What's new

Прашец по цветовете.

damyanek

Member
ae знам ,че тука не е мястото ,но не искам да отварям нова тема...

имам малък проблем с почвата...когато поливам водата само се стича а почвата остава суха...някой знае ли какво мога да добавя във водата или в почвата...мисля ,че пх-то е паднало :( ,но му остават 4 седмици и не знам дали си струва да му я сменям защото тогава ще го забавя поне с 2 седмици докато възтанови кореновата с-ма
 

_Ina_

Active member
Veteran
Mоже би да поразровиш тогава докъдето можеш. И да пръскаш с пулверизатор почвата преди същинското поливане. Пропуснал си сигурно нещо,което да прокарва водата да добавиш.
 

focktor

Member
ae знам ,че тука не е мястото ,но не искам да отварям нова тема...

имам малък проблем с почвата...когато поливам водата само се стича а почвата остава суха...някой знае ли какво мога да добавя във водата или в почвата...мисля ,че пх-то е паднало :( ,но му остават 4 седмици и не знам дали си струва да му я сменям защото тогава ще го забавя поне с 2 седмици докато възтанови кореновата с-ма

picture.php
;)
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Нещо си ги стресирал много за да покажат всички мъжки цветове. Може и да е само от очевидното преторяване, да се е променило много пх-то... така или иначе, за съжаление каквото си показал досега е брак.
п.с. Ама и аз докато си пратя отговора и сме стигнали до 3та страница :)
 

Dr_Tre

Member
ae знам ,че тука не е мястото ,но не искам да отварям нова тема...

имам малък проблем с почвата...когато поливам водата само се стича а почвата остава суха...някой знае ли какво мога да добавя във водата или в почвата...мисля ,че пх-то е паднало :( ,но му остават 4 седмици и не знам дали си струва да му я сменям защото тогава ще го забавя поне с 2 седмици докато възтанови кореновата с-ма

Това според мен става от жегите - спича се почвата и отгоре става като камък, затова не попива веднага водата.Този проблем го реших с мулч (мулча между другото е задължителен аутдор, IME).Също в долния край, откъдето изтича водата, вдигнах малка преградка от пръст, нещо като микро-бентче,хехе, колкото да се задържа водата.Окопаването също върши работа само внимавай да не нараниш корените.Обаче мулча си е най-важен, IMO.
А за пх-то, ако гледаш органично и водата ти е в норма няма от какво да се притесняваш.:whee:
 

Dr_Tre

Member
Май тук е момента да спомена , че преди 2 месеца една феминизирана семака от G 13 Labs ми стана 100% мъжко растение. Никакъв стрес! Сорта беше Skunk#1. Не, че бих си поръчал от тях , но това беше бонус от The Attitude.

G13 labs бяха откраднали една снимка от един от членовете на този форум, Raco, и я бяха сложили в описанието на техен сорт, май Pineapple Express.А снимката е на Spanish Blaze, пълни смешници!:pointlaug
 

Dr_Tre

Member
Мулча е слой от някакъв материал разположен върху почвата.Може да се използват борови кори (обаче не борови иглички), суха трева, слама, камъчета и др. каквото се сетиш.Идеята е да запазва влагата по-дълго, да не се развиват плевели, да се предпази почвата от ерозия.В горите слоят сухи листа върху почвата играе роля на мулч.:wave:
 

_Ina_

Active member
Veteran
Aха,ясно. Виж това не знаех че така се казва. Аз бях сложила пясък на моите но тои естествено се отми. Пак нали с тази цел да държи по дълго влагата. И заради охлювите,които не го харесаха.
 

Dr_Tre

Member
Пясъка променя структурата на почвата и не е най-подходящото за мулч.:blowbubbles:
 

tintao

New member
За сега останаха само 3 женски.надявам се да няма някаква промяна.може и да са постресирани защото имаше 1 голямо местене.но за следващия път ще знам какво да се прави и от къде да се вземат качествени семена.
 

_Ina_

Active member
Veteran
а те как са,опрашени ли са от онези здрави мъжкари хаха? Семената не ги хвърляи ако са.
 
Top