What's new

"Рецепти" кулинария

bgrow

Member
"Рецепти" кулинария

1
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    19.4 KB · Views: 64
  • 2.JPG
    2.JPG
    18.6 KB · Views: 56
  • 3.JPG
    3.JPG
    40.1 KB · Views: 51
  • 4.JPG
    4.JPG
    42.9 KB · Views: 52

Dr_Tre

Member
Някой знаели как се прави манагуа?Може и на английски ще преведем рецептата?
Правя манагуа всяко лято от 7 години, от края на юни до ноември много рядко давам пари за коз.Правя я само от дивак (рудералис), става толкова силна, че само хроничните пушачи я харесват, останалите се плашат от ефекта, прекалено голям трип им е.:eggnog:В началото на лятото е много "вдигаща", енергична, не може да се спи под влиянието й, а през есента става супер чук, пийнеш ли сядаш някъде и умираш.:D

Ето и рецептата:
Набираш една голяма торба глави от дивака, слагаш ги в една голяма тенджера (да се напълни до горе) и после изсипваш два литра пълномаслено мляко.ТХЦ се разтваря в млечните мазнини, така че колкото по-висока е маслеността толкова по-добре.Включваш котлона, като заври, започваш да мачкаш с нещо, аз обикновено го правя със стъклена бутилка.Натискаш яко надолу и малко завърташ бутилката, процеса е доста уморителен, но си заслужава.Мен като ме учиха, ми казаха че хубавата манагуа се прави с много пот.:DТака кратки почивки, пак мачкане докато стане съвсем хомогенна каша.Процесът отнема около 40-60мин.След това изчакваш да се охлади (аз като бързам слагам тенджерата на студена водна баня), вземаш една марля 1м х 1м от аптеката, завиваш я на няколко пласта, гребваш малко от кашата, слагаш в марлята и добре изтискаш течността в някакъв друг съд.Винаги излиза по-малко манагуа, отколкото мляко си вложил.Изцедената каша изхвърляш, а от манагуата не пий повече от 100мл отначало.Хваща чак след половин-един час, отначало леко, постепенно стяга, и след 2 часа ще се чудиш на кой свят си и кога ще те пусне.:laughing:Пуска след 6-8 часа.Много хора пийват, след 15 мин. като не са усетили нищо пият още една чаша и посе горчиво съжаляват.
Това е, надявам се да съм бил полезен, ако трябва нещо допълнително да разясня, ще го направя с радост.:tiphat:

П.С. Вкуса е просто отвратителен, може да сложиш захар, ванилия, канела, нескафе и т.н. за да го замаскираш.
 
C

coco fknbrice

dr. tre аз манагуа рядко съм правил именно заради лошия вкус обаче дивака го ползвам за хашиш и се получава много силен хеш ако набарам хубави глави от диваците. много го обичам:jump:
 
C

coco fknbrice

малко побългарих начина на сервантес защото съм малко стиснат за оригинални торби и ползвам коприна и др. евтини сита но в общи линии лед и глави ги миксирам продължение на 20 мин и повече докато се разтопи леда след което прецеждам през тензух листата. после започвам да цедя през ситата първото от които е коприната а по ситните сита които са сита за ситопечат с различна големина на отворите. най хубавия хеш става след второто цедене в повечето случаи. другия вариант е да оставя да се утаи хубаво за няколко дни и да изсмуча излишната вода без да разклащам съда и после да изпаря малкото останала вода от утайката и пак става но качеството не е същото защото попада и талаш вътре.
 

Astral

Member
bgrow тествах рецептата за маслото вчера...получи се без забележка,само дето още не съм решил какво да си сготвя и не съм го тествал.
Благодаря отново за инфото!
 

Astral

Member
Изкуши ме с предложението си...вече е готова тортичката....а аз се замислях за по-сложни кулинарни изкушения - еклери например!Ама за теста бисквитката мисля е 6+....слагаам в хладилника за малко да дръпне и я мятаме!:thank you::skiiing::party:
 

Dr_Tre

Member
За разликата между пушене и ядене:

When you smoke herbal Cannabis or resin you decarboxylate the THCA into THC which is active just by smoking it. THC reaches the blood and brain via the lungs.
When you eat Cannabis that has been decarboxylated first, it passes via the stomach, to the Liver that metabolizes the THC into 11-Hydroxy-THC, which is more active and has slightly different subjective effects.
So when you smoke or eat Cannabis the effects are a bit different.

-SamS

"Когато пушиш канабис или смола, ти декарбоксилираш THCA до THC, който е активен при пушене.През белите дробове THC достига до кръвта и мозъка.
Когато ядеш канабис , който вече е бил декарбоксилиран, той преминава през стомаха до черния дроб, където THC се метаболизира до 11-хидрокси-THC.Последния е по-активен и има малко по-различни субективни ефекти.
Следователно когато пушиш или ядеш канабис ефектите са малко по-различни."

