What's new

Seminte....

pagabboy

Active member
ms HJ o sa bag in pamant doar northern lights-ul ca vreau un baietel :D si macar una doua fete sa pun ceva polen pe un bud sau doi :D si sa fac niste crossuri
 

Cruzito

Member
Citeste sticky-ul lui Gantz,a eXplicat foarte frumos si detaliat cum se face toata treaba.


un link catre thred ?
referitor la seed boutique, la fiecare seed e 1 free ? calitatea lor cum e ? ceva apropiat de brend recomandati un site ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
un link catre thred ?
referitor la seed boutique, la fiecare seed e 1 free ? calitatea lor cum e ? ceva apropiat de brend recomandati un site ?

In functie de ce seeds iei sau ce valoare ai totala ai un freebie. Asta inseamna 5 sau 10 seeds, la mai multe pachete ori primesti ceva mai de calitate gratis ori mai multe pachete de freebies. Conteaza ca ei sunt seriosi si ajung semintele in siguranta, calitatea e data de producatorii semintelor. Si ce platesti aia primesti, nu fakeuri sau seminte bulk ca in romania, ci seminte premium.
Apropiat de brandul cui? Sau inca nu faci diferenta intre breeder si reseller?
 

Cruzito

Member
In functie de ce seeds iei sau ce valoare ai totala ai un freebie. Asta inseamna 5 sau 10 seeds, la mai multe pachete ori primesti ceva mai de calitate gratis ori mai multe pachete de freebies. Conteaza ca ei sunt seriosi si ajung semintele in siguranta, calitatea e data de producatorii semintelor. Si ce platesti aia primesti, nu fakeuri sau seminte bulk ca in romania, ci seminte premium.
Apropiat de brandul cui? Sau inca nu faci diferenta intre breeder si reseller?

pai nu am pretentii sa iau de la banci dinafem etc ca sunt la inceput de drum si le stric degeaba.
 

Cruzito

Member
ceva recomandari ca producatori? vreau ceva indica 100% si sativa 100% macar predominante 75%+, un gust bun
ps. ceva la 20-30e x10seeds indica, 2-3 soiuri recomanda-mi
 
Last edited:
C

CannabaPitbull

Eu nu pot intelege cum ii intrebi pe altii...pai eu cand am cautat seminte mi-a fost mai mare dragul sa le caut sa le citesc descrierea sa vad care mi se potriveste etc. Sau tie frica ca o cresti si nu te ia de cap? Stai linistit in privinta asta ca mai toate sunt bune plus ca la descriere zice daca e highul mai bland sau devastator mai mult conteaza cum o cresti cata lumina ii oferi alea alea iar explo din cate stiu creste iarba care nu mai e pe piata isi face el semintele...
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
la banii aia uita-te pe la categoria mandala seeds. ar trebui sa iti placa ceva de pe acolo..
eu nu am mai cumparat/fumat soiurile noi de pe la nici un breeder, asa ca n-as stii ce sa iti recomand. dar pentru inceput ca si breeder, mandala e ok.
 

Cruzito

Member
nu ca mi-e ca nu ma ia de cap :)) vreau ceva aromat si neaparat o indica cat mai pura sa recoltez repede sa am ce rula apoi ma trec pe sativa si o tin muult <3
speram sa primesc ceva recomandari ca sunt foarte multe variante si sunt genul ala de persoana de cauta varianta ce-a mai buna din toate punctele. inafara de clasicele ak47, skunk, haze, white window etc. nu le cunosc nu stiu nimic si imi par niste denumiri asa de nu ma atrage nici una :))

ps. cum fac daca vreau sa comand de acolo? trebuie neaparat sa fac cont ? cum fac contul ? cere toata bibliografia :|

ps2. ma refer care sunt indice si care sunt sative nu le cunosc si nu au filtre la site-ul ala
 
