What's new

Razno

Weedr

Member
falil je kokr jz vidm...niso tri veje ampak je ena veja pa dva lista...čeb mu ratal bi drgač zgledal...pa sliki drugič iz strani d se bolš vid.
 
hello pobje rabim pomoč. Eno outdoor bilko je začelo malo kriviti. Situacija je sledeča. Gre se za pure AK. Je iz semena, stara cca 3 mesece. Težava je v temu da so listi začeli dobivati rumene fleke. Oziroma sprva bilka dobi svetlešo zeleno barvo na listu nato se pojavijo rumeni fleki. Rast se je zelo upočasnila. Zanimivo je to da da imajo vse 4ri bilke enake pogoje in use lepo napredujejo v outdooru so se 3 slikce. Ta pa nekaj noče. Pomankanja elementov bi rekel da je nemogoče, saj je zemlja dobro zmešana z staranim kompostom. Kvečjemu predvidevam, da je preveč nečesa. Sem pomislild a je mogoče premočna mešanica ter da je ožgalo bilko, vendar so stebla lepe zelene barve, peclji listov lepo zeleno obarvani, noč ni sledov rdeče okurjene barve. Je pa še to da so listi povešeni navzdol, samo da so listi na ottip čvrsti trdi. hrapavi.











Zmankuje mi idej kaj bi bilo lahko narobe.

Hvala.
 

timoslav

Member
Mgoče nizek ph. Js bi na tvojem mestu šel zvečer na plac. Vzel eno kaško apna s sabo, zmešal z recimo 20L vode zalil pa bi pol opazoval če pomaga al ne. :)
 

GeorgeLuni

New member
Pozdrav, malce offtopic, ampak mislim, da bo tema kar pravšnja.

Z vami želim podeliti izredno negativno izkušnjo, ki sem jo imel z Dragotom s http://slo-growshop.com/. V njegovi trgovini sem kupil praktično vso opremo in potrebščine odkar sem se začel ukvarjati s tem hobijem. Pri tem sem robo prevzemal osebno, ker sva oba s Štajerske. Človek mi pri tem ni izdal računov (niti za nov ventilator, ki kao ima dvoletno garancijo), saj je zmutil, da to dela naknadno in da je v biznisu že preko 10 let in zelo zanesljiva oseba. Pa sem rekel okej, greva na zaupanje...

Nazadnje sem v ponedeljek pri njemu nabavil še balast in žarnico. Vprašal sem ga, če ima na voljo kaj rabljenega, saj gre za začasen sistem in se mi mudi zaradi dopusta. Našla sva rabljen magnetni balast 400W, ki sem ga dobil z ~20% popustom (30€ namesto 45€). Drago ni vedel povedati, koliko je balast star, če oziroma kaj je bilo narobe z njim, itd... Ko sem rekel, da se mi potem morda ne splača tvegati za teh 15€ popusta, je zatrdil, da on popravlja balaste in se spozna na njih, da gre za preizkušeno tehnologijo in itak nima kaj bit, razen če po zadevi kaplja voda. Pa sem rekel okej, greva na zaupanje... :)

Komplet je en dan delal okej, včeraj pa se je po kakšni uri delovanja pojavilo glasno električno brenčanje. To, da magnetni balasti transformatorsko brnijo vem, ampak ziher ne toliko, da zlahka preglasijo vso ostalo opremo, vključno s 420 m3/h izpuhom. Zato sem vse skupaj izklopil, da ne pride do požara ali česa podobnega. Danes sem poklicat Dragota in ga vprašal, če mi lahko kaj pomaga. Takoj ko sem povedal, za kaj gre, je postal izredno nesramen in rekel, da za rabljene zadeve ni garancije. To mi je seveda jasno, vendar sem ga vprašal, ali mi kot stranki, ki je pri njem v dobrem mesecu pustila že preko 300€, vseeno lahko pomaga in balast vsaj pregleda, ali pa mi omogoči doplačilo polne cene za novega. V odgovor me je vprašal, ali razumem Slovensko, da garancije na rabljene zadeve ni in da ga moji problemi ne zanimajo. Ko sem ga vprašal, ali je tako zlahka pripravljen izgubiti stranko zaradi rabljenega balasta in 15€, me je prijazno usmeril naj se grem "jokat mami" in mi vrgel slušalko.

To je torej moja izkušnja z Dragotom iz Lumbuša in njegovo zanesljivo storitvijo, ki deluje že preko deset let. Tri dni pred dopustom in v kritičnem obdobju za razvoj rastline sem ostal brez luči. Verjetno se lahko obrišem tudi za garancijo za ventilator, tako da močno upam, da ne bo izpustil duše.

Pa lep dan še naprej.
 
V

veclo

Eno vprašanje: koliko časa zdržijo GHE grow bloom gnojila še zaprta? ozr a se kaj pokvari to s časom
 

Agropop

Member
Ali kdo uporablja oz je uporabljal od bio nove coco brick, je uredu zadeva ali je bolje vzet kaj drugega,ker ni glih ok oz so kake tezave s tem mogoče?
 

Agropop

Member
Pomojem bo dovolj, seveda če boš kupil kvalitetno zemljo v katero tako ali tako na začetku ne rabiš nič dodajat. Samo tukaj bo še poštnina, in za slovenijo ponavadi ni poceni in te zna stat tole nakoncu skoraj tolk kot tukaj kaka precej kvalitetna zadevšna gnojil.
 

Cereus

Active member
Končno dobil odgovor od ponudnika. Poštnina znaša 13€. Vzel nebom, sem dobro poštudiral kaj sploh rabim, ker nekaj gnojil imam. Pa zemlja bo top šit N8 seprav da v vege ne rabim gnojit, bomo vidl. Edino kar bi je atamijev Bloombastic mogoče še kakšni extra dodatki.

Če ima kdo kaj extra preverjenga naj piše sem gor. Bloombastic pa definitivno.

@Agropopu pa hvala za mnenje
 

Cereus

Active member
Mene zanima ali je potrebno vsakič pred uporabo kalibrirat pH merilec, če preverjam samo pH vode? Pospravljenega imam pa v tisti tekočini, kadar se ga ne uporablja.
 

Agropop

Member
Ne cereus, ni treba. Pa ni treba niti če bi meril z gnojili vodo, samo spereš sondo in spraviš v shranjevalno tekočino,da se steklo ne bi posušilo,ker pol naj bi bla jeba če se posuši,ker naj ne bi bral pravilno in naj bi mu tud kalibracija več ne pomagala ampak samo menjava sonde.
Katerega pa uporabljaš?
 
Top