What's new

Praca w Holandii

S

sweet-dreams

w rosnictwie palca 6 e za godzine w innych branzach budowlanych monterskich elektrycznych okolo 8 e
 

Murinus

Member
niektórzy nie mają innej możliwości jak tylko 2 miesiace tak np. ja - studia i tyle we wrześniu egzaminy i zostaje mi tylko lipiec i sierpień. jeśli ktoś był i może polecić jakąś firme która właśnie zatrudnia pracowników sezonowych niech pisze i poda jakies konkretne namiary jakiś numer telefonu, napewno znajdzie się pare osób co chętnie skorzysta !!! Pozdro :D
 

mario_PL

Active member
ziomek byl w ubieglym roku 3 tygodnie i sie oplacalo wiec 2 miechy tym bardziej, on byl z firma ab zeeland, pisalem do nich ale zero odzewu, teraz znalazlem firme sbaeuro i chyba z nimi jade wlasnie ale dopiero jutro ide sie dowiedziec wszystkiego narazie wiem ze stawka jest jakies 20zeta/h , jest jeszcze firma scalare i im mialem wyslac cv ale mam u siebie biuro tego sbaeuro wiec wole zalatwic to twarza w twarz niz przez neta, pozdro
 
G

Guest

ja bym nawet na dłużej do holandii mógł wyskoczyć, dołanczam sie do prośby Murinus'a jak ktos ma namiary na firme, w ktorej pracowal lub pracuje w Holandi niech zarzuci jakies info np. na PM !
pozdro
 

mario_PL

Active member
no sprawa wyglada tak, wyjazdy sa praktycznie co tydzien, ja chce glownie na sady ale beda tez inne opcje, np. pakowacz, autobus kosztuje ok.350 zeta do holandii i chyba 180 powrotny, hajs firma wyplaca co tydzien na konto i 50e do reki na wydatki, srednie zarobki ok.250e/tydzien, mieszkanie 25e dla osob do 21 roku zycia , starsi 55e/tydz, to chyba tyle, pozdro
 

Giet

Member
płacą za godzine czy na akord? mają jakomś strone z szczegułami? skąd jada te autobusy? własnie szukam pracy mozebym na 2miechy do hollandii pojechał tylko głupio tak samemu jak nikt z znajomych nie jedzie. Są gdzieś w poblizu coffeshopy? a to mieszkanie jak sie ma 21 to byłoby za 25e? ;P
 

mario_PL

Active member
wszystko zalezy jaka praca, szczegolowa propozycje zlozy mi babka w ostatnim tygodniu czerwca bo tyeraz to szuka ludzi na wyjazd w tym tygodniu, wszystko sie zmienia i dopiero pod koniec miecha bedzie sobie mozna wybrac konkretna robote, szczegoly na stronie www.sbaeuro.pl, mieszkanie ok 25 dla ludzi do 21 lat włacznie, zadzown najlepiej i sie dopytaj bo trzeba zlozyc juz podanie do nich
 
G

gelowas

sluchaj, jestem na miejscu, w Eindhoven, pojechalismy w ciemno na miesiac+ , o mieszkanie jest na prawdo ciezko, znaczy sie 'zawsze sie cos znajcdzie' kwestia tego typu, czy stac Cie na 300E/ mies za pokoj, czy 500E. Na pierwsza opcje za bardzo bym sie nie nastawial, bez uprzedniej rezerwacji lub bez rodziny jakiejs na miejscu moze byc ciezko, wiem, bo sam szukalem i gdyby nie znajoma znajomej cioci kloci etc etc wydalbym duzo kaski albo mieszkal na dworcu. Raczej nie chca Polakom wynajmowac kwatery, a jesli juz to na minimum kilka mies i zaplata z gory za miecha + wysoki borg tj ubezpiecznie, kaucja. Biurom posredniczym w pracy za barsszo bym nie ufal, ludzie rozne rzeczy gadaja, a to zle warunbki, a to mala kasa, a to mega opiznienia...praca jest wsziedzie, tutaj, na mirejscu, pezeszkoda jest jedynie sofi numer, na ktory obecnie czeka sie ok 2 tygodni, mi niedlugo prdztydzieleja i uderzan od reazu do jakiegos magazynu. coffeshopy znam juz wsztstlioe na pamiec i dokladny dojazd, takze moge robic za przewodnika, pzdr
 

