What's new

Outdoor 2011

E

everydaygreen

Multumesc la fel man!
Nu le-am vrut asa mari dar acum ce sa le mai fac ?
Anul asta nu am avut timp sa le antrenez la sol..
 

growcase

Member
Multumesc la fel man!
Nu le-am vrut asa mari dar acum ce sa le mai fac ?
Anul asta nu am avut timp de ele sa le antrenez la sol..

Supercrop, neisetate sau dupa cateva zile de ploaie, te duci frumos, le indoi fara sa le rupi, asta mai mult la ramurile mai subtiri si cu siguranta mai scapi de 50cm inaltime. Dar in flower o sa se faca imense. Si niste lst agresiv ar merge destul de bine.
BAfta, ai niste boscheti frumosi fata de altii care arata ca la 15 iunie :)))))))))
 
E

everydaygreen

Va multumesc pentru aprecieri !
Nu o sa le mai fac nimic[] din cauza perimetrului in care se afla ele;este limitat si este full .
Singurul task este gasirea unor araci/bete lungi de 2 m de care sa ancorez fiecare ramura groasa pentru ca in septembrie se asteapta vanturi puternice in zona mea.

Despre fertilizator in floare ...anul asta vreau sa vad cum este fara fertilizator cap-coada.
Sunt motivat sa nu folosesc nimic in floare de rezultatele excelente pe care le-am obtinut cu autoflower....

Sunt 3 reguli care le respect cu strictete -Pamant Bun,Apa , MUUUlta Lumina Directa si rezultatele pozitive nu au intarzaiat sa apara.

Yada Yada
 

Splif

Member
Exact astea sunt si cuvintele cheie outdoor .
Ce bine arata.Sunt 100% sigur ca la anu o sa am si eu asemenea monstri.
O sa ma dedic outdoor-ului mai mult.
Sa-ti traiasca.
 

Skit

Member
everydaygreen, si apa de ploaie ? Adica nu le udai tu si lasai sa fie udate doar cand ploua ? sau cum ?
 
E

everydaygreen

Apa,doar am avut grija sa nu le lipseasca.
Anul asta a plouat mai tot timpul si nu a fost nevoie sa le ud decat de 2 (sau3) ori
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Am si eu o intrebare legata de subiect dar oarecum off-topic :

Daca o vita :beat-dead (a se citi vaca) (iti) haleste o planta de 2 metri inaltime :plant grow:, cu mai bine de 10 tulpini verticale , vegetata aproape 8 luni ... se simte bine :wallbash:?
 
E

everydaygreen

Este ideal sa n-o manance .Fa orice iti sta in putinta sa nu ajunga la ea
 
N

nopi

Daca intra in raza vacii eu sunt 100% sigur ca o sa ramana doar tulpina din ea si tind sa cred ca o sa simta foarte ok, chiar satula:laughing: . Daca ar manca o planta in perioada de inflorire cred ca o sa pice la pamant. Unde sunt vaci sunt si oameni, soto!
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
eu cred ca vaca s-ar simti al naibii de bine. dar sa nu uitam ca nu sunt animale prea inteligente si se sperie usor. un bad trip nu e exclus.

e foarte posibil ca maria sa fi dezvoltat THC din 2 motive: protectie si pt putin ajutor la imprastierea semintelor.

cum asa?

pai vine ierbivoru: vaca, cal, caprioara... orice numai iarba sa pape. se indoapa bine. se simte ciudat. ceva muncies il indeamna sa mai consume ceva canepa. se sperie de propria coada sau de vreo creanga si o ia la goana si se duce si se duce si se tot duce.
a doua zi nu doar ca a alergat pana dracu stie unde, dar nici nu mai stie unde era planta aia delicioasa. pe langa asta are in stomacuri seminte care vor fi transportate si "depozitate" intr-o gramajoara de compost intr-un loc nou :D.
 

