What's new

Praca w Holandii

mario_PL

Active member
siemka, byl temat hollandia ale tam sie juz rozne toczyly rozmowy wiec zakladam nowy temat, wie ktos moze jak na dzien dzisiejszy jest z praca w holandii?? wakacje sie zblizaja i trzeba by cos o funduszach pomyslec hehe , byl ktos moze? intersuja mnie ceny mieszkan, jedzenia no i zarobki oczywiscie,
 

NEO-ANGIN

Member
mario_PL: bardzo dobry moim zdaniem topic. Tez jestem tym tematem zainteresowany i to nawet bardzo, bardzo...czekam na pierwsze odpowiedzi ludzi zorientowanych. pozdrawiam :)
 
Last edited:

wojek

Member
Żeby pracować trzeba posiadać sofi-numer coś jak u nas nip, tam gdzie ja pracowałem nikt nie zatrudniał bez tego papierka, chyba że ktoś miał niemiecki paszport bo podobno jeżeli by policja gospodarcza załapała to pracodawca płacił by zajebistą kare za ciebie więc się bali ,czeste kontrole na firmach i polach.Kilka razy widziałem jak kolesie łapali ukrainców wpadali na pola pełno samochodów i jakiś helikopterek.
No to powiedzmy że:
mieszkanie na kampingu z własną budą w 2 osoby tydzień 55 euro , w okresie zimowy koszty prądu około 100 euro na miecha
kolega mieszkał w mieszkaniu wynajętym u turka na miesiąc w 3 osoby płacili 600 euro ,ale warunki mieli zajebiste dużo miejsca i wogule
jedzenie w lidlach nawet nie taka tragedia tani nabiał,makarony, chleb od 0,75 centa do nawet 4 euro, mieso dośc drogie, alkohol np 24 Export piwa po 0,5 l około 8 euro ,droszsze piwa około 60 centow, rum bacardi około 17 euro cen dokładnie nie pamiętam.
Zarobki są różne ja zarabiałem 7e na godzinke ,są osoby co zarabiają po 12 e na godz.Myślę że to wszystko zalezy od szefa i od pracy którą wykonujesz .
 
Last edited:

cardiel

Member
na stronie polskiej ambasady ( polecam wszystkim lekture) wyczytalem, ze jezeli masz zamiar pracowac do 3 m-cy, pracodawca ma sie zajac wszystkiemi formalnosciami.. W takim wypadku nie potrzebujesz SOFI-n.

Jak znajde to, podrzuce linka :smile:

C.
 

wojek

Member
Miasto nazywało się Alkmaar a ja mieszkałem jakieś 20 km od miasta w którym mieszkał mój kumpel.
 
Last edited:
G

Guest

Hehe pracowałem w Heerhugovard koło Alkmaar z 10 lat temu :D A z coffeeka w Alkmaar koło dworca przywiozłem sobie do domu zaopatrzenie :D
E: Taaa to chyba hightime był... taki niewielki ze stołem do bilarda w głębi...
 
Last edited:
G

gelowas

Dobry topic, pozdro Mario, widzimy sie na MMM?
31. Maja jade z 2 kumplami do Eindhoven na miesiac, liczymy, ze obedzie sie bez zadnych numerow sofi, na ktore niewiadomo ile sie czeka. Kol ma tam rodzine i orientowali sie, ze wynajecie pokoju w akademiku na miesiac kosztuje niecale 200E, my planujemy wjebac sie we dwoch do jednego, zeby jeszcze bardziej zamortyzowac koszta (zobaczymy jak wyjdzie w praktyce) :D :D :D
Praca podobno zawsze sie tam znajdzie, to poludnie Holandii, zadnych atrakcji turystycznych, wiec jest zapotrzebowanie na...nie wiem...moze ROLNIKOW hihi.
Jest ktos zainterssowany, zeby dolaczyc do ekipy?
Transport: przelot z Katowic, koszt jedynie 265zł w obie strony, taniej się po prostu nie da!
Pozdro! Wysle Wam pocztowki haha
 

NEO-ANGIN

Member
a wlasnie ? gdzie najlepiej jechac ?? ja w sumie nci nie wiem...a nie chcem udawac sie tam przez jakies biura posredniczace...bzdura jak dla mnie.
 
G

Guest

panowie a kto by wyjeżdżał na początku lipca ? orientujecie sie czy łatwo o prace sezonową ? jakie stawki ? a jak jest z pracą stałą ? (na wiele dłuższy czas) Bo tak myśle właśnie czy by tym razem nie jechać do Holandii :D
pozdro
 

mario_PL

Active member
nie wiem czy dotre na mmm bo z hajsem ciezko ale to sie zobaczy jeszcze, ja to po sesji chce rusdzyc wiec na poczatku lipca jakos, z tego co sie zorientowalem to stawki ok 6-7 oiro/h w miesiac da rade wyciagnac ok 1000, jedzenie w marketach tanio, bro 35 centow tak ze nie jest zle, niedlugo bede mial nume rmoze jeszcze do agnecji w ktorej kumpel robil to dam znac, pozdro
 

wojek

Member
Z pracą sezonową to jest różnie zależy jak się trafi, ja na przykład szukałem sobie sam nie przez żadne biuro pracy jeździłem od firmy do firmy aż znalazłem dlatego pierwsze jak przyjedziecie do Nl to kupcie sobie rower koszt używanego około 50 e ,chyba że jedziecie własnym samochodem.
Znajomi robią w firmach z kwiatami po kilka lat i w roku nie mają pracy przez 2 miechy to wszystko zależy od wielkości firmy i ilości sadzonek.Praca przy tulipanach rozpoczyna się już niedługo polega ona szukaniu tzw wirusów na tulipanach polega ona na łażeniu cały dzień po polu i szukaniu niewłaściwych kolorów odmian i polewaniu ich takim płynem.
 
B

bronek

nie znam dokładnych szczegółów, ale zdaje się, że co roku w NL jakoś w wakacje jest organizowane układanie ogromnego DOMINO i w związku z tym poszukują osób chętnych do pracy [kilka h dziennie układa się klocki, a później mamy czas wolny] Wiem, że nie jest to jakaś rozwojowa praca, ale ja bym to raczej jako wakacje potraktował.
 
G

gelowas

dobre dobre, co roku w wiadomosciach mowia o tym rekordzie domino, ale zeby bylo smieszniej zapamietalem rowniez taki myk, ze wczesniej zaloganci przechodzili testy sprawnosciowe :D bo co by nie powiedziec - to gorsza robota od zrywania burakow.
 

rberciol

Member
Zgadzam się z Tobą gelowas. A co by było jakby został przedostatni klocek, nie chcący został przez Ciebie przewrócony, bo ze zmęczenia bądź ze stresu trzęsą Ci się ręce? (U mnie to naturalne nawet bez tych czynników.) Całą robotę chuj strzelił :D
 
G

Guest

yyy.... Panowie, a jaka stawka na godzine kusiła by do wyjazdu do holandi, oczywiscie do pracy ? bo np. za 4 euro nikt by chyba niechcial pracowac, i trudno byloby wyzyc... Wiec jaka wg. was jest stawka za którą opłacałoby sie pracować tam ?
 

Latest posts

Latest posts

Top