cardiel

Member
dobra Gelo siedzi teraz w holandii, za pare dni do niego dajade jak tylko skoncze sesje i z tego co mi powiedzial sytuacja wyglada tak:

z praca nie ma problemu, trzeba zalatwic sobie SOFI numer, idziecie do pierwszej lepszej agencji pracy i tam z miejsca cos wam przydzielaja. Gelo dostal prace w piekarni przy pakowaniu bulek do skrzynek. Dzienna zmiana 5,5 e/h nocna 7


pozdro :smile:
 
G

Guest

@Cardiel- ale gelo pojechał w ciemno, nie przez agencje więc, nie płaci nic pośrednikom, jakbym był odważny też bym pojechał w ciemno, ale niemam tyle kasy żebym w razie co mógł zapłacić te 500 euro za mieszkanie :(
Najlepiej to pojechać jak sie ma kogoś znajomego, kto już sprawdził robote, bo tak to różnie bywa... a naczytałem sie że przez tą agencje jeszcze jakieś ubezpieczenia tygodniowe odbierają i za psie pieniadze sie pracuje :( niektorzy czekaja po powrocie do Polski 4 miechy na wypłate i nic... kurcze a tak chciałem jechać do Holandii do pracy ... :(
Cardiel powodzenia tam ! :)
 
G

Guest

ma ktoś jeszcze jakieś namiary na prace w Holandii albo jakieś rady co do tego ?
no chciałbym sie wybrać, a te agencje to ehh... szkoda gadac, przewertowałem pełno for na temat różnych agencji pośredniczących, i jedna wielka, klapa, walą ostro z ludźmi w konia :(:(:(
macie moze bezposrednio kontakt z pracodawcą holenderskim ? albo zwracam sie do ludzi siedzących teraz w Holandii ! podpytajcie swojego pracodawce czy nie potrzebuje na dluzszy czas dodatkowego pracownika :p jak coś to PM--> będe wdzięczny ! :)
 

cardiel

Member
witam was :smile:

i od razu przechodze do konkretow...

macie jedyna i nie powtarzalna okazje spedzenia wakacji w holandii. Osoba z ktora mialem mieszkac ma problemy natury osobistej i nie bedzie mogla wyjechac, tak wiec bede mial jedno miejsce wolne w pokoju. Mieszkanie w samym centrum Hagi u jednego z userow tego forum :smile: oplaty to po 150 euro za miesiac, termin wyjazdu to ok 5 lipiec.

Kto chetny? Mile widziane osoby powyzej 20 roku zycia z dluzszym stazem na forum ktoe mniej wiecej kojaze :smile:

wiecej info na PM ( zastrzegam sobie prawo odpowiedzi na wybrane pe emy hehe.. )
 
G

gelowas

eee to bylo 6,5 za dzien, za noc kolo 8, tak mniej wiecej wyszlo
trzeba miec SOFI numer, nalezy zadzwonic z 2tygf przed wyjazdem i zaklepac sobie kolejke, Sofi nr wydają urzędy podatkowe. W Holandii jest upoważnionych 16 urzędow do wydawania sofi nr.
Tak więc uwaga: nie wszystkie urzędy wydają ten numer.
Aby uzyskać sofi numer należy najpierw skontaktować się telefonicznie z Urzędem Podatkowym w Holandii i umówić się na rozmowę z pracownikiem Urzędu.
Telefon bezpłatny z Holandii to: 0800 - 0543
telefon z Polski 0031 800 0543,następnie należy wybrać tonowo 2 - 1 - 4.
Po zgłoszeniu się operatora, należy podać, iż chce się uzyskać sofi nr, swoje dane osobowe, telefon oraz podać adres zamieszkania w Holandii. Urzędnik skieruje do urzędu podatkowego znajdującego się w pobliżu ewentualnej pracy lub też miejsca pobytu w Holandii. Urzędnik poda dzień i godzinę oraz do którego urzędu należy sie zgłosić.

