What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Plante ....

Status
Not open for further replies.
S

sharpeq287

ce bravo coaie?asa se face in cazul in care esti pasionat si chiar stii ce faci..se vede ca omu nu are 15 ani si nu vine cu intrebari aiurea..sper sa ajung si eu asa cand voi avea "casa" mea :)..gg
 

ganjamind

Member
sunt curios ce va iesi din :"Pujcarie" (astept un update :D )
Este un lucru f frumos ce faci tu acolo ;)
e tare ca in openspace-ul ala nici nu ai nevoie de cool-tube...super!
 

Andrii

Member
Grow roomu' ?:) Are doar strictu necesar , nimic special ; dupa cum se vede pe pereti si nici pe jos nu este nimic pus ptr a reflecta lumina ... nu ca nu as avea ; da' mi-a fost lene :) . Dulapu ala incurca rau ; aeru condizionat la fel .Tre-sa fac niste gauri mai mari in perete sa trec firele (hps -ballast ) in partea cealalta. Cand se incalzesc transformatoarele alea , e belea ... trebuie mutate ! Sper sa ii fac un tunning in viitorul apropriat . Din lipsa de spaziu hps-urile sunt pozitionate f rau ; totusi fluxul luminos (lumeni) e cam acelasi pe toata suprafata interesata .
Bine-nteles ! As fi preferat cool tube , acum vara .. dar cum nu platesc extraordinar curentul electric economisesc mai mult cu aerul condizionat (1kw/h ). Daca nu ma insel costa in jur de 9 euro centi kw-ul . M-am mutat de mult din maneaua aia de tara : Romania :)
Pujcaria ? Bah .. e de asteptat de la Nirvana si nu numai .Am 3 de genu(cele mai nasoale ) . Una e neatinsa , una cu topping (ultima poza ) si cealalta fimm (penultima poza ) ; a reactionat f bine in comparatie cu celelalte 2. Mai am cateva cu topping 2 sau 3 . Nu impresioneaza ! Cred ca strainu asta NL , Nirvana , ar fi mai bine lasat sa cresca natural sau eventual cu ceva lst .
Acum astept sa se umfle bine. Aseara am inceput sa pompez cat mai mult nutrienti in ele (1.5 ml/l bio grow , 2.5 biobloom + 1 ml/l topmax + alga mic .. cat se poate de mult ). Sunt la limita . Ink putin si intra in over fert:) ,in plm,dupa cum arata frunzele :jump:. Noroc
 
O

ovexs

ai primit vreodata musafiri? :))

Esti meserias,bravo! ai niste marioare de invidiat..
 

Andrii

Member
ai primit vreodata musafiri? :))

Esti meserias,bravo! ai niste marioare de invidiat..

Musafiri ? Inca nu .. si nici nu sper sa ii vad la usa :) . Am facut eu o vizita in skimb in 98 ptr 1 gr ..si m-am ales cu o amenda penala ,doar ptr consum , la timpu ala destul de usturatoare . Fuck it ! In romania ciobanii is in stare sa te puna pe cruce pt asa ceva .


Lov : tu esti in veg, eu in flo . Oricum ! 3 ml ? :) Folosesti pamatul din spatele casei fara nimic in el .. de ai ajuns la 6 sapt sa dai 3 ml ? Ma mir cum de nu le arzi .


 

LovAcid

New member
nu folosesc pamantul din spatele casei:))) folosesc BioBIzz All Mix si BioBizz Light MIx , nu prea ai cum sa le arzi ca e ingrasamant organic:) Pai am inceput cu 1 ml dupa 2 sapt am mutat la 2 si dupa alte 2 am mutat la 3 , M-am luat dupa prospectul ala care mi l-a dat cu ingrasamintele nu am avut absolut nici o treaba o sa postez si eu poze da nu am aparat deocamdata:(
 

alborosie

Member
Andrii is curios daca asta e prima tura a ta de plante ... nu cred :) sigur ai mai crescut pana acuma .. :D oricum is mirifice da asa de curiozitate, in ce tara te-ai mutat :D?
 

Andrii

Member
nu folosesc pamantul din spatele casei:))) folosesc BioBIzz All Mix si BioBizz Light MIx , nu prea ai cum sa le arzi ca e ingrasamant organic:) Pai am inceput cu 1 ml dupa 2 sapt am mutat la 2 si dupa alte 2 am mutat la 3 , M-am luat dupa prospectul ala care mi l-a dat cu ingrasamintele nu am avut absolut nici o treaba o sa postez si eu poze da nu am aparat deocamdata:(

Stiu ca feeding chart-ul (prospectul) de la bio bizz se refera la CLONE nu la plante din samanta . Dak e sa te uiti pe chart(indiferent light mix sau all mix ) vegetatia e numai de 2 saptamani . Deci e vorba de clone !!! Intrebare : cum faci dak ai o sativa pura ? Te opresti sa ii dai de mancare in saptamana a 8 a de flo cum spune chart-ul ? Oricum ar fi , baga-ti p00la in el si uita-te la plante DE JOS IN SUS ... dak observi ca le e foame baga nutrienti tinand totusi cont de doze .
Dak e adevarat ce spui , ca le dai 3 ml /l bio grow in sapt a 6 a inseamna ca folosesti light mix . Eu, light mix-ul il folosesc numai ptr germinare ( max 2 saptamani ) , dak e sa il folosesc mai mult nu fac altceva decat sa arunc banii pe nutrienti . Are un Ec mic .
Tot ce-am zis mai sus e o parere personala . Dak spui ca plantele se simt ok .. multa bafta in continuare . Asteptam foto :) Noroc
 

LovAcid

New member
Faza e ca am inceput cu light mix tot asa 2 saptamani dupaia le-am mutat in all mix si acum cateva zile le-am mutat iara in florasol .Probleme nu par sa fie verde s-au facut copacei sunt unele care totusi au niste puncticele azi cand m-am uitat din interiorul frunzei nu pe capete , cred ca aia e arsura o sa le ud cu apa sa le fac un flush umpic, nu ma uitam daca nu imi ziceai tu ..:) merci, nu toate plantele am 11 sa zic trei din ele au asa ceva dar totusi o sa le fac la toate flush merci inca o data
 

Andrii

Member
Faza e ca am inceput cu light mix tot asa 2 saptamani dupaia le-am mutat in all mix si acum cateva zile le-am mutat iara in florasol .Probleme nu par sa fie verde s-au facut copacei sunt unele care totusi au niste puncticele azi cand m-am uitat din interiorul frunzei nu pe capete , cred ca aia e arsura o sa le ud cu apa sa le fac un flush umpic, nu ma uitam daca nu imi ziceai tu ..:) merci, nu toate plantele am 11 sa zic trei din ele au asa ceva dar totusi o sa le fac la toate flush merci inca o data


Nu inteleg ! Cum adik te-ai uitat din interiorul frunzei ? Cand am spus sa te uiti de jos in sus .. ma refeream sa te uiti la ele ca omu :) ..sa privesti toata planta .Eu cand ma uit la ale mele .. le fac expertiza peste tot :) Lasa flushu . Nu cred ca e nevoie
lol

zeeland merci ptr complimente. Bafta cu aurora aia :) .. (dak e numai una ) :wave:
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top