What's new

Optic 1 Cob led 54w 3500k teszt. White Widow, Auto Bloody skunk, Auto Orange Punch

spartan08

Member
Sziasztok!

Második körömet szeretném levezetni itt naplóként. Mivel az első körömben sokat hibáztam/tanultam( Peace nektek) 2. nekifutásra vállalhatóbb lesz remélhetőleg.
Mindenfajta hozzászólást örömmel fogadok legyen az pozitív illetve negatív.

Kis technikai információ:
Maga a sátor szekrényben helyezkedik el, típusa : Secret Jardin DarkRoom DR60 - 60 x 60 x 170 cm. (mivel a szekrényem nincs 60 mély ezért átalakítottam 60x54x170-re)

Fény: Veg szakaszra - 1db BestVA Led grow Full spectrum 300wattos panel( Igen tudom egy Bóvli... de hamár megvettem használom... Kb tényleges teljesítménye 90w körül mozog.)
- 2db 120w Full spectrum led grow lamp 36 leds 85-265V UV-IR E27 foglalattal. (Rendes teljesítmény 20-30w között lehet, ettől sem vagyok elájulva)
Virágzásra: - 1db OPTIC 1 COB LED Grow Light 54W 3500k (Na igen... Ő meglepett a fényerejével :D )

Magoncok : 1db Dutch passion White widow illetve 1db Auto Critical Oragne Punch
2db Sweet Seeds - Bloody Skunk Auto ( képekbe még nincs a 2.... majd ha kikéretőzik Őfelsége)

Föld: Aljára ment az agyagolyó (csak a négyszöglögletes cserepeket aljára) 1/3 fehér natúr tőzeg , 2/3 Plagron royalmix. Középen, sacc, 1 literes részben 40% perlit 60% általános virágföld.
Magoncok tőzegkorongba kezdték kis életüket. A földben helyet foglalnak biotabs guerilla tabletták is, növényenként 2-2-2-2 db.

Cserepek: 2db szövetcserép aminek az átmérője 20 magassága 26.
Terrakotta négyzetcserép 26-28cm széles.

Víz: sima csapvíz amit megszűr egy Pentair everpure 4c. Szűri a klórt, ólmot, különböző szennyeződéseket.( Ha jól olvastam minél tisztább víz annál jobb, de erősítsetek meg ha tévedek.)
A víz ph értékét egyenlőre citromsavval állítom 6-6.5-re.

A szellőzést egy S&P TD-SILENT 250/100 biztosítja amit követően egy házilag faragott, készített silencer követ. A sátorban egyenlőre egy csiptetős "alis" ventilátor keveri a levegőt.

Pára illetve hőmérő egy Ketotek Digital Weather station.

Szénszűrő: CAN-Lite 300PL gondoskodik a teljes szagmentességről.

Ph illetve Ec mérő és van készleten.

Tréningre egyszeri toppolást terveztem.

 

Alanbrown88

Member
Hali! Sok sikert! Csak tanács kis hozamnövelèsre.+trèning (De ha nem akarod nem muszáj.) Veg szakasz vège felè super cropping.
Fèny tekintetèben már egy 100 wos hpssel is többre mennèl.De ettől függetlenül hajrá!
 
Last edited:

spartan08

Member
Üdv Újra!

Most már teljes kapacitással haladunk előre, hálisten kibújt a 4. kincsem ^^.
Amit még kihagytam a főrírásból az pedig: -Időzítő egy SONOFF S20 Okoskonnektor, amivel picit könyebb dolgom van mind időzítéssel, mind majré szempontból, lehet benne 8 időzítés állítani, Wifis stb...
Köszi Alanbrown, a tanácsod, tréning ötleted mindenképpen megfogadom az 1-ik növényen. Hps-t most direkt mellőzöm több részből is: 1 Gyorsabban melegszik mint egy Cob Led (Van egy fószer, youtuber, MIGRO aki hőmérséklet tesztet is csinált, több másik hasznos videók mellet.
2. Szeretem a Led technológiát, majd kiderül mire megyek vele.
Illetve még annyi ,hogy nagyon küzdök a páratartalommal 35-50% között szokott inogni talán nem akkora tré...
 

