What's new

presa

@vanvulpen: 1.man, baietii soto au suparat pe careva de prin zona, vrun localnic de ia spart la militie.ca prea au intrat peste ei la sigur.
n`ai vazut hal de descriere : cica in martie - iunie au luat seedurile si stiau ei de "undeva" ca alea vor fi plantate...deci laso-n plm.

2. ce plm zici la militie cand vine si te ridica? domle...alea 88 de fete erau pt consum propriu ....nu te crede nici pulea si nici nu le faceai sa le consumi ...deci rezuma dilarit.

........in plus de ce moloz te-ai risca cu atatea in curte la tine ? ! ?

3. - 2 dilari.

cu respecte.
 

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Banuiesc si eu ca o fi ceva mai mult decat plantele alea dar cert e ca din articol reiese ca baietii or fost prinsi asupra unei fapte si incadrati la cu totul altceva in lipsa oricarei dovezi... e ca si cum prins mort de beat fiind la volan is incadrat automat la omor ca, deh, asta urmeaza sa fac fara indoiala... :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
tocmai, secretul ramane departe de presa, se pare. poate modul cum au fost prinsi ar lamuri si acuzatiile care li se aduc..
 

sznake

jarhead
E injositor, putin spus, sa traiesti in tara asta!

In timp ce cei mai mari criminali se alfa chiar in randul autoritatilor, vezi "nasii" vamilor.. sau "nasii" banilor de la buget.. maimutzele albastre mai "scormonesc" si ei o feliutza de "responsabilitate" chipurile "indeplinita", pe spinarea unor amarati.. si aia prin metode ce incalca cele mai elementare drepturi ale omului.. in aceasta "tzara" in care domina legea junglei.
 
@sznake : man ai dreptate, dar nu cunosteai situatia de la-nceput? asa este din anu' 1. aia ii faceau crucea si el se ruga sa-i ierte...tine minte asta.
baietii daca vroiau sa faca treaba, nu erau asa nechibzuiti. fac pariu ca s-au spart cumva...bine zice explo : sa nu crezi vrodata ca o sa taca !!!
chestiunea cu lupii ai mari nu ai cum s-o schimbi nici tu , nici eu, nici el...este un matrix prea bine legat, si in momentul in care tu deranjezi, te ingradeste fie prin puscarie, fie prin BANCI, fie prin alte metode conventionale. De ce crezi tu ca tinerii acum nu mai au un viitor decat prin a deveni "comando" => gradinita-scoala-liceu-facultate-salariu de mizerie 15 mil ?!? ia gandeste-te ! de ce nu isi mai pot lua casa decat chirie si daca isi iau casa trebuie sa fie inglobati in datorii ?
stiu ca poate aia doi incercau sa manance, dar trebuiau sa fie vigilenti...mai ales cu jigodiile din teritoriu.
astea sunt diligentele mele ! gresesc cumva?
cu respecte!
 

sznake

jarhead
stiu la ce te referi.. nici n-am presupus ca tziganeii aia doi erau suficient de inteligenti sa tina treaba aia pe blat.. doar mi-am exprimat inca odata (desi in mod inutil) dezgustul fata de shitstemul in care traim.

Desi m-am referit acum in special la Romania, nu se intampla doar in Romania.. practic, daca esti "lup mare", sistemul iti permite sa furi in nestire si te protejeaza! Va recomand filmul "INSIDE JOB", premiul Oscar la documentare 2010.. oricum, o discutie detaliata ar fi destinata unui alt thread.
 
stiu man...trebuie sa fim ninjalai baieti, ca altfel e groasa situatia. al-3-lea ochi din ceafa trebuie sa fie atent tot timpul. nu cred ca are rost sa deschidem alt thread.

cu respecte.
 

Splif

Member
o sa-mi pun si eu 88 plante out din care sa scot 15-20 kile poate poate mi-or ajunge 2 luni sa fumez...clar vindeau la greu :D
P.S: sigur au fost 88 si nu 89?? le-au numarat toate?:D
 

sznake

jarhead
bay, in seara asta IMI PREPAR CANABIS!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D.. am ramas fara meta-benzoat-de-cianhidro-clorura... da nu-i bai.. merge ca inlocuitor alcoolul de pufoaica! :D.........
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
propun sa se faca un articol in ziar despre procedura de preparare a cannabisului in laborator.
nu de alta, dar trebuie sa invatam si noi! :laughing:

:artist:
 
bai, deci mi-am luat asera niste eprubete frate, niste galeti si pahare de masura, niste droguri de la farmacie si mam bagat in cada din baie. mam decis. ma apuc de prepararea canabisului in laboratorul adhoc din baie.Am facut rost de niste THC de la nea nicu` de la garaj de jos, niste "amestec de frunze,tulpini si flori" de la trusturile de pe net si m-am pus pe treaba. Am pus 2 jumatati amestec minune si 3 jumatati de THC (asta ca sa iasa mai tara canabisul),am pus amestecul in intr-o fila de orez si gata canabisul preparat in laborator. nu a fost de ajuns si am zis sa-l testez ca doar deh....trebuie sa stiu calitatea canabisului preparat in laborator inainte sa-l dilaresc. bai frate vreau sa zic ca a fost un dezastru...am ramas blocat pe bancheta din spate vro 3 ore...laboratorul din baie luase foc si am ajuns sa scriu la filmu asta....
 

Evil6

Member
bai, deci mi-am luat asera niste eprubete frate, niste galeti si pahare de masura, niste droguri de la farmacie si mam bagat in cada din baie. mam decis. ma apuc de prepararea canabisului in laboratorul adhoc din baie.Am facut rost de niste THC de la nea nicu` de la garaj de jos, niste "amestec de frunze,tulpini si flori" de la trusturile de pe net si m-am pus pe treaba. Am pus 2 jumatati amestec minune si 3 jumatati de THC (asta ca sa iasa mai tara canabisul),am pus amestecul in intr-o fila de orez si gata canabisul preparat in laborator. nu a fost de ajuns si am zis sa-l testez ca doar deh....trebuie sa stiu calitatea canabisului preparat in laborator inainte sa-l dilaresc. bai frate vreau sa zic ca a fost un dezastru...am ramas blocat pe bancheta din spate vro 3 ore...laboratorul din baie luase foc si am ajuns sa scriu la filmu asta....

+1

Good one. :laughing:

Am vazut acu ceva ani, intr-un ziar mare, ziceau de Woody Harrelson ca a fost arestat pentru o plantatie de hashish. Ai dreaku astia de la holiwud cu secretele lor :(
 
Top