What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Outdoor 2018

earba

New member
Eu de fiecare daca cand am fumat ceva "bun" zic eu, am pastrat o samanta de acolo daca am gasit. Dar ai dreptate, nu are rost sa risc, deasta am si comandat aseara tot de pe rsq, 5 bucati: 3 Northern Light , Chocolate Haze o bucata si una primita gratis inca nu stiu ce strain.

O sa revin cu detalii. Mersi mult
 

Goldslug

Active member
Bud AutoChronicRyder de la seedsman . Recomand , nu miroase mai deloc . Plus ca a rezistat impotriva melcilor si multe alte incercari .
 

Attachments

  • IMG_20180716_191404.jpg
    IMG_20180716_191404.jpg
    29.1 KB · Views: 42
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Parca a cedat la cules prea devreme, sau doar pare din poza aia facuta cu nokia 3310?
 

Goldslug

Active member
Incepuse mucegaiu sa isi faca aparitia . Si multi melci , foarte multi . Mi au cam traso melcii anu asta :)) E lumina proasta in camera , arata coapta .
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Totusi, mucegai in iulie e cam rusinos pentru strainul respectiv. Eu as zice sa mai incerci si altele, ca eu am prins si strainuri si crossuri ce au rezistat septembrie-octombrie fara mucegai. Cu tot cu ploi si frig si zile fara soare.
 

Goldslug

Active member
Incepuse de la baza mucegaiu , 2 buzi . Nu a facut paguba , mai rau m am speriat eu sa nu se extinta . Dau vina pe umiditatea foarte mare in locul respectiv . Ai dreptate , poate a fost mai sensibila , la restul nu am gasit .
 

plm

Member
Asta e singura cu care am ramas, are aprox o luna, cam slabut, e o regulara unknown din bag seeds, nu am mai trecut pe la ea de cand am pus-o, pare sa duca lipsa de N si alte microelemente.

Voi ce parere aveti?
 

Attachments

  • 20180806_183351.jpg
    20180806_183351.jpg
    81.3 KB · Views: 39

plm

Member
Am fost azi iar, am mai curatat solul pe langa de balarii cat si frunzele moarte, i-am facut foliar si top, nu am prea mari sperante la aceasta planta, defapt nici nu ma astept sa dea ceva, insa cel mai mult ma intereseaza experienta si din punctul meu de vedere e cel mai valoros lucru momentan pentru mine care nu am bagat deloc la out pana acum.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    52.8 KB · Views: 44
  • 2.jpg
    2.jpg
    49.9 KB · Views: 43
  • 3.jpg
    3.jpg
    59.3 KB · Views: 42

plm

Member
Am fost azi dupa hribi ca a plouat zilele trecute si am zis sa trec si pe la ea sa vad ce mai face si dupa cum se vede a raspuns bine la top, i-am mai facut un foliar, si continuam tot asa...
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    105.1 KB · Views: 44
  • 2.jpg
    2.jpg
    44.7 KB · Views: 45

plm

Member
regulara unknown s-a dovedit a fi fetita, a inceput si la mine inflorescenta:))
 

Attachments

  • 20180909_145039.jpg
    20180909_145039.jpg
    41.5 KB · Views: 42

plm

Member
In ultima saptamana a avut o constanta de 15-16 grade ziua si o minima de 4-5 grade noaptea si pare sa-i mai trebuiasca vreo 3 saptamani, nu cred ca mai are ce sa termine, in cel mai rau caz cred ca o sa dea mucegaiul in ea... frigul constant o streseaza maxim + ca nu mai primeste atat de multa lumina directa cum primea in august 8-9 ore... d-abea daca mai ia 3-4... deci stagneaza sau se matureaza foarte greu... nu stiu, azi o sa merg la ea si cred ca o mai tin 1 saptamana
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu zic sa nu ai asteptari mari de la ea. Arata de parca de abia a inceput inflorirea. Degeaba are cateva saptamani de flower daca au fost in conditii de stres.
 

plm

Member
Poza de mai sus e de acum 1 luna si ultima oara cand am fost la ea nu aveam nimic de facut poze la mine, muguri sunt formati dar mici si inca e alba, d-abea cateva firicele maronii.

Oricum nu ma asteptam nici pana aici sa ajunga dat fiind faptul ca a fost un test sa vad cum ii merge la out ca nu am mai bagat niciodata pe out si am vrut sa vad modul de dezvoltare si pana la urma chiar daca nu scot mare lucru, nu asta e ideea, am capatat experienta si am invatat multe.

In primul rand este imperios sa fie inceputa indoor cam de prin februarie asa, tinuta vreo 2 luni in veg si scoasa la out prin aprilie asa + folosit pamant de calitate mixat cu perlit vermiculit si altele iar spot pe plan drept, nu in panta cum am plantat eu si mers si udat mai des nu cum am udat eu 1 data pe saptamana si cand udam toata apa o lua la vale ca era solul foarte compact si plin de radacini de la vegetatia din jur... am facut multe greseli ireparabile iar pe out nu este atat de iertatoare la greseli, esti taxat imediat, macar nu am avut probleme cu daunatorii

In fine, la anul cu siguranta o sa am o planificare mai buna, alt spot cu expunere mai buna la soare, pe plan orizontal, o sa sap gropi si o sa folosesc propriul substrat imbogatit si o sa-mi aleg atent geneticile ceva indica mica si bushy care termina repede ca aici e climat montan deja prin sept oct se raceste brusc si nu mai are cand sa termine.

EDIT: Am trecut azi pe acolo, cam asta sta treaba, topping-ul i-a facut bine, mi-am dublat productia care si asa era mica, o sa imi faca o seara linistita, eu zic ca mai are vreo 3 saptamani, interesant este ca s-a invinetit putin de la temperaturile scazute pe timp de noapte.

 
Last edited:
Top