Splif

Member
Deci prinde vaca si pune-i un semnal gps de gat si o sa ai numai spot-uri:laughing:

Si sa fiu on-topic am si eu 2 nelamuriri pentru out:
1.voi cam la cat timp dati nutrienti
2.dati si nutrienti de bloom ( ca sa o pregatiti ) ?
:tiphat: dank3
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Nu ma asteptam sa isi revina asa de repede, dar dupa ploaia abundenta de acum 2 zile pesemne ca rezerva de apa din sol s-a refacut considerabil, asa ca betele ramase (ca nu o mai pot numi deocamdata planta la cat de cheala - mai avea 3-4 frunze doar la baza , pesemne ca vita nu s-a obosit sa se aplece asa de mult sa le adune ) au inceput sa refaca ramurele la fiecare internod, asa ca acum se transforma in bete stufoase.

Daca vaca nu-si mai face aparitia pana la recoltare o sa iasa ceva. Din pacate nu am cum sa o protejez suplimentar ca ar bate la ochi ( ma gandeam la ceva plasa de buzau sau sarma ghimpata, dar poate pentru la anul).
 
Last edited:

VanVulpen

Well-known member
Veteran
Nu ma asteptam sa isi revina asa de repede, dar dupa ploaia abundenta de acum 2 zile pesemne ca rezerva de apa din sol s-a refacut considerabil, asa ca betele ramase (ca nu o mai pot numi deocamdata planta la cat de cheala - mai avea 3-4 frunze doar la baza , pesemne ca vita nu s-a obosit sa se aplece asa de mult sa le adune ) au inceput sa refaca ramurele la fiecare internod, asa ca acum se transforma in bete stufoase.

Daca vaca nu-si mai face aparitia pana la recoltare o sa iasa ceva. Din pacate nu am cum sa o protejez suplimentar ca ar bate la ochi ( ma gandeam la ceva plasa de buzau sau sarma ghimpata, dar poate pentru la anul).

Vaca evita INTOTDEAUNA sa manance din locurile in care a balegat... uneori chiar la cateva luni dupa petrecerea faptei... deci, stii ce ai de facut...

cel mai pacatos animal outdoor e capra... rade tot fara discriminare...
 

guvidu

New member
Salut,am si eu o intrebare lagata de sexul la cateva plante.O sa va arat in niste poze despre ce e vorba si va rog daca puteti sa spuneti voi mai sigur ce sunt.E prima data cand cresc si se intelege nesiguranta :D Pozele 1 si 2 clar era mascul,decapitat...in poza 3 si 4 abia a inflorit si nu-mi dau seama daca e femela 100%,eu asa tind sa cred pentru in varf asa pare,insa din varf spre baza,mai jos la al 3-lea,al 4-lea rand de frunze inca nu se vede nimic..decat parca niste coaie gen ca la mascul,de aici si nesiguranta...La poza 5 si 6 la fel sunt 2 care abia infloresc,sau trebuie sa infloreasca si nu-mi pot da seama ce sunt,voi ce ziceti ? Iar la poza 7 e o fata care a inflorit devreme,cam pe 20 iulie..a fost autoflower din pacate...Ce ziceti,cam cat ar mai trebui tinuta ? in jur de 40 de zile in total cam trebuie am inteles,nu ? Mersi anticipat :D
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    32.3 KB · Views: 12
  • 2.jpg
    2.jpg
    53.5 KB · Views: 17
  • 3.jpg
    3.jpg
    46.8 KB · Views: 12
  • 4.jpg
    4.jpg
    48.8 KB · Views: 15
  • 5.jpg
    5.jpg
    49.3 KB · Views: 17
  • 6.jpg
    6.jpg
    62.3 KB · Views: 11
  • 7.jpg
    7.jpg
    55.9 KB · Views: 13
G

gibonelu'

in pozele 3,4,6 sunt femele ;) in poza 5 nu prea se vede clar si ultima eu zic k mai are cam 3-4 saptamani, sunt bagseed nu? daca e asa atunci ultima s-ar putea sa aiba ceva gene de ruderalis si sa nu te sparga cine stie ce :wave:
 
Top