What's new

OUTDOOR - PYTANIA

Bread

Member
Sam zamierzam również zasiać prosto do ziemi. Im wcześniej tym lepiej, o ile temperatury są dogodne. Jeśli się nie mylę korzystna dla wzrostu rośliny jest temperatura powyżej 5°C, niebezpieczna natomiast poniżej 0°C. Na pewno będę się trzymał tych wytycznych. Zmieniając nieco temat, poszukuję ludzi dobrej woli. Każde pojedyncze nasionko na sezon 2010 przyjmę z uśmiechem na twarzy.
 

Control_

Member
Sadze w kubkach bezpośrednio na out i jak do tej pory z ziemi nie wyszły pojedyńcze sztuki, ale były to słabsze kiełki. Myślę jednak, że zbyt wczesne sadzenie nie ma sensu, wystarczy porównać rośliny ludzi sadzących w kwietniu z tymi z połowy i końca maja. Nie wiele się różnią. Jakie by przymrozki nie były, nic mi nie zmarzło, ale prawie nie rosło. Na pewno wiem że nie posadzę tak wcześnie automatów. Rok temu stały w miejscu przez 2 tygodnie, myślalem, że zmarzły. Wyszło słońce i ruszyły, plon nie był jednak rewelacyjny.


Ktoś tam wyżej pytał o kwaśną glebe i sadzenie w workach. Sadziłem już w choinkach i na łące gdzie ph spada na łeb na szyje ile by się dolomitu nie nasypało. Rok temu wykładałem dołek folią, dno dziurawiłem nożem z tym że sadzę po 10 roślin na jeden dół. Nie miałem żadnych problemów z ph przez cały sezon. Z pewnością zrobię w tym roku nie jeden spot na łące i w choinkach.
 

Znudzony

New member
Zmieniając nieco temat, poszukuję ludzi dobrej woli. Każde pojedyncze nasionko na sezon 2010 przyjmę z uśmiechem na twarzy.

A co to są dary dla powodzian ?? jak nie masz pestek to co mówić o nawozach/ziemi ... wogóle sie za to nie bierz bo i tak gówno ci z tego wyrośnie pozdro ....
 

RaStart

Member
Ty Znudzony weż ty sie troche uspokój przychodzisz na forum i zaczynasz od pojazdów nieładnie kolego, może i masz troche racji ale twoja postawa jest conajmniej zniechecająca.(co to wogóle za tekst :wogóle sie za to nie bierz bo gówno ci wyrośnie?!?!moze ty forum pomyliłes bo to nasze forum słuzy m.i. ku pomocy i podziału doświadczen .
Aha i kolejnośc ci sie pomyliła pierwsza jest ziemia potem nawozy(a i to niekoniecznie)\

zniesmaczył mnie ten post
 

Znudzony

New member
Ty Znudzony weż ty sie troche uspokój przychodzisz na forum i zaczynasz od pojazdów nieładnie kolego, może i masz troche racji ale twoja postawa jest conajmniej zniechecająca.(co to wogóle za tekst :wogóle sie za to nie bierz bo gówno ci wyrośnie?!?!moze ty forum pomyliłes bo to nasze forum słuzy m.i. ku pomocy i podziału doświadczen .
Aha i kolejnośc ci sie pomyliła pierwsza jest ziemia potem nawozy(a i to niekoniecznie)\

zniesmaczył mnie ten post

wychodze z założenia że jeśli ktoś nie może zainwestować kilkadziesiąt złotych w PODSTAWE (nasiona) to o czym z takim kimś rozmawiać, no chyba że "Wy" lubicie sie pieścić z kimś takim to przepraszam za moje zachowanie :) mi osobiście działają na nerwy tacy ludzie pozdro :)
 

pastis

Member
...
Aha i kolejnośc ci sie pomyliła pierwsza jest ziemia potem nawozy(a i to niekoniecznie)\

zniesmaczył mnie ten post

@RaStart Myślę, że ta kolejność nie jest przypadkowa.
Typowe - beczka nawozu = dwie beczki plonu.

@Znudzony pestki możesz kupić, zebrać z własnych kwiatów lub dostać od kolegi. Nie widzę problemu, jak ktoś prosi... NIENACHALNIE
 

jerzu19

Active member
Veteran
siemka
mam pytanko z innej beczki,czy mial juz ktos stycznosc na outdorze z nasionkami od seedsman`a i kc brains chodzi mi glownie o original afghani#1,early durban,purple bud(seedsman) i kc33,kc 36,mango(kc brains).
 
