What's new

secretul din gradina...pardon dulap...120w led grow!!!1

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
pai ba dark-ule, cum dreaku' o sa fumezi tu bud-u' ala asa mic mah? n-o sa te ineci cu el? :laughing:
relax MJMJ/AlexFermieru', just fukin' witcha, boy :wave:
 

sznake

jarhead
Buzii aia nu sunt mici din cauza perioadei scurte de veg. Arata a buzi tipici de indica pura. La "indicile" pure crescute indor in maj cazurilor cam asa is buzii. Nu ma refer la crossuri predominante indica ci la cele pure.
 
Sa`i fumezi sanatos cu vecinii prietenii matusile verisorii familia cainele veverita si cu cine mai vreit tu :))

Felicitari dark pt munca depusa :))
 

dubite

Member
good point mj :)..si mie imi par micuti mugurii..acu , ca e de la strain sau leduri nu ai cum sa stii pana la alt grow in aceleasi conditii..oricum sa te bucuri de harvest si la mai multe growuri cat mai reusite.

Prietene daca tu te astepti sa scoti buzi ca cei de la outdoor indoor sub un led aduci e problema ta...
Zoeviezoe great job dark!
 
dubite sigur stiai ca sunt unele strainuri carora le merg mai bine indoor, ptr asta sunt facute..si sigur plantele alea iti dau buzi mai mari si mai "desi"(sunt spart, lapsus...), normal , crescute in conditii bune.

Ps https://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=26198&pictureid=574906..nu ai cum sa imi zici ca astia nu sunt muguri mai tari ca out :D


ca sa poti sa scoti astfel de buds trebuie lumina si spatiu...
am crescut si sub hps-uri de 400w si nu se compara cu ledu de 120w, avantajele ledurilor in microgrows cre ca le cunosc toti si nu mai are rost sa le enumar aici, pentru spatiul respectiv eu sunt multumit...sunt de acord ca se putea si mai bine...am facut niste greseli care le voi corecta in urm grow...


stay safe all
 
pai...

2 plante in acelasi ghiveci not a good ideea...

trebuia veg mai mare (am pierdut cam 30cm inaltime...adik plantele puteau fi duble)

ledurile mai aproape de plante...

au cam suferit de frig(uneori)...nu prea e combinatie sa fumezi in aceasi camera si sa mai deschizi geamu...

trebuia sa le dau mai mult fert totusi...macar doza full :)

lst-ul a creat multe varfuri de crestere...planta s-a concentrat si pe alea si main cola a avut de suferit...unele au avut toping...4 cola la fel ca marime(se pare ca e mai ok topingul)

cu niste optimizari sau poate alta metoda de crescut (sog?!)sunt de parere ca, cantitatea recoltata poate fi mai mare...


ca o concluzie...in spatiu mic ledu chiar poate face diferenta(comparatie cu un hid)...low heat...etc trebuie doar sa stii cum sa il folosesti la maxim...daca aveti spatiu folositi hid's...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
good job man, macar ai inteles ce trebuie la urm. grow. si te-ai ales si cu ceva bud.
 

brainDMG

Member
super treaba..;p felicitari
mie unu imi par potriviti buzii aia pentru in insa speram mai mult de la leduri.. adevaru` e ca ledurile au alte avantaje fata de hps oricum .. un lucru cert e ca pe spatii mici sunt incomparabile fata de hid sau cfl zic eu..
 
E

evilkid

led-ul face mai putina caldura decat HID, are patrunderea mai mare, poti pune plantele foarte aproape de leduri fara sa le arzi, led-ul poti sa il pui in spatii mici

later edit : led sau hid alegi in functie de bugetul de care dispui, de spatiul de grow...
 
Last edited:
Top