What's new

"Prajeala de mahoarca"

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cum s-a mai zis pe aici, consumul de cannabis accentueaza caracterul fiecarei persoane, nu il modifica. Asa ca daca ai ceva incredere de sine, vei simti ca ai mai multa, daca esti panicat si cand esti treaz o sa ai tripuri naspa. Si desigur, mai conteaza si dispozitia in care esti atunci cand consumi. Daca nu iti place o situatie, un cui sau cateva cuie nu o vor face mai placuta.
 

pothead66

Member
voi sunteti de acord cu mine ca marijuana stimuleaza stima si increderea de sine?

numa` amfurile pot face asta (cel putin in cazul meu, si nu sunt chiar singurul)... iarba ma face fericit (intr-o oarecare masura), infometat si somnoros... si ma face sa gandesc lucruri/situatii ciudate sau amuzante :biggrin:
zi-mi si mie ce strain miraculos te faci sa te simti ca Pablo
 
Ce-s amfurile ?

voi sunteti de acord cu mine ca marijuana stimuleaza stima si increderea de sine?

E bine ca simti asta dar droagele nu-ti pot da stima, increderea sau respectul de sine. Dau o stare de bine dar a te simti bine cu tine nu e stima de sine si nici nu e de ajuns pentrua dobandi sau stimula increderea si stima. Afirmatia ta o demonteaza cei care fumeaza iarba si se simt pierduti, disperati, impinsi de pe şine, samd (vezi primele pagini). Probabil simti starea aia de exaltare care o da incepatorului dar cu timpul “scade detenta”, cum scade cu orice lucru fumat, de altfel, boss!
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Sa mai zica cineva ca nu te prajesti de la mahoarca ... Inclusiv paianjenii au luat-o razna de la ganja :

Efectul cofeinei asupra paianjenilor. În 1995, s-a făcut un experiment prin care s-au observat efectele anumitor droguri asupra capacității paianjenilor să facă plase.

attachment.php


P.S. Cred si eu ca de la cofeina i-a tremurat curul de a iesit ameteala aia.
 

Attachments

  • spider_web.jpg
    spider_web.jpg
    110.7 KB · Views: 22

dolo

Member
pe vremea cand mam apucat eu de fumat nu existau botanice in primu rand !!!

I se spunea ciocolata , era un h bun ,( crezi ca stiam eu la varsta aia cei ala H ? )

ciocolata fratica , ca aia de la magazin numai cai dai foc si`o pui in spliff !!!

De la ciocolata am treccut la un h mai maroniu .. care nu mai parea asa ciocolata.. dupa care am inceput sa pip si verde !!! cateva soiuri gen skunk si jack herrer ca la mintea mea de copil tocmai ce devenisem major , m-a prins cei drept ... cativa ani au trecut si m-am trezit cam naspa !!! deci so tremur cand nu fumez .. is agitat !! Am mai stat cel mai mult 3 saptamani fara sa mai pess dar dupa ce imi venea o bucurie pe cap iar uitam si in consecinta is DEPENDENT !!
Multa lume s-a lasat de verde , dar cei care au toleranta mare de f multi ani .. cred ca poate deveni o problema majora ! din corp iese ea maria dar din ce scrie ala in articol din minte nu`ti iese niciodata ideea ca ce fain ar merge acum un cui !
Incep sa cred ca doar alcolistii pot fi fericiti cu viciul lor , mie unu nu`mi place decat iarba si nu vreau altfel de viciu da se pare ca asta imi poate cauza ceva probleme la creer si poate nu mar deranja asta daca as fi moshneag si nu as avea nimic de facut decat sa pierd timpu pana voi muri si probabil asta voi face singur cand voi fi moshnegel pana una alta poate se demonstreaza cantitatea minima care o putem consuma regulat fara sa avem probleme
 

awy

Member
pe vremea cand mam apucat eu de fumat nu existau botanice in primu rand !!!