placa kaske tylko na konto, zeby takowe zalozyc trzeba miec stale miejsce zameldowania, nie wiem jak sie to zalatwia, ale podejrzewam, ze wcale nie takie proste
pokoj w Holandii na miecha 300-500E , mozna sie wjebac we dwoch to wyjdzie calkiem niezle cenowo. Zostaja tez campingi, ale nie na wszystkich chca Polakow, no i co niektore wychodza podobnie jak mieszkanie , jednak 'na wszelki wypadek' mozna kilka dni przeniocowac.,
rower 5-7E w nocy od murzyna
szama podobnie jak w Polsce kupujac w ALDI lub AH
przelot w 2 strony Katowice - Eindhoven (najtansza trasa) od 265zl, trzeba kupic z wyprzedzeniem, bus w 1 strone 80E
pociagi b.drogie

przez tempo team etc biura posrednicze praca jest od zaraz, ale raczej za minimalne stawki, mimo to mozna sie troszku dorobic
bez znajomosci holenderskiego i doswiadczenia ciezko bedzie znalezc cos bezposrednio u pracodawcy, najczesniej ci chca kontrakty kilkumiesieczne wiazac, ale pewnie kaska znacznie wyzsza


odnoszac sie do powyzszej wypowiedzi Cardiela, dobrego ziomka, ktorego troche wychujalem w tym roku to jesli ktokolwiek jest zainteresowany praca w NL to bez przypalu powinniscie sie zgadac, tam w Hadze bankowo cos sie znajdzie, lokum u GA jest kozacki i bedzie gites ;D
tak chcialbym pojechac, ale laska mnie juz drugi raz nie pusci... ;(
no i ten jebany incydent prawny tez nieco zawadza ;(

powodzenia stary!!!
 
G

Guest

No jakby tak w ciemno pojechac to oczywiste ze mieszkania od razu sie nie znajdzie. Ile srednio kosztuje nocka w hotelu? :)

A z tymi agencjami to zeczywiscie roznie bywa. Czasem bywa i tak ze agencje biora nawet polowe wynagrodzenia za pracownika a on o tym nic nie wie. Na dodatek takie agencje zmuszaja firme zeby placila troche wiecej za takiego pracownika niz takiego co pracuje z wolnej reki. Przez co pracodawca moze patrzec na nas spodelba, a my wlasciwie jestesmy jak niewolnicy bo agencje nas tak jakby wynajmuja tym firmom ^^ Ale to tak czasem bywa z polskimi agencjami pracy. Te na na miejscu powinny byc uczciwsze :)
 

DrSmoke

Member
Veteran
To chyba wszędzie tak jest. Ja miałem na te wakacje jechać do Danii jako niewykfalifikowany ogrodnik. Stawka za godzinę była przez agencję podana w koronach duńskich i wynosiła około 113 ddk. Mi powiedzieli, że po odliczeniu wszelkich kosztów, tzn mieszkanie, papiery w firmie, niby jakieś załatwianie w urzędach będę otrzymywać 7,5euro/h. Po przeliczeniu tego wychodzi że 50% mojej gaży [113ddk --> 15,15euro] pobiera agencja. Koleżanka jest tam i siedzi nic nie robiąc bo aktualnie nie ma pracy dla nich. Czyli same straty. Jeść coś trzeba, a pieniędzy nie widać... Należy uważać co sie podpisuje i z kim. Gdy pojechałem podpisać papiery rozmowę kwalifikacyjną przeprowadzała ze mną kobieta w wieku nie większym niż 22 lata. A przy biurku siedział koleś z szerokich spodniach i bluzie z kapturem. Wszystko z pozoru wyglądało profesjonalnie, ale... eh To jest jak kupowanie butów. Mogą się podobać, ale po czasie moga zacząć uwierać...
 

Latest posts

Latest posts

Top