What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Primul grow/seminte din bud

K

katadyn

Nu te contrazic...Așa am procedat și frunzele și au revenit. .Eu doar mi am zis părerea ..voi aveți mai multa experiență. ..
 

Mago

Member

Nu inteleg de ce imi ies pozele culcate...am facut si la verticala si la orizontala si tot asa le arata cand le urc pe forum..
 

mike1983

Member
Depinde cat mai ai de gand sa o lasi in vegetatie , ca un calcul babesc , o luna per gallon , adica unei plante autoflower care are un total de veg + bloom de aprx. 3 luni ii este de ajuns un ghiveci de 12L.
 

Mago

Member
Cred ca in 30zile..problema e sa nu se faca prea mare...
Mi-au venit semintele si vreau sa le tin macar 30-40 zile pana le scot afara in solar...si nu am unde sa le vegetez decat langa planta asta...probabil o sa mai tai din ea...si asa sunt 50%sanse sa fie mascul...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
O sa iti para rau ca vegetezi atat. Pentru cele de out.. poti folosi o cutie de carton cu neoane in ea. Asta iti va creste prea mare si dupa nu vei mai putea sa o cresti in conditii bune din lipsa de spatiu/lumina .. etc.
Mie mi se pare ca deja trebuia pusa la flower oricum.
 

Mago

Member
Este perfecta ideea cu cutia de de carton deasupra plantei pentru cele de solar...

Acum ca am solutii din seara asta o bag pe 12/12..(si eu care ma gandeam sa tai jumate din ea):laughing:
 

Mago

Member
Nu stiu cum reusiti voi sa o faceti egala cand puneti plasa....la mine a iesit un kkt...

Ziua 4 de cand am bagato la 12/12
Sa mai las plasa sa sa o tai?? cum ziceti ca e mai bine?
si pot sa ii fac defoliere acum sau sa astept pana in ziua 21 ... pentru ca sunt foarte multe topuri care nu au lumina..
 

gganjaabwoy

Active member
baga toti lastarii sub plasa pana in sapt 3 de flower....si poti face si o defoliere acum...fara a mai face in ziua 21
 

gganjaabwoy

Active member
pai...pt ce sa o mai tii?...baga-o la o tocanita...vezi reteta lui jtm...sau na...mai asteapta parerile altor colegi.
 

Mago

Member
Pozele sunt facute cu 90x +zoom la telefon...ma gandesc ca poate inca nu s-au dezvoltat si daia nu a iesit nici un floc...plm...
Sau poate ma amagesc singur :comfort:
 

Latest posts

Latest posts

Top