What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

OUTDOOR 2018

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu am intalnit infestatie cu asa ceva si nici nu am vazut pe la altii sa aiba.
Dar daca vorbim de plante in flower, cred ca ar fi bine sa te rezumi la produse organice si care nu afecteaza aroma sau "fumabilitatea" budului. In nici un caz chimicale sau chestii foarte aromate ce raman pe suprafata frunzelor.
Si nu mai posta aceeasi chestie in 2 locuri diferite. La cat de putina activitate e pe sectiunea noastra, te asigur ca toata lumea care intra pe aici va vedea intrebarea ta, chiar daca e intr-un singur thread.
 

Ggluee

New member
nu am intalnit infestatie cu asa ceva si nici nu am vazut pe la altii sa aiba.
Dar daca vorbim de plante in flower, cred ca ar fi bine sa te rezumi la produse organice si care nu afecteaza aroma sau "fumabilitatea" budului. In nici un caz chimicale sau chestii foarte aromate ce raman pe suprafata frunzelor.
Si nu mai posta aceeasi chestie in 2 locuri diferite. La cat de putina activitate e pe sectiunea noastra, te asigur ca toata lumea care intra pe aici va vedea intrebarea ta, chiar daca e intr-un singur thread.

Am vazut acum 2 zile pe planta mea 2 din acesti gandaci mici negri, cand am incercat sa omor unu a sarit ca un purice, am aflat acum ca e flea beetle avea mici gauri pe unele frunze insa in rest era sanatoasa complet si mi-a zis un prieten azi ca are frunzele mancate ca si cum ar fi ciugulite nu a facut poza si eu peste vreo 2 zile trec pe acolo, m-am gandit sa iau pamant de diotomee
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
ii zice pamant diomatoceu din ce stiu, si nu iti recomand sa dai pe plante pentru ca e distructiv pentru plamani. iar daca dai pe pamant, va ajuta, dar va omora doar insectele ce ating aceasta pulbere.
 

Ggluee

New member
ii zice pamant diomatoceu din ce stiu, si nu iti recomand sa dai pe plante pentru ca e distructiv pentru plamani. iar daca dai pe pamant, va ajuta, dar va omora doar insectele ce ating aceasta pulbere.

ce imi recomanzi sa fac?am sa vad maine sau poimaine cum e situatie cand trec pe acolo.
uite de ieri o poza pe o frunza tocmai de jos unde am observat.
unknown.png
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
O fi bun, dar trebuie sa te asiguri ca nu mai ramane pana la recolta, ca nu ajuta iarba sa fie fumabila, ba chiar o face sa arda ca un cacat.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Mai simplu e neem flour. O pui in pamant cand plantezi. Nu se ating ganganii sau melci de ele. Dar mamiferele nu au probleme.
 

iceiceice

Member
A inceput floweru , incepe numaratoarea inversa
 

Attachments

  • DSCF5143.jpg
    DSCF5143.jpg
    127 KB · Views: 54
  • DSCF5161.jpg
    DSCF5161.jpg
    129.6 KB · Views: 54
  • DSCF5156.jpg
    DSCF5156.jpg
    79.2 KB · Views: 51

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
La mine a început ceva mai devreme dar sa vedem. Poate recoltam amândoi în aceeași săptămâna.
Hai cu stretchu!!!!
 

iceiceice

Member
La mine a început ceva mai devreme dar sa vedem. Poate recoltam amândoi în aceeași săptămâna.
Hai cu stretchu!!!!

da , sa vedem , oricum eu o sa fac 2 harvesturi fiindca critical termina mai repede decat jack herer si blueberry


A avut efect bun vilmorinu ! vad ca arata foarte bine !


da , e bun , s-a simtit imediat

tu cum stai cadavrus , n-ai mai postat
 
Last edited:
Threadurile astea neterminate sunt destul de enervante dar se mai poate învăța din ele .Încă o partiție cu Romanian unfinished grows (nu de alta dar sa nu vină unu sa dea Duma înainte ) :)) sau ceva de genul ar face călătoria mult mai plăcută pt oamenii noi sau sau oamenii care caută un anumit strain .E destul de fucked up și pt cei de pe internațional care mai răsfoiesc pe aici,dar na e mult de lucru și ești singur.
L.E. Ce idee de căcat am avut și nici măcar nu am fumat,mă și duc sa-mi caut iarbă ca azi nu lucrez oricum.
 
Last edited:

iceiceice

Member
da imi pare rau pt jurnalul neterminat dar ce sa si fac?
ce sa intamplat aici defapt e ca mi-au disparut toate
plantele undeva pe la sfarsit de august si am fost asa
suparat de nu am mai intrat pe nici un forum.


dar anu asta revin in forta , ma pregatesc , momentan
incerc sa-mi dau seama cum sa cresc in mlastina .


pare rau inca odata pt jurnalul neterminat dar aia e , veatza e grea
 

Latest posts

Latest posts

Top