What's new

Razno

Še nekaj koliko bi ga usračkal če bi imel dva tedna od semena rože samo na 8 ur svetlobe in 16 ur teme potem pa bi zamenjal na 16 svetlobe in 8 teme
 

timoslav

Member
Pomoje bi to bil šok za rastline in bi ti lahko posledično zahermale v cvetenju. Najboljša sprejemljiva opcija bi bla če bi rože dal na cikel 11/13 in sfural do konca. Zdaj če hočeš še vegetirat te rožce pol pa na 11/13 za kak teden +/- par dni pol pa takoj na 18/6 za vegetacijo. Oz. bodi bolj specifilen kaj maš v mislih...lp
 
Ne mislil sem da bi takrat korenine rastle hitreje ker bi imela rastlina manj svetlobe, po 2 tednih bi jih pa lepo normalno naprej fural :D
 

timoslav

Member
Ne v bistvu korenine rastejo počasneje v obdobju cvetenja, rajši jih zalij z RootComplexom od Hesi-ja ko je še najboljše gnojilo za korenine pa bojo ti rastle hitreje :D
 

Agropop

Member
Gruntam ali je zadosti 1L vode na zalivanje v dveh delih, za rožo v Jupol ovalnem loncu (15l gor piše), roža je pa vršičkana in lstjana višine cca 50cm in v cvetenju mesec+?? Mal je bojazni,da dobiva premalo vode, zalivanje je na dva dni...
Kaj pravite?
 

Venet

New member
Verjetno bo premalo. Tukaj bi se pet litrov bilo premalo. Vode mora bit dovolj, da pritece spodaj kar velika kolicina ven... Razen ce si zelis zalivat vsake dve uri.
 

timoslav

Member
Kva je to Lemon Skunk al Super Lemon Haze? Vbistvu je to lahko tudi 10L al 20L fora je v tem, da odvečna voda tak odteče na dnu posode (seveda če maš luknje na loncu).
Nimaš perlita aaa?
 

Agropop

Member
Timo, critical je :D Bom pojaču dozo vode, poden je pa zluknjan na fertik itaq ;)
A veš,da sem reku,da tokrat ne dam perlita notr,da vidm kako bo pa kok zbije zemljo...pa vidm,da je full razlika z ali brez perlita.
 

timoslav

Member
Ja nisem vedel sry, ampak indoor-ja brez perlita skoraj da ne bi smel furat. :S
Na totem forumu maš dosti receptov zemlje za notranje gojenje, najboljše tri stvari kater bi skoraj da mogel imet so pa: perlit(20-30%, pri nekaterih vrstah celo do 40%), kokos(30%) in pa malo peska(10%).
Drugače opažam da rožci nič ne hvali edino te ovenele liste malo dol poberi, da ne boš kake bolezni fasal :S
 

Agropop

Member
Naslednjo sem mislu jit na straight kokos, pa sem opazil,da,ko je kdo vprašal če bi lahko kokos mešal z zemljo pa je blo rečeno,da je brez veze,da je bolj bit na samo kokosu.
Kaj je boljše, mešat al kokos only, oziroma kokos s perlitom?
Drgač pa mam problem, od spodi navzgor mi rumenijo listi pa ratujejo taki kot jih na sliki vidš, karkoli dam ne pomaga, sumim,da se burn naredu,samo voda pride spodi ven pa nič rumena... Aja pa liste ja sem pobral stran, ko sem sliko naredil ;)
 

timoslav

Member
V primeru gojenja s kokosom perlita ne rabiš. Ehh to ni burn, na tvoji roži ne vidim nič, da bi bilo kaj koli narobe z njo glih nasprotno so zdrave in zgleda, da bo pridelek tud dober. To je pač normalno, da ti v cvetenju rumenijo ta večji listi, ko se pač porablja tisti dušik iz listov s katerim se je futrala v vegetaciji.
 

zukinjo

Member
ne mešej kokosa in zemlje ker je tesko ga nadzorovat...ne ves al se obnasa k zemlja al kot kokos...za kokos pa ves da je hidroponični medij in se ne obnasa kot zemlja...se ne sme posušit...ker bos meu probleme z soljo...
 

Passion99

Active member
a mogoče sploh obstaja 36w neonka, ki je krajša od enega metra, oz lahko je med 80-110cm? cool white seveda, ne najdem nikjer na netu, samo 1200mm+:dunno:

fora je v tem, da že mam doma elektronsko dušilko, zato nebi rad kupval :)
 

Latest posts

Latest posts

Top