What's new

Ο ΒΙΛΜΑΚΙΑΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ!Northern Lights #5 x Haze Sensi 1200w

Crowmax

Well-known member
Veteran
pwpw re Legacy pos exasa epeisodia edo? :D
apsogo to grow, xamos tha ginei fenete to skiniko!!
 

LegacyTron

Member
μπήκε κ το Mineral Magic 25 γραμμάρια διαλυμμένα σε ένα λίτρο νερό και ΒΟΥΡ μεσα στο τανκ
 

LegacyTron

Member
12η ημέρα ανθοφορίας / 68η συνολικά

12η ημέρα ανθοφορίας / 68η συνολικά

Πλέκω, τεντώνουν, ξαναπλέκω, ξανατεντώνουν ~!


 

LegacyTron

Member



Και μην ξεχνιόμαστε ε ~!


έριξα το EC στο 1,4 - 1,5. Θα φάω 2 κλώνους από το καθένα σήμερα. Είδωμεν....έρχονται και τα Bubblelicious γιατί δεν με πιάνει ύπνος
 
Last edited:

LegacyTron

Member
13η ημέρα ανθοφορίας / 69η συνολικά

13η ημέρα ανθοφορίας / 69η συνολικά

aera ta pas

Thx Κόρακα ~!

Πολλή δουλειά έχει πέσει στον κήπο....Μου έφαγε κανα τρίωρο αλλά πέφτει πόνοοοοοοος!!!

Σιγά σιγά σχηματίζει άνθη - παπαδοφέρνει! Πήρα 4 κλώνους από το πιο σατιβιάρικο (#5) έτσι για το χαβαλέ τους έχω, κάνω λίγο προπόνηση κ μαθαίνω πως να λειτουργώ κ το veg-mother room. Έχω κι απ' τα άλλα αλλά δεν ξέρω τι θα επιζήσει τελικά ~! Από το #2 δεν κράτησα γιατί μου κάνει κάτι νούμερα που έχω παρατηρήσει και ΔΕΝ γουστάρω. Καλό μιξ γονιδίων, αλλά όχι το καλύτερο. Θα δούμε στην πορεία μέχρι το τέλος βέβαια.

Πριν τις εργασίες...

 

LegacyTron

Member
EC στο 1,3 με 1,4 αλλά επειδή την Τρίτη αλλάζω νερά κλπ κλπ συν κ την φόρμουλα του λιπάσματος, θα το τσιτώσω το 1.8 αρχικό πότισμα ώστε να του δώσει στον κώλο μέχρι 2.5 ως το Σάββατο που θα φουλάρω μόνο με νερό πάλι για να ποτίσω με λιγότερο λίπασμα ώστε να "παίρνει το μήνυμα" κ μετά να επανέρχεται στην καθημερινότητα...

 

ganja3

Member
ποιο μήνυμα ?
το μόνο μήνυμα που θα έπαιρνα εγώ σαν φυτό ,είναι ότι δεν ξέρω πότε θα φάω και πόσο .
δεν θα ήξερα να γεμίσω τις αποθήκες μου ή θα σκάσουν ?
να τις δώσω σε μπόι και ανθοφορία ? ή θα ξεμένω από φαγητό ξαφνικά και θα μείνει το όνειρο στο χέρι .
από την άλλην μπορεί να πέσεις σε κανένα φυτό τζίτζικα , που να λέει , όσο έχω τρώω .

κεντάς εκεί μέσα , με άρεσε και το ταφ ..
πρόσεχε λίγο με τα ανεμιστηράκια θα αρχίσουν να μασάνε τα φύλλα , λίγο ποιο ψιλά .
πολύ ρεύμα για να πάει κάτι στραβά . εάν είναι να δουλέψεις τόσο ανεβασμένα το λίπασμα , έχε το νου σου καθημερινά .
 

antartist

Member
Πολλή δουλειά το σκρογκ έτσεεεε;
Στρίψε-πλέξε!!!
Είμαι κι εγώ βασανιάρης αλλά εσύ έχεις ξεπεράσει κάθε όριο!
Πως μπαίνεις μέσα εκεί; Είναι το μπροστα το δύχτι αποσπώμενο και το πλέκεις τελευταίο;
 

ganja_hasi

natural mystic
ICMag Donor
Veteran
να ρθω να το παίξω ταρζαν στη ζούγκλα σου; :D ωραία και υπομονετικά πράματα, με γκουστα :yes:
 

LegacyTron

Member
χεχε... ευχαριστώ πολύ όλους παίδες....

