What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

M

MJMJ

de unde l-ai cumparat si cam cat a costat?
imi trebuie si mie pt un al doilea box pt o mama si clone
 
G

green_land

daca fac recolta mai repede ( 1-2 sapt ) ar putea afecta calitatea bud-ului ( gust, aroma )? de potenta nu prea sunt curios, oricum nu ma dau in vant dupa soiuri cu high THC. dar noh, astea mi s-au dat. stiu ca voi pierde la cantitate dar decat nimic mai bine jumate :)

cam la toate plantele trihomii sunt in proportie de 80% cloudy si restu clear.

soiuri : rockstar ( 80% indica, 20% sativa ) , chocolope ( 95% sativa, 5% indica )

multumesc :)
 
G

guestaweed

O planta LST uita ocupa mai mult spatiu decat una ne lst uita? Intreb pentru ca ma pregatesc de un gr 1m pe 1 m cu 1.70 inaltime (cred ca am zis dimensiunile a nu stiu cata oara). Initial am vrut sa cresc 10 in spatiul ala. Am coborat la 6 (sa aiba spatiu ca lumea sa aunga lumina si jos-). Pana acu tot ce am facut in gr a fost un topping ici colo nesesizabil sau plantele au aj masculi ... Acu as vrea sa le fac lst si topping ....
sa ma rezum doar la 4 bucati? Cresc busteni mai mari daca au spatiu mai mare in jur?
Ghivece le voi lua galeti de 10 L sau ghivece de 14 L.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
eu m-as baga la 9 in galeti intr-un mp.
o planta ocupa cat are loc sa ocupe sau cat o lasi..
 
G

guestaweed

3 randuri de cate trei...misto
am dat peste o gramada(poate nu chiar o gramada dar cateva) de grow uri de "afara" unde intr-u nspatiu similar oamenii aleg sa creasca doar 2 sau 3 plante si gen ......nu ocupa jumate din spatiu la final ..adica tot ar mai fi incaput cel putin inca pe atatea ....
de ce fac asta oare?
 
G

gorbaciov

vreau sa fac un update la grow cu poze si nu pot, nu mai am loc; ce tre sa fac?
 
G

gorbaciov

pai si ce rost are sa le mai pun atuncia cand ca veni vremea sa le scot ! uni dintre noi au nevoie de poze si explicatie ca sa priceapa !!! daca ma poate ajuta cineva cu un sfat raman recunoscator !
 
G

gorbaciov

ok ms frumos ! de asta e nevoie si de moderatori pe aicia ! explosiz thankS
 
G

gorbaciov

pentru ca nu am mai folosit niciodata balast am o intrebare! balastu eti 250W este siletios sau este normal sa scota acel zgomot? am conectat balastul la priza fara bec pentru ca vreau intai sa verific si sa nu ard becu sau nu stiu eu ce dracie sa fac ! va rog sa ma ajutati
 
E

evilkid

balastu bazaie cand functioneaza. sa te astepti sa se incalzeasca foarte tare
 
G

gorbaciov

balastu bazaie cand functioneaza. sa te astepti sa se incalzeasca foarte tare
ce pot face sa nu mai aiba acel bazait?

pot reduce cu un cauciuc sub el ,ceva fonic?
 
Last edited by a moderator:
G

growcase

1. ai functia edit fratee
2. asa face el !
3. el bazaie din el, nu ca sta pe cauciuc sau nush ce...

EDIT
Nu m-am incins bai gorbacioave, stai tu linistit.
Si ca sa iti raspund pentru ce e postul ala facut, e facut ca sa iti pun ca asa fac balastele si asa bazaie ele, dar vad ca nu ai inteles. Eu nu ma cert cu nimeni man...
SI da, pentru tine, sunt fericit ca am 600 posturi. ;)
 
G

gorbaciov

1. ai functia edit fratee
2. asa face el !
3. el bazaie din el, nu ca sta pe cauciuc sau nush ce...
prietene ce te incingi asa ca un balast ? intreb daca nu stiu sau pt ce e facut postu asta?
ai facut 600 de posturi esti happy ? :jump:
 

dubite

Member
@gorbaciov Nu poti face nimic pentru a nu mai avea acel bazait.. (poate sa opresti becul? :laughing:)
orice pui sub sau in jurul balast pentru a atenua sunetul, trebuie sa ai in vedere ca balastul se incinge..
 
Top