What's new

OUTDOOR - PYTANIA

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
Jesteśmy tu żeby sobie pomagać. Na dodatek thread nazywa się Outdoor-Pytania. Nie ma nic niestosownego w pytaniach jak kiełkować lub kiedy wysadzać. Nie ma rozróżnienia pomiędzy prawdziwymi problemami a problemami początkujących bo każdy grower kiedyś musi zacząć, i dobrze że przychodzi ze swoimi problemami tutaj.

Zamiast kwękać trzeba cierpliwe odpowiadać na pytania początkujących, dzięki nim Polska się jeszcze bardziej zazieleni.

pozdr, kov
 
O

OrganicShowmen

Przeciez kurwa do chuja, to jest thread Outdoor MYSLNIK pytania koles! czyli i chodzi o outdoor, ogolnie i o pytania dotyczace outdoora. Da lepiej jakas porade dla nich, zeby np sie wstrzymali z wysadzaniem roslin wykielkowanych w domu do 10 maja conajmniej i bedzie luz. Wszyscy beda wszystko wiedzieli.

Pozdro organic
:joint::yes:
 

57fun

Member
LUDZIE PO TO JEST SWIĘTO TRZECH OGRODNIKÓW<święto ogrodników nie kościelne czy państwowe> ZEBY KAZDY OGRODNIK WIEDZIAL MNIEJ WIECEJ DO KIEDY SA PRZYMROZKI, MAM NADZIEJE ZE WAM PRZEZYJA TE SIEWKI ALE NIE BADZCIE ZDZIWIENI... PO CO SIE SPIESZYĆ CZEKAJCIE DO 15 MAJA<SW ZOŚKA PRZEGANIA PRZYMROZKA> PRZECIEZ NIC WIELKIEGO SIE NIE STANIE JAK POSTOJA SOBIE 2 TYGODNIE W DOMCIU NA PARAPECIE GDZIE JEST CIEPLUTKO SLONECZNIE I WSZYSTKO WSIO...
U mnie stoją juz 54 siewki, ktore bedz w domciu do 15 maja, mam tez 4 większe które zostaną matkami dla klonów albo zostana przeniesione do boxa, co ma być to bedzie i wsio..!!
 

cheton

Active member
Veteran
GanJah w dzien owszem, powinny dac rade.Jednak pamietajmy o tym, ze do polowy maja moga wystapic przymrozki, a to roslinom, jak powszechnie wiadomo nie sluzy.
 

gucio

Member
Panowie ja pierwszego kiełka wrzuciłem do kubeczka prosto na out 6 kwietnia i dorzucałem codziennie po trochu, od 15-stego siedzi sobie 10 kubków. W ostatni weekand i bodajże poniedziałek były u mnie przymrozki, rośliny z rana całe oszronione i jak do tąd nie padła ani jedna.

A tak po za tym widziałem ostatnio w lidlu szklarnie foliowe do złożenia w dwóch różnych wielkościach, mniejsza miała coś koło 0,5x0,5x0,5, a większa nie pamiętam może za rok sobie taką sprawie, ale narazie jakoś radzę sobie bez.
 

SLN

Member
A ja mam takie pytanie, czy spot musi być bardzo wyeksponowany na bezpośrednią "lampę" słoneczną, czy może być deczko zadrzewiony?
Wiadomo, że im więcej Słońca... itd. ;-), ale chodzi mi przede wszystkim o dyskrecje - a wiadomo, że na odsłoniętej, pięknej łące - nawet pod lasem gdzie "ciernistych krzewów bezmiar" zawsze jakiś dociekliwy okoliczny grzybiarz, surowy i czujny pan gajowy, czy też młodociany, ciekawski gnojek przemierzający łąki i rozsiewający przy tym śmiecie - może się trafić... a takich nie lubimy... Bardzo nie lubimy :D.
Więc - czy ostatecznie może to być miejsce ocieniane przez rzadkie drzewa?
Mam se już jeden wystawiony spot, ale wole wszystkiego na "jedną kartę" a raczej na "jednego spota" nie stawiać.
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
Jeśli miejsce będzie zacienione, nawet tak średnio, odczujesz różnicę w zbiorach. to na pewno. Możliwe że nawet o... na moje oko o 80%...
decyzja należy do Ciebie.
Kwiaty są rzadkie i nie ważą dużo ale zachowują mniej więcej moc i inne cechy odmiany.
Miałem kiedyś w mocno zacienionym miejscu Danish Passion, dwie panienki. Ilość nie była duża ale były to rośliny o przepięknym zapachu. Chyba najlepsze jeśli chodzi o zapach jakie w życiu miałem... ciekawe czy coś w tym jest...hmmm...


A ja chyba coś zjebałem...
Sadziłem kiełki do mieszanki ziemi z kokosem. Chyba trochę za dużo kokosu (z 60-70% pewnie) dałem bo ziemi akurat nie miałem. Czy to możliwe że mieszanka jest za uboga nawet dla tak małych roślinek?
A może lekkie przymrozki tak przyhamowały rozwój roślinek?
Zobaczcie sami... roślinki 15 kwietnia i 24 kwietnia...

picture.php

i
picture.php


???? wyglądają dużo gorzej niż 9 dni wcześniej!