αντάρτη χωράω από το πλάι σε 2 γωνίες που έχω αφήσει λίγο ανοιχτές, είναι κ το δίχτυ ελαστικό, ΤΑΡΖΑΝ όπως λέει κι ο γκάντζα_χάσι

γκάντζα3 έχω και τζίτζικοπούλα, έχω κ κουτάβι , έχω κ μετριο-φαγές, ευτυχώς δεν έχω κανα ανορεξικό ~! Το μετράω κάθε μέρα κ κάνω ελέγχους ~!

Μακεδόνα κάνω έρπινγκ από κάτω να κόψω φύλλα ~!
 

LegacyTron

Member
έβαλα τον αφυγραντήρα με τον κομπρέσορα ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΤΟΥΛΑΠΑ γιατί αλλιώς δεν έκανε και πολλά πολλά, η ντουλάπα συνέχιζε να "μ@μιέται" από υγρασία και τον έβαλα όλο το βραδυ να δουλεύει ασταμάτητα. Με τον αφυγραντήρα απ'έξω έφτανε στο 68-70%. Αλλά όταν τον είχα μέσα παρατήρησα ότι ΑΠό το 82% η υγρασία έπεσε στο 41%. Βέβαια, ανέβηκαν οι θερμοκρασίες άγρια, φτάσαμε τους 34 βαθμούς.

Αλλά, τώρα που φτιάξανε επιδερμίδα, τον έβαλα στον αυτόματο πιλότο, οπότε θα ανάβει αυτόματα όταν η υγρασία τσιμπάει το 50%. Κλείνει κι ανάβει κατά το "δοκούν" με το ανάλογο σετάρισμα. Καλή φάση, να δούμε τι θα γίνει κι απόψε με τις θερμοκρασίες, πως θα δουλέψει ο "αυτόματος" ! Φωτό αργότερα το βράδυ όταν γυρίσω από δουλειά!

Αυτόν εδώ τσίμπησα
010411016.jpg


Ικανότητα Αφύγρανσης 16 lt/ημέρα Ισχύς 410 Watt Κάλυψη Χώρου 70 m² Επίπεδο Θορύβου 42 dB Χωρητικότητα Δοχείου Νερού 2,5 lt και έχει κι έξτρα σωληνάκι οπότε το νερό που βγάζει το πετάει κατευθείαν μέσα στη βίλμα ^^
 

LegacyTron

Member
γύρω στους 45 πόντους ύψος έχει ο γίγαντας !!

Τον έχω βγάλει έξω από την ντουλάπα τώρα, κρατάει την υγρασία στο 51% στο σπίτι και στην ντουλάπα στο 55% από 75 και 80% αντίστοιχα που ήταν πριν.

Ωραίο μαραφέτι, δεν λέω.....Αλλά έχω γεμίσει μαραφέτια το σπίτι ρε πούστη μου δεν είναι σπίτι αυτό, μίνι εργοτάξιο έχει γίνει. Το καλό είναι ότι έχω επενδύσει αρκετά σε ηχομονωτικό υλικό, οπότε ο ύπνος πάει σύννεφο....Ρε συ χτες είχα βάλει τον αφυγραντήρα εκτός ντουλάπας μέσα στο δωμάτιο κ ξαπλάρω λίγο μπροστά στη ζεστούλα έτσι χαλαρός και με πήρε ένας ύπνος όλα τα λεφτά....τι να σ λέω.... ούτε τζάκι να είχα με αρκουδοτόμαρο μπροστα ριγμένο ~! σκηνή Μιτς Μπιουκάνον ΜΠέιγουοτς πολύ παλιό επεισόδιο που γ@μ00σ3 την οικονόμο του σπιτιού! Ε ΡΕ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ '90...Μαγκάιβερ, Ιππότης της Ασφάλτου, Μπέιγουοτς - ΑΘΑΝΑΤΗ ΠΑΜΕΛΑ, ε και λίγο πολυτεχνείο για να σηκωθούμε από τον καναπέ....
 

Latest posts

Latest posts

Top