:cool:
 

r3v3ng3

Member
Да вметна набързо,че може треволяка да се сложи в чорапогащник и да си го натискате с квото сметнете за добре..спестявате си цеденето после...другия ми съвет е изварявайте млякото колкото се може повече за да остане по-малко количество за пиене,защото наистина е с ужасен вкус. пример:1 литър мляко,50 гр. козина,след като заври около 40-ина мин варим,ако евентално много ни намалее млякото допълваме с вода,след тези 4о мин вадим чорапогащника и чакаме да изври толкова че да останат около 150 мл. разделяте ги на 2 и с някой приятел доволно ще циклите цял ден...
 

Makiaveli

Member
Масло от канабис
==================================================
Ако искате да направите някаква специална кулинарна изненада, маслото от канабис е основната съставка. Процесът на правене на масло от канабис е просто топене на масло с марихуана, прецеждане на марихуаната и повторно втвърдяване на маслото. Това действа, тъй като ТНС (химическият елемент в марихуаната, който ви прави „хай”) се свързва с мастните клетки на маслото. Маслото от канабис може да се използва във всяка една рецепта, която изисква масло или олио. В настоящата статия ще се опитам да науча тези, които не знаят как да си направят масло от канабис, как става това. Снимките може да са ви от полза, но в крайна сметка текстът ще ви помогне най-много. Трябват ви: 1) голяма тенджера; 2) лъжица за бъркане; 3) масло (около 1 либра(0.453кг) масло на 1 унция (28,34 грама) трева, така, че гледайте да спазвате съотношението); 4) марихуана; 5) цедило и някакъв ластик; 6) няколко кутии с капаци. Стъпка 1. Налейте няколко чаши вода и оставете да заври на печката; няма значение колко вода ще използвате, тъй като накрая тя се отделя, само гледайте марихуаната винаги да плува на около 1 Ѕ инча(2,54 сантиметра) от дъното на тенджерата. Стъпка 2. Когато водата заври, поставете маслото в тенджерата. Внимавайте да не оставите маслото да загори, ако видите, че започва да загаря, оставете го да се топи на по-ниска температура. Намалете котлона след като маслото се разтопи, то трябва да изглежда така:
Стъпка 3. Сега, след като маслото се е стопило, може да добавите марихуаната. Тук аз съм използвал около 5 грама свежа трева и около 7 грама изсушена. Отново, не забравяйте да намалите котлона. От време на време разбърквайте, аз бъркам когато сместа започва да бълбука. Обикновено оставям сместа да къкри за 3 часа, но винаги може да разберете че е готово, когато повърхността на сместа от истинска водна консистенция стане гладка и плътна. Стъпка 4. Докато сместа къкри, вие трябва да приготвите цедилото, което ще се използва и за съхраняване на маслото от канабис. Вземете две цедилки и ги сгънете така, че да се образуват два пласта, поставете ги над кутията (с отворен капак) и ги вържете с ластика. Трябва да изглеждат така:
Казвам две, в случай, че едната кутия се напълни. Когато водата стане гладка и плътна на повърхността, трябва да изглежда така:
Сега сте готови да прецедите марихуаната от сместа, поставете кутиите с цедилките отгоре в мивката и бавно излейте цялата смес върху цедките като на снимката. Когато тенджерата се изпразни, внимателно отстранете ластиците, приберете цедките от четирите краища и изцедете всичкото масло, останало в тях. След това аз изхвърлям марихуаната, вие може да пробвате да я изсушите, кажете ми какво става. Стъпка 6. Сега поставете капака на кутията и я поставете в хладилника да престои една нощ. Вие трябва да направите това, за да може водата да се отдели от маслото от канабис. Бъдете търпеливи. Стъпка 7. След като се събудите в очакване за новото хранително удоволствие, е време да отделите отпадната вода. Това трябва да изглежда така:
Маслото от канабис отгоре, отпадната вода отдолу. Вдигнете капака на кутията и го обърнете над мивката, поставете чиния в мивката, за да уловите маслото, което може да изпадне, притеснете двете страни на кутията и отпадната вода ще изтече, след като цялата вода се оттече, вие сте готови. Маслото от канабис е готово за готвене. Ако не желаете да готвите с него в момента, може да го върнете обратно в кутията, да поставите капака и да го оставите в хладилника. И внимавайте, ефектът от консумацията на „специални ястия” е доста по-силен от вдишването, като продължава от 2 до 8 часа. Не яжте прекалено много в началото. И не ви препоръчвам да шофирате. Само се успокойте и се наслаждавайте!

само с листа дали ще се получи подобаващо колега?:tiphat:
 
Top