Podlałem kilka dni temu biohumusem... zobaczymy czy coś pomoże... A jak nie to nie... Będą następne... Tylko trochę szkoda bo to erocket/dp x selasie sativa...
 

glinka

Member
Witam
Doszedl dzisiaj do mnie pack nawozów od GHE

mianowicie :

GHE ONE PART - Total Bloom
GHE ONE PART - Total Gro
oraz Ripen
miernik ph wody
i roztwór obniżający pH


Teraz moje pytanie
Jak stosowć te nawozy na outdorze.
Wiem że mam tam podaną tabele, ale może (a raczej napewno)
któryś z użytkowników stosował te nawozy na oucie i może sie wypowiedzieć.
Ile czego nalać np do 5l baniaka wody.
I ogólnie prosze o jakieś info o tych nawozach
Dorzucam 2 fotki w razie czego.

picture.php



picture.php
 

cheton

Active member
Veteran
zielonylasss mysle, ze moze to byc wina kokosa, w ziemi wiadomo, ze sa rozne substancje odzywcze i pierwiastki, ktore wystarczaja roslinie na pierwsze 2-3 tyg zycia.Kokos natomiast jest ubogi w te skladniki i byc moze to jest powodem zlego wzrostu roslin.Rzeczywiscie wygladaja marnie, jak na tyle dni.
 
A

ares420

Zielonylas mam dokładnie tak samo z easy sativa x wczesne :( Od ponad tygodnia zahamowały się w rozwoju... Mimo, że u mnie od tygodnia chmurki na niebie nie widziałem...
Poźniej wrzuce fotki bo ide na spota
 
M

Mr.TopTop

@zielonylasss, zapodaj im nawozy ( biohumus+coś na weg+ odrobina dolomitu - wszystko w 1/3 dawki, wymieszać i podlać, przykryj z góry jakąś folią, pozdro top :)))
 

gucio

Member
No właśnie ja też mam jakieś dziwne wrażenie, że wolno mi to wszystko rośnie, fakt nic nie zmarzło, ale jak narazie najlepiej radzą sobie crossy od czaczo, LR od tygodnia nic nie urosły, sam się zastanawiałem nad słabym roztworem biohumusa i tak właśnie zrobię.
 

hodowca

Active member
Veteran
Grundi nie dawaj im nawozów jak są takie małe! Podlej tylko tą ziemie obficie bo widac ,ze tam strasznie sucho! kokos trzeba podlewać więcej niz normalną ziemie ,a tym bardziej jak są takie małe i nie mają prawie wogóle korzonków.
wydaje mi sie ,ze one przemarzły i jak nie widać zadej róznicy po 9 dniach to raczej nic z nich nie będzie...

dla porównania- równy tydzień:

18.04.

picture.php



25.04.

picture.php
 
B

BioPart

Hej, może nie zawsze tak jest, ale u mnie tak było, młode siewki które są od ziarenka w mieszance kokosu, u Ciebie akurat w większości, bardzo słabo rosną, jest to zależne od odmiany też, bo niektóre dają radę( u mnie w samym coco na out poszła sadzonka z zeszłorocznego Open Seeda, rosła zdrowa) ale niektórym będzie ciężko( niedawno miałem w coco sadzonke Amnesii Haze i po wyjściu stała w miejscu tak jak u Ciebie b. długo, przesadziłem ją do ziemi i ruszyła, ale trwało to jeszcze tydzień zanim się zebrała, a i tak powoli szła)

Tyle ode mnie, może pomoże.
 

cheton

Active member
Veteran
Nie wydaje mi sie, aby to byla zasluga przymrozkow.Gdyby rzeczywiscie tak sie stalo, to rosliny wygladalyby pewnie gorzej, o ile wogole by jeszcze rosly.
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
Dzięki chłopaki za Wasze opinie...
Wody raczej nie potrzebują. Mimo, że to tak kokosowy mix na ściankach butelek jest trochę skroplonej wody. To zaleta butelek hehe... ładnie korzenie widać i to co się z ziemią ewentualnie dzieje... Nie zauważyłem nigdy by kwietniowe/wczesnomajowe słońce bardzo im szkodziło, zwłaszcza żejedne zasłaniają następne.



Oczywiście źle rozwijające się roślinki nie mają sieci tak rozwiniętej...

Ostatnio, ze 4-5 dni temu podlałem odrobiną rozcieńczonego biohumusa. Jeśli to nie pomoże to znaczy że przechłodzone i duże nie urosną.
Daję im tydzień i jak nie ruszą z kopyta to resztkę ziarna do wody wrzucę. Nie zostało tego dużo ale na podmianę wystarczy...
 
O

OrganicShowmen

@hodowca bardzo ladne planciki. Ja musze powiedziec, ze kielkuja na dworze, i nie mam zadnych problemow, rosliny 3mam wyzej bo wiadomo ze zimne powietrze jest ciezsze ;) prawda? :D :yes: jasne, ze nie sa takie duze jak u hodowcy, ale sa zdrowe i juz zaaklimatyzowane. podlewam tylko czysta woda, a medium to zwykla zwiewna ziemia ogrodnicza do kwiatow z startowa iloscia NPK dla malych roslinek i jada pieknie. moze sie zbiore niedlugo na wypad i kilka zdjatek dla was. outdoor w pelni mozna powiedziec sa juz planty i jest zajawka.

i kilka photek z zycia infantow :)



te ostatnie to Early Dogi x Early Skunki, ktore rosna najlepiej jak na razie i maja najwiekszy vigor, dodatkowo malo sie wyciagaja. soczysta zielen.
powodzenia wszystkim, nie wysadzajcie za wczesnie :D
pozdro
 
Top