I se spunea ciocolata , era un h bun ,( crezi ca stiam eu la varsta aia cei ala H ? )

ciocolata fratica , ca aia de la magazin numai cai dai foc si`o pui in spliff !!!

De la ciocolata am treccut la un h mai maroniu .. care nu mai parea asa ciocolata.. dupa care am inceput sa pip si verde !!! cateva soiuri gen skunk si jack herrer ca la mintea mea de copil tocmai ce devenisem major , m-a prins cei drept ... cativa ani au trecut si m-am trezit cam naspa !!! deci so tremur cand nu fumez .. is agitat !! Am mai stat cel mai mult 3 saptamani fara sa mai pess dar dupa ce imi venea o bucurie pe cap iar uitam si in consecinta is DEPENDENT !!
Multa lume s-a lasat de verde , dar cei care au toleranta mare de f multi ani .. cred ca poate deveni o problema majora ! din corp iese ea maria dar din ce scrie ala in articol din minte nu`ti iese niciodata ideea ca ce fain ar merge acum un cui !
Incep sa cred ca doar alcolistii pot fi fericiti cu viciul lor , mie unu nu`mi place decat iarba si nu vreau altfel de viciu da se pare ca asta imi poate cauza ceva probleme la creer si poate nu mar deranja asta daca as fi moshneag si nu as avea nimic de facut decat sa pierd timpu pana voi muri si probabil asta voi face singur cand voi fi moshnegel pana una alta poate se demonstreaza cantitatea minima care o putem consuma regulat fara sa avem probleme
chestia cu,,ce bine af fi un cui acum`` nu o contrazic dar cred ca se intampla mai frecvent in grupuri decat ca persoana independenta! Daca nu sti ce sa faci si chiar nu iti vine in cap nimic de facut, inseamna ca chiar nu ai nimic de facut! restul... sincer mi se pare cam exagerat
 

dolo

Member
multa lume desconsiera dependenta de maria , dar eu totusi vreau sa incerc sa inving aceasta dependenta fizica dupa care o sa`mi fie mai usor
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
eu pot sa fumez azi 5 cuie si maine daca ma trezesc si ma iau cu treaba sa uit complet de ea. nu consider ca da dependenta, dar clar cand n-ai ceva mai bun de facut s-ar putea sa te gandesti la ea, dar asta poate fi considerata a fi dependenta, sau ca si in cazul unei beri reci sau a unei inghetate, te poti motiva cu ea. atat timp cat iti termini treaba si de abia apoi te iei cu ea, cred ca e ok. cat despre faptu ca-i periculoasa... o fi, dar nu mai periculoasa ca majoritatea activitatilor mondene.
 
cred ca inainte sa analizam cannabisul ca o planta periculoasa, ce poate induce dependenta celor care o consuma, mai intai ar trebui sa ne analizam pe noi insine ca oameni, ce fel de persoane suntem, ce stil de viata avem etc.
consider ca cineva care duce o viata normala, cu job, hobby-uri, familie, prieteni are sanse minime sa devina dependent.
cine nu are persoane dragi sau activitati care sa-i ofere satisfactii, impliniri etc isi va umple timpul cu alte lucruri care-i aduc placere (pe termen scurt insa) si va abuza de ele pana ii vor deveni vicii.
e usor sa dam vina pe niste substante, cand de fapt noi suntem de vina. nu halesc deloc articole de genul aluia din adevarul in care din cauza ca unul si-a futut viata ca a bagat in el ca prostul, se blameaza o planta pe care muuulti altii o consuma fara sa le faca rau, poate unora chiar imbunatatindu-le viata.
deja sunt legi care o fac ilegala, de ce sa-i mai si futem imaginea acestei plante in mass media?
e frustrant sa cresc niste plante pe ascuns, mai ceva ca talibanii de parca as face bombe-n casa
 

awy

Member
ha ha man tu ai venit aici si incerci sa ne zici tot felul de chestii, intelege ca aici se fumeaza! nu stiu de ce dar parca tu incerci sa insinuezi ca noi sa nu mai fumam, bla bla sper sa ma insel
 
Top