What's new

OUTDOOR - PYTANIA

NiceGirl

Well-known member
Veteran
Mialam okazje probowac Guerilla Gold spod polskiego sloneczka. Jest to super fajne outdoorowe ziolko. Moca zaskakuje a wygladalem i zapachem jak spod indoorka :p Polecam wszystkim. Early biddy takze , choc jest o jeden poziom nizsza.

zielonylasss: dobry pomysl :)) jedziesz jedziesz hehe
 
O

OrganicShowmen

To gdzie mozna dostac nasiona tego greens'a?? kolekcja mi sie bardzo powiekszy w tym roku cos mi sie wydaje. W planach jeszcze przeciez mialem ES i P#1 z DP. Zeby mi tylko kaski wystarczylo na to wszystko. Pomysle nad regularami chyba jednak. Te femy strasznie drogie i chyba nie ma co ryzykowac, a wycianie menoli i palenie lolkow z lisci to tez dobra zabawa :chin: hmm albo ciasto :D

pozdro
 
Hmm zastanawiam sie w tym roku jak przygotowac sadzonki...

W zeszlym roku miesiac trzymalem sadzonki od razu pod 12/12. Po okresleniu pan wysadzilem je na dwor, wiekszosc miala ponad pol metra, wygladaly na bardzo mocne rosliny... 30% nie moglo sie cofnac do wega i gowno z nich bylo. Wszystkie mialy bardzo duze problemy z zaaklimatyzowaniem tylko czemu? Jedynym sensownym wytlumaczeniem jest stres temperaturowy (od poczatku zyly w 30 stopniach i z dnia na dzien przezyly szok termiczny )
Dlatego teraz zastanawiam sie czy nie hartowac tygodniowych roslin na dworzu aby nie mialy problemu z temperatura?
Zamierzam kielkowac pod koniec kwietnia.
 
C

ChaosX

unleashdagreen.net trzeba siezarejestrowac na forum i napisac pm do rcmc
mam juz ceny :)

All Seeds are priced at the following in Can/US funds
$50.00 for pack of 12 seeds
$220.00 for 5 packs of 12 seeds
$420.00 for 10 packs of 12 seeds
$610.00 for 15 packs of 12 seeds
$800.00 for 20 packs of 12 seeds
$1000.00 for 30 packs of 12 seeds
Also receive a 15 free unlabeled mixed pack of seeds, Your choice of breeder.
Good way to sample other breeders work..
We also ship worldwide with free shipping regular mail.
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Witam, stosowaliście może na ślimaki preparat o nazwie Nemaslug? Podobno b.dobry środek. Składa sie z nicieni ktore atakuja ślimaki, namnażają sie w nich i ślimak ginie a one czychają w ziemi na inną ofiare :). Znalazlem kondensację 30 milionów co wystarcza na 100m2 za 160 pln heh. Ale czy nie lepiej kupic slimakol hmm?
 
E

Ergonomic

przy tych nicieniach ślimaki przestają żerować po 3-7 dni- to nie koniecznie uratuje Twoje rośliny. Dobre jest stosowanie tego na dużych uprawach kukurydzy i innych warzywek, ale outdoorowcy nijakiego pożytku z tego nie będą mieli... Ślimakol i wszystko o tym samym składzie jak na razie dla nas najlepsze...

nemaslug jest dobrym rozwiązaniem jeżeli chce się ograniczyć do nieistotnego poziomu populację ślimaków na dużym obszarze.... Jeżeli chcesz by ślimaki trzymały się z dala od twojego spota to polecam ślimakole i słoiki z moczem, które są dobre też na niektóre zwierzęta dzikie. W zeszłym roku w słoikach topiło się średnio 10 ślimców dziennie xD

Aha- jeżeli ktoś ma możliwość chodzenia na spota z psem- to lecieć! Grupki dorosłych jeleni, saren trzymają się z daleka od skupisk psów (wilki są naturalnymi wrogami). Prędzej sarna czy łania wyda cielaka na świat w polu kukurydzy niż gdzieś gdzie poczuje zapach psa...
 

cheton

Active member
Veteran
Co do slimakow, to wookol plantow mozna usypac taki okrag z trocin.Wiadomo, ze po trocinach slimak nie pojedzie :D
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
@Ergo: tak wlasnie myslalem ze pozostaje dziura 2-3 dniowa w ktorej siewki moga zostac zmiecione z powierzchni ziemi. Pozostane przy starym dobrym ślimakolu. Szkoda ze nie wystepuje w wiaderkach jak anty slimak z Brosa.
:abduct:
 

EXODUS_01

breeder
Veteran
Zdrowia sąsiadów !
Używam ślimaki skleniceï piwa gdzie ślimaki utopić.
Believe me, I got it testowane :smile:
 
E

Ergonomic

@cheton- jak spadnie deszcz to mokre trociny ich nie zatrzymają xD
ślimaki świetnie zatrzymuje też sól ale to szkodzi naszym roślinkom.

@EXODUS- beer is very good at drowning the slugs but as they can be drowned in my own urine i'd prefer drinkin' my beer and watchin' them dying xD
 

PioK

Member
ja juz jestem przygotowany do sezonu ... i chyba 4 kwietnia rozpoczynam

imgp6054o.jpg
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
A ja wczoraj kupiłem 12 litrów kurzaka, dolomit i ziemię do sadzoneczek :D
Za jakiś tydzień, jak śniegiem nie zasypie, karczowanie :headbange

A na parapecie pierwsze nasionko tej wiosny właśnie wybija się ponad ziemię :D
Tym szczęśliwcem w 2009 roku zostało (Erdbeer/Litzi Skunk x E-rocket/Danish Passion) x Selasie Sativa !

juhhhuuu :D
 

gucio

Member
@WeedMasteR Ja sadzonki zaczynam przygotowywać w okolicach 15 kwietnia. Wykiełkowane nasionka wkładam do ziemi uniwersalnej i prosto na out. Dzięki temu sadzonki będą zahartowane i nie straszne im przygruntowe przymrozki. Po 2-3 tygodniach, gdy korzenie wypełnią kubki, sadzonki trafiają do ziemi. Ponieważ spoty odwiedzam żadko planuje w tym roku dodatkowo wkopać je głębiej tak aby poradziły sobie bez podlewania.
 
E

Ergonomic

nie rzadzę walić ich prosto na out... w zeszłym sezonie połowa siewek poszła do nieba właśnie przez to... chyba, żę będziesz tam łaził dzień w dzień i je podlewał bo będą miały za słaby system korzeniowy żeby sobie poradzić... podchowaj je na parapecie czy gdziekolwiek w kubeczkach a po 3 tyglach na out... większy odsetek sobie poradzi
 
C

ChaosX

pytanie czy połowa siewek poszla wlasnie przez to? ja zawsze daje prosto nasionka do ziemi, a femi pod butelke ewentualnie. f2 nie szkoda, wystarczy wysadzić nieco wiecej. z nasionek wyrasta zawsze 80-90%. tzn jeden spot 6/8 drugi 7/8
 
E

Ergonomic

i tu przychodzi sprawa ziemi na miejscówce, ciężko znaleźć miejscówkę z żyzną ziemią i do tego wilgotną, ale nie mokrą- jak masz takie miejsce to pozazdrościć. W zeszłym roku miałem o tyle pecha, że na miejscówkach (3) gdzie od kiedy pamiętam był ugór nagle ścięli te pieprzone pokrzywy razem z moimi siewkami...

zasrane dotacje z UE xF
 
Top