C

CannabaPitbull

Da o geana si la aceseeds astia dau multe detalii procentajul indica sativa timpul de imflorire etc au asa 100% indica- pakistan chitral kush . 100%indica- erderupt. 90% indica -bubbakush x hashplant. 80%indica pakistan chitral kush x kalichina. 75%indica- kali china astea termina repede restul sunt mai sativice
 
Last edited:

Cruzito

Member
Multumesc bro !
Dar toate numele alea sunt banci de seminte? eu nu cunosc decat 4-5 de acolo care stiu ca sunt de renume. Si ce ziceai explo ca nu fac diferenta intre breeder si reseller, nu o fac :))
Am gasit si eu ceva la nirvana: aka48, blue mystic, master kush
Astea sunt ce am gasit cu ce-l mai mic timp de flowering (7-9week) so..? ce mai adaugati ?
 
C

CannabaPitbull

Bai cum sa fie banci de seminte pahaha ti-am zis man banca de seminte e Aceseeds alea sunt strainuri tu nu vezi?intra pe siteul lor doamne feri :)))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
cruzito.. ce mananci fratica? erai mai treaz cand ai aparut pe aici.. acum tinzi spre sandel..
 

Cruzito

Member
=)) mancai ciuperci. nu ma refer la numele strain-urilor :)) la lista ia din stanga

BIG BUDDHA SEEDS
BOG
CANNABIOGEN
CANNACOPIA
CHEESEHEAD
CHIMERA
CLASSIC SEEDS
CONNOISEUR GENETICS
DELTA-9
DELUXE SEEDS
DINAFEM
DJ SHORT
DR. ATOMIC
DUTCH PASSION
DUTCHGROWN
FEMALE SEEDS
FLYING DUTCHMENS
FRACTAL GENETICS
FRITILLARY SEEDS
GAGE GREEN GENETICS
GREEN HOUSE SEEDS
GRIND HOUSE
GRZECH GROW SEEDS
GYPSY NIRVANA COLLECTION
HORTI LAB
HOUSE OF LOVE
KARMA GENETICS
LEGENDS SEEDS
LOWRYDER SEEDS
MANDALA SEEDS
MDANZIG
MED-MAN BRAND
MEDICAL MARIJUANA SEEDS
MOSCA NEGRA
MR. NICE
NIRVANA SEEDS
PARADISE SEEDS
RESERVA PRIVADA
RESERVOIR SEEDS
SAGARMATHA SEEDS
SAM THE SKUNKMAN
SENSI SEEDS
SERIOUS SEEDS
SMOKE-A-LOT
SOMA SEEDS
SPICE OF LIFE
SWEET SEEDS COMPANY
T.H. SEEDS
THE SATIVA SEEDBANK
TIKI SEEDS
TOM HILL
TRUE CANNA GENETICS
WHITE LABEL SEEDS


p.s nu a fumat nimeni din saracii de 20-30euro sa-mi recomande si mie ceva ? ma simt ciudat :(
imi vine sa renunt sa mor de nu :|

x10 seed
7-8 week flower
20-30euro
asta caut eu dar nu stiu la ce sa ma uit si cum sa le caut ca daca le iau rand pe rand inebunesc :O
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
toti aia is breederi, da.

ai incercat cu advanced search? ai acolo sa setezi ce cauti, inclusiv intre cati si cati euro sa coste.. indoor outdoor..
 

adrianos88

New member
Am crescut eu ceva freebies de la Nirvana, au rezistat la toate rateurile mele (ba overfert, ba neudat, ba prea aproape de HPS) si temperaturi constante de peste 35 de grade cu luminile aprinse, in flower.

Sigur erau predominant indica, la 60 de zile de flower aveau mai bine de 25% din thricomi amber.

Au dat haos total tuturor care au fumat din ele; una dadea stone de nu mai puteai sa te ridici de pe canapea. Paradoxal, sexul era mindblowing :))


Asta-i experienta mea cu Nirvana, am auzit si bune si rele despre ei.

A si ca fapt divers o data am trimis bani in plic si n-au ajuns la ei. Mi-au trimis 10 freebies de consolare.
 

Latest posts

Latest posts

Top