What's new

PROBLEME CU PLANTUTA?

Skit

Member
Eu nu le pot diagnostica nicicum :comfort:
Isi da seama cineva din poze ce problema ar avea de arata asa ?
Are undeva la 5 sapt de flower si a primit bio bloom si top max (biobizz)

 

Skit

Member
Mda..asta inseamna sa fi presat de timp. uiti ca detaliile sunt cele mai importante.

Deci ar fi cam asa:

Planta:


Din ce provine planta ? seed sau clona? = Clona

Ce varsta are? (cate zile)? = Are deja undeva la 7sapt. flower

Ce strain este? = Moby Dick

Ce tehnica de crestere folosesti? = Normal

Planta a fost stropita cu ceva chimic? = Nu.

Planta este infestata cu insecte? = Da. Omide si ceva vietati foarte mici :)

Mediu:

A fost tinuta outdoor pana la 2-3 sapt de flower iar apoi bagata indoor.

Apa: de la robinet lasata 24h, 6-7ph

Pamant: Florasoll = 6.5 ph parca.

Lumina: 400W HPS

Fertilizare:

Nutrienti Biobizz - Biow Grow , Bio Bloom, Top Max

Doza e dupa programu BioBizz, doua udari cu nutrienti una fara.

A primit ceva nutrienti chimici la inceput in vegetatie. nu mai stiu detalii despre ei :-/



Deci problema cred ca sunt acele omizi si purici sau ce o fi :-/ parca fac si ceva panza peste muguri...
Cum as putea scapa de ei ? sau e prea tarziu ?

Dupa ce e gata planta, o sa pun altele indoor 100%. Cum ar trebui sa procedez ca sa nu ma trezesc ca si la urmatorul grow indoor apar acele vietati ? Dupa ce scot planta o sa moara toate din Box ? Sau ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Spidermites. Va trebui sa srerilizezi tot cu clor 10%. E din cauza ca ai bagat de la out la in..
 

Skit

Member
Doar partea din interiorul boxului, nu ? :) ma gandesc ca nu-s asa gravi incat sa ajunga prin toata camera sa terbuiasca sa spreiez prin camera...
Acum nu mai am ce sa fac cu ei, nu ? sa ii dau jos de pe planta.. am rupt niste mugurasi si au efect normal...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu prea mai poti scapa de ei in late flower. Daca mai poti scapa de ei cumva fara sa afectezi mugurii go for it.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Revenind la problemele cu plantuta, am si eu una.
Problema.
BB x F13 e cel mai crazy higgh intalnit pana acum.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Sa înțeleg blue berry x f13 . F 13 fiind ....? Sa te înțeleg mai bine stii că eu cu engleza și termeni ăștia sunt la pământ!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
DJ Short - F-13

A rezultat din un cross de test, facut dupa ce am vazut ca bb nu are masculi dornici ori demni de imperechere pentru un bb f2.
 
X

xweed420

descrie high ul explo daca esti in stare:)am fumat si eu bb de la dj short si nu a fost cine stie varzeala
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
O sa incerc sa fac un smoke report dupa uscare si 1-sapt de borcan. Acum de abia am luat un sample in timp ce se usca. Ideea e ca vine tarziu highul si f puternic, dar nu puternic in sens de indica, ci sativa asa, dar brutal.
Am fumat si eu bb si a fost una dintre cele mai interesante highuri, nu neaparat puternic, dar foarte placut, complex si aroma superba. Dezavantajul este yeldul mic, dar totusi merita. Se vede ca au foat selectionate pentru o experienta interesanta la fumat si nu pt uz comercial.
 
X

xweed420

somango ai fumat?cum ti sa parut daca da.as vrea sa incerc un uk chesse si un uk blue chesse(asta are blue berry in genetica)dar e cam greu de procurat
 

plm

Member
Am fumat eu somango XL si cred ca fruit spirit (d-astea de au cross-uri cu fructe) si ambele au avut gust foarte placut, am ramas impresionat de savoarea fructoasa, in rest high-ul nu e cel mai complex intalnit, dar este un high tipic indica, te calmeaza, relaxeaza si blocheaza, e de stat sa te joci, sa vezi un film ceva, nu prea e de social si de iesit p-afara cu prietenii ca ti se face lene repede.
 
Top