What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Outdoor 2018

VanLife

Member
Eu zic ca exagerati putin cand blamati automatele. Eu cunosc pe cineva care a scos 300g la outdoor cu o singura automata, ceea ce nu e deloc rau avand in vedere timeline-ul unei automate.

Cel mai mare avantaj pe care-l constituie automatele este timpul scurt de viata, de ce avantaj? Pentru ca poate ai gasit un spot bun, langa zmeuri, muri. Astia din ce stiu, au sezonul de recoltare apropiat de cel al marioarei, insa nu si la automate, acestea terminand cu mult inaintea aparitiei rodului.

Boschetii astia fructiferi de padure as zice ca sunt chiar un spot bun de plantat printre ei, pentru ca sunt foarte defensivi, cresc haotic si sunt spinosi, astfel ca nimeni nu prea se baga prin ei atat timp cat nu e rod de cules... Si de obicei ii gasesti la liziera padurii, unde nu-s decat copaci tineri si boscheti nu foarte inalti, care sa acapareze toata lumina.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Eu cred că te înșeli vane 300g auto la outdoor asta niciodată!! Garantat! De multe ori nici de pe o regulară nu scoți 300g dacă nu stii ce sa ii faci! Dar în schimb apreciez faptul că ai zis ceva bun un avantaj care puțini îl văd! Ca se ascunde bine si termina la repede până să moară vegetația din jur care o face mai nevăzută în natură! Noroc!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ce strain, cand a fost plantat, cand a fost recoltat, etc.!? Probabil ca ar ajuta pe cei care vor sa incerce auto. Desi pare destul de incredibil sa faca un auto atat. De 100-150 am mai auzit, dar cu plante auto nu foarte rapide, asa numitele superautomate daca nu ma insel. Se culeg tot prin toamna.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Hai noroc flăcăi!!! Azi am pus la germinat 9 semințe regulare!! Si ușurel mă pregătesc de OUT! Voi folosi bețișoare fertilizante care se descompune în pământ treptat! Sper sa dea rezultate! Ca tot spunea Gantz ca funcționează! Acum sa găsesc ceva cât mai echilibrate! Voi v-ați făcut ceva planuri??
 

Pillang

Well-known member
Eu sint autoflow fan, dar 300g nu este real. 100 iese daca tote conditiile sint foarte bune. 50g deja pentru mine este excelent.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Betisoare fertilizante? Cine a zis asta? Eu? Cand? Unde? Da-mi un link ca poate m-a lasat memoria.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Ziceai de niște fertilizator care se descompune treptat pe perioada sezonului ! Nu de bețișoare!
Eu mă gândisem la varianta bețișoare! :D
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
picture.php

Astea la OUT cu ele!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Bravo vasy. Spor cu outul.
Eu anul asta nu am de ce pune out, urmeaza sa schimb locatia pana in toamna, dar la anul sper sa fac un out frumos. Pana una alta ma uit la voi aici sa vad ce iese.. :joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Acum aștept pauza de masa să le duc să le bag in pământ!!! Voi încerca să le fac mult toping să rămână pitice!
 

Goldslug

Active member
Nl-ul comandat din Romania ma uimeste , a crescut ea mai greu dar asteptarea a meritat . Am gustat din ea si e super . 2 saptamanii o mai tin
 

Attachments

  • IMG_20180516_200255.jpg
    IMG_20180516_200255.jpg
    53.7 KB · Views: 41

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In poza aia pare ca ar mai avea ceva, poate mai mult de 2 saptamani. Cum de ai putut fixa cu atata exactitate cand va fi gata?
 

Goldslug

Active member
Pentru mine si femeie e ceea ce trebuie .. Am zis cat o mai tin eu , nu cat mai are ea cu exactitate maestre :tiphat: . Poza e facuta in graba si nu prea reusita . Saptamana viitoare ii fac cu s8 ul pentru claritate mai buna.
 

plm

Member
Am inceput si eu, cam tarzior fata de cum mi-as fi dorit dar mai bine decat niciodata, insa nu mi-au permis factorii climatici, in fine.

Avem aici 2x Glueberry OG fem, germinate in pastile de turba, apoi transferate direct in pamant negru, poros si afanat de padure, primeste cam in jur de 7 ore de lumina directa pe zi.

Cam atat momentan e prea devreme sa ma pronunt asupra evolutiei dar e un test oricum dat fiind faptul ca nu am mai bagat la out niciodata, om trai si om vedea ce si cum.
 

Attachments

  • 20180526_124107.jpg
    20180526_124107.jpg
    90.1 KB · Views: 43
  • 20180526_122942.jpg
    20180526_122942.jpg
    103.3 KB · Views: 44

plm

Member
Mai pregatesc pt out niste boabe, avem 3x Black Domina si 3x Cream 47
 

Attachments

  • 20180531_153540.jpg
    20180531_153540.jpg
    15.9 KB · Views: 40

plm

Member
De rupt ce spart am fost am incurcat pozele...
 

Attachments

  • 20180601_214510.jpg
    20180601_214510.jpg
    20.2 KB · Views: 42

Latest posts

Latest posts

Top