Attachments

  • 3502.jpg
    3502.jpg
    107.7 KB · Views: 37

spartan08

Member
TCI led stripeket gondolom nem próbáltad még. (?)Olvass utána elég jól nyeri némelyik hps vs tci versenyt.

Sajnos arra most már nincs keretem, elég sokat költekeztem a drágák kényelmére, minőségére. Mellesleg még várok egy cob led égőt hozzá egy trafót a többit én fogom szerkeszteni majd azt is levezetem. :)
Igen a TCI ledet láttam nálad és igen jól muzsikált. Olyan konkrét oldalt nem találtam ezért is hanyagoltam. Egy párszor végigolvastam a "[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Chieftec pc grow" albumodat, respect érte. Pc boxot én is csináltam előnevelőnek,(Te ihlettél ezzel kapcsoltaban) majd ha lesz normális fényképezőm lövök róla pár képet. :tiphat:[/FONT]
 

spartan08

Member
Egy kis "helyzet jelentés"

-White widow: pályafutását 3.29.-én kezdte meg. Sajnos mikor kicsírázott a propagátorban nem voltam itthon és megtudod nyúlni szegényem, féltettem is eléggé. Elkellet fektetnem hogy ne menjen annyira magasra mint ahogy a képeken is látszik.

-Auto Orange Punch: 4.03. kelt életre. Ő olyan leveleket produkál amilyet még nem láttam. Lehet olyan lesz mint a chokito, "ronda de finom".

-Végül a 2db Auto Bloody Skunk: A nagyobb "született" pont a bolondok napján a másik pedig 5.én. Őket nagyon várom hogy elkezdjék a virágzásukat biztos szép látvány lesz.


Jut eszembe: Ha úgy érzik a növénykék hogy esetleg nitrogén kell nekik, kapnak majd a Biotabstól a Guerilla Juice-t.
Virágzáshoz kérnék szépen majd tanácsot tőletek. Sikerült beszereznem két fajta Plagron terméket, mégpedig a terra bloom-ot illetve a pkl 13-14-et. Régebben láttam valamilyen naplóban egy százalékos diagramot hogyan kell keverni a kettőt de az istenért sem találok vissza. Rövidesen jelentkezem addigis beszéljenek a képek.
 

Attachments

  • 1514.jpg
    1514.jpg
    121.5 KB · Views: 45
  • 1515.jpg
    1515.jpg
    119.9 KB · Views: 47
  • 1517.jpg
    1517.jpg
    116 KB · Views: 43
  • 1520.jpg
    1520.jpg
    116.3 KB · Views: 41

spartan08

Member
Estét!

Kis képes helyzetjelentés... Fogalmam sincs mi baja lehet az Orange-nak, de valamiért nagyon kényeskedik. Öntözés után fél napig teljesen jó állapotot statuál utána lerogy. Többiek nagyon szépen fejlődnek.

Boldog Nyulat minden Olvasónak !:tiphat:
 

Attachments

  • 1524.jpg
    1524.jpg
    109.8 KB · Views: 43
  • 1523.jpg
    1523.jpg
    92.5 KB · Views: 34
  • 1522.jpg
    1522.jpg
    115.6 KB · Views: 38
  • 1521.jpg
    1521.jpg
    113.1 KB · Views: 41

spartan08

Member
Üdvözlet!

Lassan 1 hét telt el a legutóbbi post óta... A kis drágáim beindultak a lombozat terén
woohoo.gif
Lássanak csodát az Orange Punch erőre kapott és bőven utolérte az özvegyet.
Több mint 2 hét csúszással kikelt az életképtelennek hitt 3. Bloody, kénytelen vagyok benyomorítani oda közéjük. Lehet így már szűkös lesz az 60x54cm, de felfelé van még hely
comfort.gif

Sikerült beszereznem Étkezési foszforsavat (75%). Foszforsav miben jobb mint a citromsav? Olvasgattam, de konkrétan nem tudom mi a lényegtevő különbség. Ha lesz még kérdésem ide leírom ha válaszoltok, válaszoltok ha nem, nem.
biggrin.gif


Ui.: Saját építésű Cob led(50w, kiegészítésnek a Optic mellé ,flo-ra) projektet vezetek majd itt. A tervezés sikerült, napokon belül érkezik a led és töltöm is a képeket.
 

