What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Preludiu concurs 2018

Salut
 

Attachments

  • IMG_0715.jpg
    IMG_0715.jpg
    70.1 KB · Views: 42
  • IMG_0717.jpg
    IMG_0717.jpg
    58.7 KB · Views: 44

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
#3 a germinat in urma cu 72 de zile si a trecut la 12/12 in urma cu 43 zile.
Nu pare sa termine cu inflorirea prea curand, si dupa cum merge inflorirea si ce tipuri de arome dezvolta e foarte posibil ca planta sa nu fie atat de indica precum banuiam. Tricomii sunt majoritatea cloudy, as zice ca mai are minim 2 saptamani de flower.
Sunt foarte multumit de cum se cristalizeaza pe frunze. De abia astept sa o vad la final.



 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Aproximativ 80 zile!!!
Un high slăbuț în comparație cu regularele de le fumez eu!
O aromă de fructe care e simțită foarte puțin!
Si acum las pozele să vorbească pentru că eu sunt spart cu puțin verde din ele!
Dar în schimb e un high lent si plăcut de parca Man pierdut intr-un pustiu! E frumos ce sa zic ! Nu băgați în seamă sunt spart!
#1
Fata care a fost în concurs!

picture.php


#2
Fata care a fost cea mai mică și mai slăbuță dintre toate!

picture.php


#3
Cea care mi-a plăcut cel mai mult!

picture.php


Si o poza de grup!

picture.php



Hai noroc mai băieți , la mai bine! :tiphat:
 

narcox

Member
Eu fumez cu tovarășii si vreau sa va spun ca pe toti ne ia rau de tot. E un high sublim.
Nu vreau sa imi imaginez ce ieșea daca O lăsam încă 3 săpt.
Recomand strain ul !!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Mersi cristocele! Voi avea spor la fumat :p
E cam slăbuț high-ul sper ca după puțin curing să mă doboare la pământ ca la asta m-am așteptat ! Vom vedea! Dacă nu voi pune mai mult și o voi termina mai repede , oricum aici e ieftină iarba , si plus ca am un prieten care crește în fiecare an să avem noi colegi ce fuma! :muahaha: aici un gram de iarbă costa în jur de 30 Ron gramul! Si daca e o iarba mai slabă se vinde la preț de nimic la 30 ron îți dă vreo 15 grame! Si plus de asta stiu sigur ca e crescută în gradina lui si nu are tot felul de prostii în ea!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Incerc sa ajung si eu pe la plante zilele astea. Am fost alaltaieri dar nu am avut aparatul foto cu mine. Au avut mici probleme cu caldura, am fost atat de distrus cand le-am vizitat ultima oara ca am dat panoul de ventilatie pe modul vacanta, in loc sa il dau mai tare. Drept urmare plantele au stat pe la 27-28 grade (pe zi) cat am fost eu la cupa. Diferenta se vede, o sa observati in update. Dar inca arata acceptabil. Au pierdut niste fan leaves mai batrane, dar s-au ingalbenit inainte sa cada, deci nu pare ceva grav. Totusi, e cam devreme sa scape de frunze, ca eu zic ca mai are vreo 2 saptamani de flower. O fi de la heat stress. Revin cu update! :wave:
 

narcox

Member
Incerc sa ajung si eu pe la plante zilele astea. Am fost alaltaieri dar nu am avut aparatul foto cu mine. Au avut mici probleme cu caldura, am fost atat de distrus cand le-am vizitat ultima oara ca am dat panoul de ventilatie pe modul vacanta, in loc sa il dau mai tare. Drept urmare plantele au stat pe la 27-28 grade (pe zi) cat am fost eu la cupa. Diferenta se vede, o sa observati in update. Dar inca arata acceptabil. Au pierdut niste fan leaves mai batrane, dar s-au ingalbenit inainte sa cada, deci nu pare ceva grav. Totusi, e cam devreme sa scape de frunze, ca eu zic ca mai are vreo 2 saptamani de flower. O fi de la heat stress. Revin cu update! :wave:
Cate saptamani de flower au acum?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Era sa zic vreo 6, dar am verificat si au aproape 7 (de la switch nu de cand au inceput inflorirea). O sa bag si microscopul in functiune, ca ma asteptam sa fie gata pe la vreo 8-9 saptamani, fiind indica. Pistilii nu se coloreaza inca, dar frunzele mor. Ciudat. Vedem ce zic tricomii. Asta inseamna ca ar trebui sa mai aiba cam 1-2 saptamani de flower.

