What's new

Orange Bud® (Dutch Passion) / Lumatek ATS 300W PRO / Euro Pebbles - SCROG - ebb&flood

ZöldlombLegolas

Active member
Majd lessz neked még tádé is ha beindul a virágzás xD
Hát kezd már ez is tré lenni. :D Csumán vagyok már lámpával, és kb 10-15 cm re vannak felső csúcsok. Intézek még egy hálót fentre is, és kicsit még hajlítgatom lazán őket, hogy ne legyenek nagyon közel ledhez.

Mennyire lehetnek max, hogy ne károsodjon a virág szerintetek?
 

ZöldlombLegolas

Active member
Brutál lesz. Szereld vissza, te is érzed, hogy ez nem az igazi. Fölülről tápolva kis cserepet sem egyszerű egyenletesen átnedvesíteni, nem még ezt a ládát gyenge pumpáva. Én annyi gyűrűt, gombát, kis szórófejet próbáltam, hogy mire nagyjából megelégedtem az eredménnyel, árasztásra váltottam. Leggyorsabban úgy tudnád megtölteni a ládát, ha a lefolyó egy magas túlfolyó a golyók magasságában, a másik csonkon alulról töltöd és a ciklus végén itt is folyik vissza a pumpán keresztül. Így amíg nincs teljesen fent a víz, nem folyik vissza semmi. A dugulás témát is érdemes lenne megrágni, ne legyen visszatérő vendég. Kövi körre milyen változtatások vannak tervben? Lesz nagyobb tálca, vagy marad ez a setup? Esetleg elgondolkozol cserepek árasztásán?
Így van megépítve pont a rendszer amit írtál.

Csak kisebb hibák csúsztak a számításba.
Upgrade kövi körre:

Túlfolyó ugyan olyan átmérővel van mint töltő csonk.
- Szóval itt kell eszközölni egy nagyobb átmérővel a visszafolyást.

- Nagyobb lyukú szűrő kell a tolfolyóra, illetve a töltő csonkra, hogy ne tömődjön el a gyökér foszlányoktól, és a golyó portól, szóval azt leengedje tankba, de a golyót ne.

(Még szerencse, hogy a csajom intézi ezeket, ha baj van, és nem vagyok otthon. :D)

- El kell különíteni frankón a lefolyó sarkát, hogy könnyen hozzáférhető, és karbantartható legyen, ha újra benövi gyökér.

- Illetve beváltok egy alacsonyabb, nagyobb cserépre. 80*80*10-20 cm között sztem majd valahol, hogy fogjak magasságból. (mert ez így szűkös)

- scrog ot elhagyom, és tréning nélkül rapidba megyek majd 4 növivel.

- jah meg egy kisebb alsó tankot is beújítok sztem, mert ez a kibaszott nagy dömper láda túl lett méretezve nagyon, és full felesleges, annyit azért nem eszik egy ekkora gyökér közeg, hogy 100+ liter kelljen. Széles, nagy, szóval sok táp kell, hogy tudjon menni pumpa is.

Valaki nem nyomja kint cégnél legálba a nagy nyugaton, vagy valami mediterrán szigeten ahova kell munkaerő? Simán nyomnám ezt a szopót jó fizuért. :D
 
Last edited:

ZöldlombLegolas

Active member
Szűkös lesz, és meg fognak égni mi?
 

Attachments

  • 20231124_184046.jpg
    20231124_184046.jpg
    4.9 MB · Views: 62

ZöldlombLegolas

Active member
Elég necces lessz azta kiszívót rakjad kívűre inkább és a szűrőd is legyen kívűl csak csövezzed be a tetején található likon
Tehát nem szűrő - venti - cső

Hanem cső - venti - szűrő

Ok, gondoltam már rá én is. Ugyan azokat a paramétereket tudja így is?
 

ZöldlombLegolas

Active member
Háló upgrade + lumatek feljebb ment ameddig lehetett.

Szívó venti lehet ebben a poziban, vagy gyorsan meghal csapágyazás?
 

Attachments

  • 20231126_121114.jpg
    20231126_121114.jpg
    5.3 MB · Views: 70
  • 20231126_120955.jpg
    20231126_120955.jpg
    1.8 MB · Views: 70

Endrega

Well-known member
Hello:tiphat:

I used to run the exact same ebb/flo with those gray containers:bump:
I still do but a bit bigger now. I will be definitely following your progress.

Do you already have a gse water timer or do you still use the timers from the market? That was my biggest problem back then. The cheap timers always kept resetting my flooding plan. Since I use the gse water timers with light sensor I have no problems anymore.

Algea on rockwool is normal. I find that the easy-block cubes work a bit better with clay pebbels.

Good luck bro!

If you want to check out my gear:
 

ZöldlombLegolas

Active member
Hello:tiphat:

I used to run the exact same ebb/flo with those gray containers:bump:
I still do but a bit bigger now. I will be definitely following your progress.

Do you already have a gse water timer or do you still use the timers from the market? That was my biggest problem back then. The cheap timers always kept resetting my flooding plan. Since I use the gse water timers with light sensor I have no problems anymore.

Algea on rockwool is normal. I find that the easy-block cubes work a bit better with clay pebbels.

Good luck bro!

If you want to check out my gear:

So i use a simple smart timer. That way i can remove, or add another period to feed, when go away from girls.

Algae was my problem too, but when i cover peddles with a simple black foil no more algae.

I don't know what is this gse water timer. :chin: I will look for it.
 
Top