Attachments

  • 1526.jpg
    1526.jpg
    117.2 KB · Views: 35
  • 1525.jpg
    1525.jpg
    119.8 KB · Views: 38

spartan08

Member
Kérdés...
A nagyobb auto Bloody elkezdett virágozni pehemre nem hagyva időt a többieknek. Szerintetek mit tegyek? Meddig lehet 18 órába tartani?(nagyobb hozamveszteség nélkül) vagy lassan kezdjek átálni fokozatosan 12-re aztán a többi is követi.
 

Attachments

  • 1527.jpg
    1527.jpg
    112.1 KB · Views: 40

spartan08

Member
Ahogy ígértem a COB Led építése képekben...

Mindent saját kezűleg terveztem, munkáltam, építettem. A felülete homokfuvatva hogy valahogy kinézzen. A Ventilátor bármikor belecsavarozható, hosszabb csavarok ellenében a hűtőborda és a trafótartó konzol közé ha netalántán nagyon melegedne.
Kérdésem a következő: maga a Led 50W-s (Full Spectrum-5 380-840NM 5000K) papíron és a Current Dc 1750mA de nekem a Driverem 1500 mA(Constant). Hosszú távon nem bírná vajon a trafó?
Kipróbáltam és bitang jó fénye van.
 

Attachments

  • 1537.jpg
    1537.jpg
    59.4 KB · Views: 45
  • 1538.jpg
    1538.jpg
    80.3 KB · Views: 38
  • 1539.jpg
    1539.jpg
    64.6 KB · Views: 34

Alanbrown88

Member
De hány VA- s a driver?
Szóval szerintem az nem gond ha nincs annyi amperes a trafo ,max nem tudja maxon meghajtani,viszont 50w tól többnek kell legyen a drivernek. Ez mindenképp fontos.
 

Alanbrown88

Member
VA = Volt-szor Amper, azaz Watt lenne, és a köznyelv így is mondja, hogy pl: 100Wattos a táp. De valójában ez azt jelentené, hogy 100Wattot fogyaszt a táp, de nem 100Watt leadására képes, azaz 100Wattnyi LED szalagot tudunk működtetni vele, tehát a 100Watt nem a trafó fogyasztása, hanem amit rá köthetünk, így a 100VoltAmperes kifejezés a helyesebb.

A nagy kérdés, hogy mennyivel legyen erősebb a táp, a LED szalag csoportunk fogyasztásánál. Általánosan érvényes, hogy a tápegységet a névleges terhelhetőségének 80-90%-áig illik folyamatos terhelésnek kitenni. Ez azt jelenti, hogy a 100VA-es tápra, 80Watt, esetleg 90Watt fogyasztású LED szalagot szabad csak rákötni, ha tartósan akarjuk a LED-et üzemeltetni, és azt is akarjuk, hogy a tápegység is kellően hosszú élettartamú legyen.
Van olyan gyártó aki kiköti, hogy a garanciavállalás is csak úgy érvényes, ha a tartós terhelés nem több mint az elméleti érték 80%-a, de akad olyan is, aki azt vállalja, hogy tartósan terhelhető a megadott értékig, azaz maradva a 100VA-es tápnál, ténylegesen 100Watt szalag köthető rá.
 

Tauberbischofs

Active member
Ahogy ígértem a COB Led építése képekben...

Mindent saját kezűleg terveztem, munkáltam, építettem. A felülete homokfuvatva hogy valahogy kinézzen. A Ventilátor bármikor belecsavarozható, hosszabb csavarok ellenében a hűtőborda és a trafótartó konzol közé ha netalántán nagyon melegedne.
Kérdésem a következő: maga a Led 50W-s (Full Spectrum-5 380-840NM 5000K) papíron és a Current Dc 1750mA de nekem a Driverem 1500 mA(Constant). Hosszú távon nem bírná vajon a trafó?
Kipróbáltam és bitang jó fénye van.

Kurvajó! Gratula!
Akkor ez most fullspektrum vagy 5000K?
Összeraktad, bekapcsoltad, világít. Fogja bírni.
 

