What's new

Outdoor 2011

marian123

Member
Sour Kush - Are 123 de zile si topping de vreo 60 de zile . Este foarte bush fata de restul la care nu le-am facut topping si mult mai scund . Este stabil iar ramurile sunt mai puternice . Se tine foarte bine pe "picioarele" lui si cred ca ar reziste bine la furtunile ce vin toamna . E in flower cam de pe 20 August .

picture.php


picture.php


Durban Poison , Bubba76 si Big Bang - Au 92 de zile si sunt in flower cam de pe 15 August . Sunt foarte inalte pentru ca nu le-am facut topping iar de vreo luna ramurile de jos s-au lasat ce s-au lasat pana au atins pamantul si am fost nevoit sa le leg eu . O mica intrebare : De ce planta nu se mareste cat sa se poata sustine si se intinde aiurea de ori se rup ramurile de la greutatea mugurilor / vijelii ori cine stie ce se mai intampla iar noi trebuie sa o sprijinim ? Mugurii sunt foarte ok iar acuma ud la 2 zile cu 10L de apa cu nutrienti . Ultima data am udat la 3 zile si le-am gasit lesinate . Cu toate ca acum ud la 2 zile cand ma intorc dupa 2 zile de la ultima udare gasesc pamantul uscat si cu gauri dinacelea de la seceta in el . Ar fi o idee sa ud in fiecare zi , e ok pentru planta ? As uda cu mai mult la 2 zile dar si asa cu 10L la 2 zile intra greu apa in pamant si trebuie sa astept cam 10 min si eu o dau incet cum trebuie .

picture.php


picture.php


picture.php


Bafta tuturor cu out-ul pe anul asta :gday:
 
Asa da! Cine le gaseste are mare noroc :)) Hai ca am glumit putin,multa bafta cu ele..daca le duci la bun sfarsit o sa ai multa caldura la iarna :D
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Mai tineti minte cum arata SuperSkunk-ul meu de control satpamana trecuta ?


Ia priviti cum arata dupa ce s-au infruptat niste oi din el :
 

Attachments

  • SuperSkunk after sheep meal.jpg
    SuperSkunk after sheep meal.jpg
    127.2 KB · Views: 20

Gavroche

Member
Mariane dar pe unde stai de nu ai probleme cu canepa? :D glm...ai grija de ele ca dupa aceea o sa aiba si ele de tine.
 
E

everydaygreen

Noutati...Noutati...

Am fost in vizita pe la fete si sunt foarte bucuros.Le-am gasit pe toate inflorite ,una mai avanasata decat cealalata .Aproximez ca o sa am ceva de cules la sf lui Septembrie si o sa termin cu ele pana la jum lui Octombrie .

Le-am batut si niste tarusi pentru sustinere .Se pot observa in poze
 

Attachments

  • IMG_8724.jpg
    IMG_8724.jpg
    102.7 KB · Views: 15
  • IMG_8793.jpg
    IMG_8793.jpg
    108.5 KB · Views: 17
  • IMG_8807.jpg
    IMG_8807.jpg
    61.7 KB · Views: 15
  • IMG_8809.jpg
    IMG_8809.jpg
    64.3 KB · Views: 16
  • IMG_8802.jpg
    IMG_8802.jpg
    45.8 KB · Views: 16
  • IMG_8697.jpg
    IMG_8697.jpg
    18.3 KB · Views: 13
  • IMG_8696.jpg
    IMG_8696.jpg
    29.9 KB · Views: 13
  • IMG_8799.jpg
    IMG_8799.jpg
    77.2 KB · Views: 13
Mai tineti minte cum arata SuperSkunk-ul meu de control satpamana trecuta ?


Ia priviti cum arata dupa ce s-au infruptat niste oi din el :

Nu a mai ramas decat tulpina la mine dupa ce au trecut niste capre. Abia astept maine dimineata sa beau niste lapte. Si daca nu merge pentru mine, macar s-au spart ele.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Nu a mai ramas decat tulpina la mine dupa ce au trecut niste capre. Abia astept maine dimineata sa beau niste lapte. Si daca nu merge pentru mine, macar s-au spart ele.

Interesant e ca planta incearca din rasputeri sa-si revina dar cred ca asta ii tine infloritul in loc. La fiecare internod pe care ovinele l-au lasat fara frunze si-au facut aparitia mugurasi noi care in mod sigur se vor dezvolta in muguri de floare.

Sa speram ca nu le mai viziteaza alte rumegatoare pana la sfarsitul lui Octombrie, desi mai e mult pana atunci.
 

marian123

Member
Nu prea am pus mai deloc poze cu tulpina dar azi pun ca sa recuperez :ying:

Day 97 - Cele 3 plante infloresc continuu si au cam 3 saptamani de flower toate

Durban Poison

picture.php


picture.php


Bubba76

picture.php


Big Bang

picture.php


Day 128 - Sour Kush e cea mai stabila dintre toate si arata bine

picture.php


Bafta tuturor :bump:
 

MJgrow

Active member
marian... ai cam nimerit-o anu asta.

daca aik grija si totul e ok pana te vezi cu mugurii pe sarma la uscat.... pot spune ca ai sa ai ce fuma vreo 3 ierni deacuma incolo : ))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
super gavroche, dar ai grija ca par foarte usor de zarit fata de porumbul acelea aproape mort. acum intrii in perioada cea mai riscanta.
bafta! :wave:

marian... ai cam nimerit-o anu asta.

daca aik grija si totul e ok pana te vezi cu mugurii pe sarma la uscat.... pot spune ca ai sa ai ce fuma vreo 3 ierni deacuma incolo : ))

nu ii ajunge 3 ierni. are multi clienti.
 
Last edited:

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
frumos! felicitari

vezi sa le recoltezi pana nu vine careva sa vada ce e chestia aia verde din lanul de porumb galben
 

Gavroche

Member
O sa folosesc microscopul pentru recoltare. Cred ca o sa recoltez porumbul peste vreo 2 saptamani. Ciocanii vor ramane pana la recoltarea plantelor si dupa. Trebuie sa gasesc pe cineva sa-i ia, pentru ca eu nu mai am animale.
Multumesc de aprecieri!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
un sol bun cu un strat de mulch aplicat ar trebui sa fie unul dintre cele mai bune medii pentru cultivat. asa ca nu vad de ce nu ai incerca sa faci ceva organic. problema intervine atunci cand nu ai sol bun si trebuie sa il cumperi..
 

Gavroche

Member
Hmm merita...poate si niste rumegus...Cele din poze au avut branita, compost de grajd, nu foarte mult la transplantare si solul care este destul de aerat(disfundat, sapat). Umiditate destul de ridicata zic eu in vegetatie printre porumb. Cat a fost vaca pamantul avea pana la prima zapada destul gunoi de grajd printre el. Oricum porumbul cosmuna foarte mult N.
 

Latest posts

Latest posts

Top