What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai aici e avantajul, poti face closed sistem cu co2, si nu mai ai problema mirosurilor.. ;)
iar daca pui climatizare nu mai ai problema cu temperaturile..
 

ProCan

Member
am dizolvat zahar pana la capacitatea maxima a celor 2 litri de apa,pe care am fost nevoit sa ii folosesc din motive de spatiu. am adaugat drojdie si am asteptat 2 ore. Nici macar putin Co2...Deloc:) explo? :)) cineva?:)) careva?:))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu incepe sa dizolve imediat.
nu am folosit aceea metoda dar cred ca in 2 ore trebuiau sa inceapa sa iasa bule.
eu am folosit insa metoda cu otet si praf de copt, aia e aproape instanta.
 

coolbud

puffin' the herb
Buna dimineata baieti!am si eu o mica intrebare , vroiam sa stiu cam cat costa transportul de seeds pentru cei de la seedboutique(scuze de reclama) ? Bless
 

ProCan

Member
gata. am depistat problema.era drojdie moarta:)) am cumparat drojide noua si reactia merge fara probleme.scoate mult co2.
acum stau cu frica ca voi muri din lipsa de oxigen,eu stau in camera cu box-ul:))
 
G

growcase

dE CAND le dau co2 la 2 zile, varfurile au inceput sa creasca enorm si sa faca popcorn bud !
 
G

gibonelu'

De unde pot cumpara autocolant alb mat mai ieftin pt peretii growboxului? :tiphat:
 
G

growcase

de pe google...sunt atatea firme cu colantari auto....chiar si colant(daca ii zice asa) pentru interioare la case !
 

dubite

Member
de pe google...sunt atatea firme cu colantari auto....chiar si colant(daca ii zice asa) pentru interioare la case !
colantul este ce poarta persoanele de sex feminin...
COLÁNT, -Ă I. adj. (despre îmbrăcăminte) strâns lipit de corp. II. s. m. pl. ciorap-pantalon; dres. (< fr. collant)

Nu stiam ca google vinde chestii btw.. hmmmm
bigeye.gif
 
M

MJMJ

am gasit prin casa 2 becuri Philips HPI-T 250W.Banuiesc ca merg pe acelasi balast pe care merge si HPS-ul.O fi mai bun pt perioada de veg?Are culoarea de temepratura cam 4300k.Voi ce ziceti?
 
Top