Tauberbischofs

Active member
VA = Volt-szor Amper, azaz Watt lenne, és a köznyelv így is mondja, hogy pl: 100Wattos a táp. De valójában ez azt jelentené, hogy 100Wattot fogyaszt a táp, de nem 100Watt leadására képes, azaz 100Wattnyi LED szalagot tudunk működtetni vele, tehát a 100Watt nem a trafó fogyasztása, hanem amit rá köthetünk, így a 100VoltAmperes kifejezés a helyesebb.

A nagy kérdés, hogy mennyivel legyen erősebb a táp, a LED szalag csoportunk fogyasztásánál. Általánosan érvényes, hogy a tápegységet a névleges terhelhetőségének 80-90%-áig illik folyamatos terhelésnek kitenni. Ez azt jelenti, hogy a 100VA-es tápra, 80Watt, esetleg 90Watt fogyasztású LED szalagot szabad csak rákötni, ha tartósan akarjuk a LED-et üzemeltetni, és azt is akarjuk, hogy a tápegység is kellően hosszú élettartamú legyen.
Van olyan gyártó aki kiköti, hogy a garanciavállalás is csak úgy érvényes, ha a tartós terhelés nem több mint az elméleti érték 80%-a, de akad olyan is, aki azt vállalja, hogy tartósan terhelhető a megadott értékig, azaz maradva a 100VA-es tápnál, ténylegesen 100Watt szalag köthető rá.

Amit itt leírtál vajon a fix feszkós vagy a fix áramos tápokra vonatkozik?
Csak mert ha fix feszkós tápra rárakok 2x annyi terhet mint kellene, az valószínű lehasal, a led meg liheg.
Ha meg egy fix áramosra teszek 110% terhet akkor nem világít. Vagy leejti az áramot és máris 100% alatt fut.
Amúgy is a melegedéssel együtt csökken a nyitfesz és ezzel a teher is, magyarul ha szobahőmérsékleten bekapcsolva világít akkor tartós futáson is üzembiztos.
 

spartan08

Member
Alan, amit tudok a Trafóról konrétan :
Név: Constant Current LED Drive
Model: LCFOCUS-CCLDWP 6-10Sx5P
Waterproof IP67
Input voltage: AC 85-277V
Output voltage: DC 15-34V
Output current: 1500mA Max
Use For: (1) 6-10pcs 1W LED in one Series x 5 Parallel
(2) High Power 50W LED COB
Efficiency: > 90%
Power Factor: PF > 95%
Több vonatkozásban írják hogy lehet használni 50w-hoz, csak számolgatás után az ideális 1750mA lenne... (hát eddig 2 napja hibamentesen üzemel)
Sajnos 5-6 üzemóra után megvizsgáltam a hőmérsékletét a hűtőbordáknak , igen felmelegedtek legalább ezért mégiscsak kellet bele az aktív, ventilátor hűtés. Sajnos érződik a hűtőbordák 1/2 nagysága az Optic 1 méreteihez képest.
Még szerencse hogy biztonságilag úgy terveztem . Csináltam olyan képeket, ahol két Led külön illetve együtt égnek, csak hogy lássátok a különbséget. Természetesen a két hátsó világítás kikapcsoltam arra az időre.
Növényekről is egy picit,eddig még csak Ph állított szűrt vizet kaptak semmiféle tápot és nem mutatnak semmifajta hiányjelet. A páratartalom a szoba értékét mutatja.
 

Attachments

  • 1540.jpg
    1540.jpg
    94.4 KB · Views: 33
  • 1541.jpg
    1541.jpg
    86.2 KB · Views: 32
  • 1542.jpg
    1542.jpg
    92.3 KB · Views: 33
  • 1544.jpg
    1544.jpg
    69.2 KB · Views: 44

spartan08

Member
Kurvajó! Gratula!
Akkor ez most fullspektrum vagy 5000K?
Összeraktad, bekapcsoltad, világít. Fogja bírni.


Elviekben a kisugárzott szín: természetes fehér 4700-5200K.
380-840 nm a kibocsájtott hullámhossza, elviekben ez teljes spectrumnak minősül, tudtommal, de javítsatok ki ha rosszul tudom.
[FONT=&quot]
[/FONT]
 
Top