M

minchi-bongo

siemka
mam pytanko z innej beczki,czy mial juz ktos stycznosc na outdorze z nasionkami od seedsman`a i kc brains chodzi mi glownie o original afghani#1,early durban,purple bud(seedsman) i kc33,kc 36,mango(kc brains).

ja mialem kilka kc33 na out . rosliny maja straszny wigor rosna bardzo duze i bardzo szybko . moc niczego sobie . smak porzeczkowo cytrusowo lemonowy . zeby uzyskaz duze plony musisz wychodowac duze rosliny . nie jest to odmiana ktora daje duze topy przy malym krzaku . w tym roku mam 17 pestek kc33 i 5 pestek kc36 moze beda jakies ladne topy jak wszystko dobrze pojdzie
 

purple_john

Active member
Może moje pytanie nie pasuje do tego działu ale nie chciałem zakładać nowego tematu
Gdzie można kupić nasiona odmiany Teheran Devil, albo jakiś cross z tą odmianą? Zna ktoś może jakieś zagraniczne seedbanki? Na zenseeds.com nie ma
 
E

Ergonomic

Z tego co wyczytałem ta cała Brazil Amazonia to jakaś Brazylijska landrace... Jakoś nie sądzę, że jakakolwiek równikowa landrace'owa odmiana doszła u nas do końca... Może być strasznie mało podatna na fotoperiod z dniem dłuższym niż np. 13 godzin... A jakby miała zacząć kwitnąć pod koniec września to ja podziękuję :D. Ale jeżeli masz dużo kasy i miejsce odpowiednie to możesz pokombinowac- tak z czystej ciekawosci
 

Bread

Member
Koledzy, spokojnie. Mam nadzieję, że nikt nie odebrał mojej skromnej prośby jako wyłudzenie, czy coś z tych złych rzeczy. Ja tylko wierzę w nieZnudzonych ludzi! ;)
 

jerzu19

Active member
Veteran
witam ponownie
znowu z pytaniem tym razem o nawozy na out czy oplaca sie kupic nawozy np.ghe czy canna na kwitnienie,czy da to jakis wymierny efekt?czy moze lepiej nieinwestowac w takie nawozy?i ponawiam pytanie o odmianki seedsman`a(early durban,original afghani#1,purple bud)
 

panjawuszka

New member
BA dostalem kilka gratisow wiec sztuke posadze z ciekawosci,Ergonomic miales cos konkretnego na mysli piszac o miejscowce?
Podbijam jeszszcz raz pytanie o Skunk#11, konkretnie tego z DP. Na stronie bredera ma ten sam opis co Skunk#1 mozna na oucie porownywac te kwiatki, idzie mi o dojrzewanie?
 
A

ares420

witam ponownie
znowu z pytaniem tym razem o nawozy na out czy oplaca sie kupic nawozy np.ghe czy canna na kwitnienie,czy da to jakis wymierny efekt?czy moze lepiej nieinwestowac w takie nawozy?i ponawiam pytanie o odmianki seedsman`a(early durban,original afghani#1,purple bud)

Ja polecam zestaw Pk13/14 + Planton K plus trochę serca dla roślin i się odwdzięczą ;)

A co do tych wszystkich hydbryd indoorowych to są szanse, że dojdą, raczej nie w pełni ale w 50-80% powinny wyrobić.
Afghani#1 u Czeskiego growera z forum doszło więc powodzenia!! pozdro :)
 
V

vod

Wiesza ktoś z was krzaki pod drzewem zanim je do domu do wysuszenia zabierze?
Z moich zeszłorocznych obserwacji wynika, że w całości na 7 dni powieszone i potem do dosuszenia do domu zabrane najlepiej wychodzi. Moc lepsza i przede wszystkim smak znacznie lepszy. Radzę przetestować w 2010. Poza tym dodtkowy bonus: obiętość/masa i intensywność zapachu się przez czas wiszenia zmniejszają, co transport ułatwia oraz oczywiście skraca czas suszenia "w domu".
 
V

vod

Pleśni się nie bać. Jak nie było, to nie będzie. Oczywiście pleśniejących roślin w ten sposób nie traktować. Dobrze przejżeć co się wiesza. Ewentualnie na początek tego typu testy prowadzić, kiedy pogoda ładna i sprzyjająca. (Różne są spoty, klimaty i pogody.)
Poza tym, jako że rośliny wisząc żyją, można nieco przyspieszyć ścinkę.
 
Top