What's new

Problem z podłączeniem świetlówek

Giet

Member
Chce zbudować pcboxa, gdyby ktoś się znał na elektryce mam stłuczoną świetlówke 32w, czy przez te przewody po obu stronach można zamontować ściągając dolną część w jakiś sposób w 2standardowych odpowiedników po 14w i je wmontować do jednej lampy?

Jeśli chodzi o oprawki standardowe z allegro to wystarczy przylutować po 2styki gdzieś od tyłu byle kablem do każdej i do gniazdka?

picture.php
 

Giet

Member
no jak to fachowcy potrzebuje skonstruować z tej świetlówy mini lampke , miałym problem z głowy bez żadnych oprawek narazie, więc jak potrzebuje tylko micro obxika 10x15x50 w działającym pc, puki nie zmienie obudowy, da rade przez te przewody z odpowiedników 17w identycznej budowy zdaje sie przylutować 2bańki standardowych świetlówek, albo 2oprawki z świetlówkami, lampa 220v 60w chyba, świetlówki posztują 7zł moge zaryzykować...
 

Giet

Member
może mnie nic nie jebnie
dobra 6zł za świetlówke to nie dużo, więc jak mam ryzykować? ;P
Do tej mojej mam już lampke z odbłyśnikiem na taką powierzchnie, czyli moge 2 takie bańki po 13w zlutować po obu stronach tymi białymi stykami mojej 32w?
Jak wypalą automaty na siona będe miał już kawałek boxa

dscf37670hj.jpg
 

Giet

Member
Wyświetlił mi się post w którym zapytałem o to kilka dni przed założeniem tego tematu
 

Big Top

Member
Rzuć kosci na stół i zapytaj wyroczni co dalej, z pewnością rozwiązanie na twe problemy znajdzie.
 

Giet

Member
Po prostu mam lampe 220v 60w, chce przez te 4 przewody z pękniętej świetlówki 32w z mojego zdjęcia podłączyć po obu stronach po 2świetlówki 14w podpinając całe układy tych 14w przylutować przez te styki ale czy się da albo jest jakiś sposób?
W necie znalazłem info że moge tak wlutować inną świetlówke mocną led albo słabszą świetlówke żeby dawała więcej światła do której szło by sporo więcej w, czy jest opcja przylutować po2 14w z całą elektryką do tej mojej podobno dawałyby więcel lm bez tych układów, miałbym bez kupowania oprawek lampke z wyłącznikiem z 2 świetlówkami na tak małą powierzchnie jak wnętrze towera 10x15x50 przestawiłem dysk i dvd na samą góre chodzi o taką powierzchnie z zabudowaną powierzchnią, chce tak tylko na nasiona na out coś produkować, potem kupie nową obudowe i będe miał juz 1/3 lampy cfl?

edit: czy po prostu kupić oprawki na żarówki, i byle grubym kablem lutuje się gdzieś od tyłu oprawek i wystarczy do gniazdka, czy jest jakaś opcją z zasilaczem pc?
 

drLSP

Member
Sam używam takich 55W do kloneboxa ale 50cm nad krzakami to możesz powiesić zapach a nie światło! Maksymalnie 5-10cm nad szczytami musi być świetlówka... ja mam do nich osobny zasilacz...
 

Giet

Member
gdybym do takiej kupił oprawke z wtykami, mógłbym podpiąć bezpośrednio do gniazdka albo zasilacza pc jest na to jakiś sposób?
 
G

Guest5426986

Oprawa do świetlówki pl-l to 2G11, a bez statecznika raczej nie ruszy
(chyba że chcesz ją spalić lub wywalić korki ).
Do pCboxa wejdą takie dwie.
 

Giet

Member
Oprawa do świetlówki pl-l to 2G11, a bez statecznika raczej nie ruszy
(chyba że chcesz ją spalić lub wywalić korki ).
Do pCboxa wejdą takie dwie.
ten zasilacz czy statecznik jak fachowo się nazywa?
a gdymy taką z 2, nie 4 wtykami podpiąć przez te przewody z elektryki po tej 32w świetlówce bezpośrednio kablem do zasilacza pc albo gniazdka?
 
G

Guest5426986

Żadne secret jardin za droga zabawa.

Po prostu wpisz w google statecznik magnetyczny lub eletroniczny do świetlówki pl-l .I szukaj w sklepach/hurtowniach .

U mnie wygląda tak lampa z tych świetlówek do klonów i na pierwsze dni wegetacji.


picture.php



picture.php


Gus
 

Giet

Member
szkoda że sprzedawca nie napisał w prosty sposób wymiarów, najkrutsze z tego typu mają ponad 40cm długości... Jak zmienie meble albo obudowe pc zrobie jakiegoś poxika
ale jak najlepiej zagospodarować pc, dysk już leży z tyłu zasłania brak blaszki miałbym dokładnie 17x25cm powierzchni i prawie 50wysokości, mam małą podłużną doniczke która akurat się tam mieści chciałbym narazie tam spłodzić z jakiś automatów sionka na out, wiem że nawet na parapecie z hh miałem malutkiego lrka który nie miał w cale topów tylko włoski ale i tak kilkadziesiąt sionek wydał... no ale w takim działającym pc macie jakiś pomysł żeby oprucz tego było troche palenia?

2486793950

pisze że taki hps 100w ma wejście na zwykłą oprawke E27 moge go podpiąć bezpośrednio do oprawki jak świetlówke:
2505334325

Czy musiałbym coś dokupić, moge prosiś o instrukcje najprostrzą i prowizoryczną...
 
P

piterr

znaczy moze ja sie nie znam, ale z tego co mi sie wydaje ( a raczej dobrze mi sie wydaje) to nawet do 70W hpsa musisz miec balast i statecznik, wiec to ze poprostu wkrecisz w oprawke i podlaczysz do gniazka nie bedzie zbyt dobrym pomyslem.
 

Giet

Member
teżmi sie tak wydajeno ale ma taki gwint jak oprawka e27 nie możnaby po prostu do prądu albo wlutować coś po drodze?
 

Control_

Member
No właśnie do tego dążymy. Po drodze masz wlutować balast. Bez możesz tylko energooszczędne żarówki wstawić. Ilość lm pewnie ta sama, a i cena będzie podobna co balast plus świetlówki.

pzdr,
 

drLSP

Member
Potrzebuje prądu stałego do zasilania HPS'a lub MH, w gniazdku masz zmienny, także jak podłączysz normalnie to bylko korki wywali i spali żarówkę. Albo dokup balast 70W albo montuj świetlówki CFL...
 
Top