What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Nu prea are rost sa stropesti plantele crescute outdoor, pentru ca scapi de o problema si poti sa dai de altele. Daca planta se dezvolta in continuare chiar daca e invadata de insecte nu e nici o problema faptul ca are chiriasi, iar daca o vezi ca da semne de 'oboseala' deja e cam tarziu sa o mai repari.

P.S. Aspirina e destul de greu solubila, iar in apa de la robinet poate precipita in solutie. Inainte de a dizolva piseaz-o bine de tot apoi acoper-o cu o cana de apa demineralizata foarte calda. Dupa ce lasi la dizolvat, strecoara printr-un servetel sau hartie de filtru de cafea, ca sa nu-ti infunde pulverizatorul cu care vei stropi. Stropeste planta cu cateva ore inainte de ploaie ca sa apuce aspirina sa isi faca efectul, iar ploaia va spala excesul de solutie de pe intreaga planta.
 
da...dintre toate ghs auto, sweet mango si super critical mi-au placut cel mai mult. adica cantitate si calitate sunt peste celelalte...ar mai fi green o matic care are aroma de cafea, dar cantitate ciuciu...am recoltat outdoor intre 63 si 70 de zile dupa infipt samnta incoltita in pamant
 

buruiana

Member
pentru cei care cresteti outdoor Northern Light, pun si eu o intrebare ca sa imi fac o idee. grow-ul meu e foarte departe si ma duc mai rar pe acolo... n-as vrea sa ajung prea tarziu cand tricomii isi degradeaza potenta de thc. as vrea sa recoltez cand tricomii sunt 90-80% cloudy si 10-20% amber. pe 12 octombrie planuiesc sa ma duc la grow pentru harvest, credeti ca v-a fii prea tarziu sau va fii ok?
 

buruiana

Member
am uitat sa pun poze, scuze de dublu post, nu vad nici un buton de edit
picture.php

picture.php

https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=55858&pictureid=1327042
https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=55858&pictureid=1327043
https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=55858&pictureid=1327036
 

growcase

Member
nu am NL, dar
pare sa fie aproape gata
nu stiu ce perioada de flower are NL, dar este o INDICA si sigur incepe devreme.
Stii cand a inceput ?
pacat ca nu ai facut poze si mai indeaproape sau macro
p.s. arata foarte frumos
 

fenomeno_djo

Active member
pentru cei care cresteti outdoor Northern Light, pun si eu o intrebare ca sa imi fac o idee. grow-ul meu e foarte departe si ma duc mai rar pe acolo... n-as vrea sa ajung prea tarziu cand tricomii isi degradeaza potenta de thc. as vrea sa recoltez cand tricomii sunt 90-80% cloudy si 10-20% amber. pe 12 octombrie planuiesc sa ma duc la grow pentru harvest, credeti ca v-a fii prea tarziu sau va fii ok?

Foarte fain monstruletul:tiphat:. Eu m-as duce la el din 4 in 4 zile de la facerea pozei, merita efortul la cat e de mare si la cat de zaharisiti sunt mugurii. Motivele mele ar fi sa nu mucegaiasca, daca e vreme ploioasa, si sa nu treaca de procentul de tricomi la care speri.

Ultima oara cand ai vizitat planta, ai luat sample sa vezi daca-ti place?
 

buruiana

Member
da, pozele sunt din 28 septebrie. highul a tinut aproximativ 1 ora dar a fost slabut in comparatie cu un mugure ""copt"" m-am uitat si la tricomi dar nu am putut sa imi dau seama atunci ce fel erau.. acum ma duc maine sa vad care ii treaba:D revin cu poze! ms baieti
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
daca ala din poza e panoul, nu cred. alea is leduri mai mici de 1w, cu putere de penetrare minima.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
fara o lupa si planta in fata nu putem spune nimic. cloudy sunt majoritatea sigur, acum depinde daca restul is clear sau sunt si ceva amber printre ei.
 
Intentionam sa le mai las o vreme dar din weekend vin temperaturi cu minus, cateva zile consecutiv, probabil si lapovita, de sapt. viitoare vremea-i buna, ce sa fac ?
 
Top