде да завали 1 дъжд як поне да ме отмени за едно ходене:)
 
S

Sat X RB

you buy seed, Ina?

why don't you begin yr own variety and see what you can breed ... ?

you could call it 'BG Mindbender'!!!!
 

doje

Member
Малко да раздвижа темата , имам проблем с моите цветя , много листа пожълтяха и опадаха , другите (почти всичките) станаха твърди и изгоряха в краищата,както се вижда на снимките.
Поливам от 3 дни с гуано 5мл в 2 литра вода.
Това е не поливам с друго , от къде идва проблема според вас?
Дали е недостик на фосфор ,мен на това ми прилича?
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Нормално е старите листа да пожълтяват и окапват, едно листо живее най-много 2-3 месеца. А изгорелите върхове обикновено се получават от преторяване с азот, но растенията не изглеждат преторени, като нищо може и да е липса на фосфор. А може и просто да е имало момент когато е било много сухо и да са се поизпържили леко.

И при мен едното растение цъфна, другото за съжаление още не е, като нищо от него мога да си остана само с дърва за зимата.
picture.php

picture.php
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Хейза е брутален. Май ще трябва някакви найлони да му мислиш (;
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Някой ако знае къде продават прозрачни тенти, високи 5 метра, да каже :) Аз дори нямам стълба достатъчно висока за да му стигна върха.
 

_Ina_

Active member
Veteran
ех,много жалко,дано поне направи някакви цветове да го ползваш за хаш нещо. но пък каквото е чудовище по ще издържа на студове. аз също се изкушавам от хейзовете ама си знам че тука трудно ще се получи. този Супер хейз на ДП много добре се представи в наши условия(за разлика от ССХ на ГХ),ако искаш опитай го някога.Ама другото ти е бомба пък!:)Аз бих си нарязала клонинги от този твой хейз да не се загуби,че изглежда много сативесто и яко. може да го пробваш индор или да се подготвиш другата година с парник за него;)
 

Latest posts

Latest posts

Top