(nu bagati prea mult in seama acest post, eram foarte spart)
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
#3 a germinat in urma cu 83 de zile si a trecut la 12/12 in urma cu 54 zile (7 saptamani si 5 zile).



Hai ca ma speriasem ca pierde frunze si ca pare sa aiba ceva deficiente dintr-o data, am crezut ca e numai de la mediu dar acum ca realizez ca eu credeam ca e in saptamana 6-7 si ea de fapt e in saptamana 7-8.. nu mai ma deranjeaza asa mult. In ultima saptamana cam o treime din pistili s-au facut aramii si au inceput sa apara si tricomii amber intre timp. Sub 5% dintre tricomi sunt clear, restul sunt milky, foarte milky, in afara de cei cativa amber pe care i-am intalnit. Mirosul e neasteptat de floral pentru o indica, foarte parfumat si dulce. Topurile au putin aspect ciudat la varf, primii centimetrii sunt crescuti in ultimele 2 saptamani, si au frunzele mai mici si putin ondulate. O combinatie intre aspectul ce apare de obicei de la heat stress cu aspectul de planta revegetata. Nu e neaparat o problema, mie nu imi place cresterea asta noua in late flowering la indici, si nici nu am intalnit-o la multe indici, apare de obicei la sativele cu flower lung, cel mai des sub forma de foxtails. Aici nu se pune problema de foxtails, nici nu deranjeaza prea mult treaba asta, doar ca nu o bag in seama cand vine vorba de deciderea perioadei de recoltare. In zona aia tricomii sunt cam 50% clear, 50% cloudy.
Ramane de vazut saptamana viitoare, ma astept sa fie gata pana atunci, si daca nu e, oricum voi lua atunci un sample din planta ca sa vad cum sta treaba. Ma astept sa fie mult prea indicoasa pentru gusturile mele, dar parfumul degajat de dansa ma tine totusi interesat sa o incerc.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Salutare !

In luna Aprilie nu prea am avut timp de stat pe aici asa ca iar am ramas in urma cu updateurile. Din fericire am facut suficiente poze periodice pentru a ilustra acest semi-jurnal de concurs.

Intrucat luna Aprilie a adus temperaturi neasteptat de ridicate am fost si eu luat un pic prin surprindere - de fapt mai mult plantele - asa ca programul de inflorire s-a scurtat considerabil iar plantele (in special clona de Panama) si-au cam pierdut frunzele mari din cauza caldurii (temeperatura in flower room depasind uneori 31.5*C ).

[Update 08/04/2018]

Panama :

picture.php

picture.php

picture.php


picture.php



Golden Tiger :

picture.php
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
[Update 2018/04/11]

Panama : Planta isi sustine cu greu mugurii. Am fost nevoit sa leg atat tulpina principala cat si unele din ramurile secundare pentru a le oferi sustinere.

picture.php


picture.php



picture.php


Golden Tiger : Toti mugurii s-au format si au inceput sa se dezvolte incet, definind structura ca de turnulet.

picture.php


picture.php
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
[Update 18/04/2018 ]


Panama se apropie cu pasi repezi de final, mult mai repede decat in estimarile mele initiale. Factorii care au determinat acest lucru sunt : reducerea timpului de lumina la 11 ore, temperaturi ridicate in ultima perioada de flower si o alimentatie ceva mai bogata fata de obicei (dorind sa testez toleranta acestui strain la nivele mari de nutrienti organici ).

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
[Update 18/04/2018]

In ceea ce priveste clona de Golden Tiger, aceasta evolueaza incet - in stilul caracteristic - fara cresteri sau modificari spectaculoase de la o zi la alta.

picture.php


picture.php


picture.php
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
[Update 25/04/2018]


Atat aspectul general al plantei cat si microscopul au decis ca Panama poate face cunostinta cu foarfeca oricand din acest moment (ceea ce s-a si intampla a doua zi). Am facut un trimming minimal, optand sa usuc mugurii fara a-i desprinde de pe ramuri. Ca metoda de uscare - o cutie de carton de pantofi, cu orificii de ventilatie.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Top