What's new

Ο ΒΙΛΜΑΚΙΑΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ!Northern Lights #5 x Haze Sensi 1200w

makedon

Member
Veteran
ενταξει το πακετο,πακετο...αλλλα,χωρις χρεωστικα! :comfort:
ελα το επομενο θα το κανεις οπως ηθελες 6D :woohoo:


:tiphat:
 

petougia

Member
Οπως τα λεει ο μακεδονας τωρα επιβαλλεται θεαμα και να ειναι και υπερπαραγωγη!
 

-neo-

Member
1200 watt!!! μια ερώτηση για να έχω ένα metro σύγκρισης με τα 600watt ποσο σου έρχεται το καπέλο κάθε τέλος του μηνα φιλε ????
 

Crowmax

Well-known member
Veteran
Legacy εσύ να είσαι καλά φίλε και ελεύθερος. Τα χρήματα και ο κόπος είναι το λιγότερο.
Άρχισα να διαβάζω και νόμιζα έμενες Ελλάδα, ξενέρωσα. Πάλι καλά είπες είσαι Ολλανδία και χαλάρωσα.
 

LegacyTron

Member
Ναι ρε Ολλανδία, ευτυχώς στα μαλακότατα...Ψάχνομαι για επόμενο operation...ίσως upgraded....θα δούμε....του έχω βρει και όνομα ήδη....το βάφτισμα έπεσε....αλλά παλεύω το ψυχολογικό, τοποθεσία και finance.....Άμα δουλέψει αυτό θα γίνει dial-in κανονικά
 

Gert Lush

Active member
Veteran
Sorry ρε φίλε που το ακούω, στράφη τόση καλή δουλειά, αλλό απο την άλλη σε συγχαίρω για την νηφαλιότητά σου!
Με τέτοιο attitude σίγουρα θα πετύχεις στο επὸμενο!

Καλή Χρόνια, παραγωγική και δίχως ντράβαλα...
 

LegacyTron

Member
Thx παιδες για τις καλοσύνες, και λόγω Ολλανδίας έχουμε να αντιμετωπίσουμε τα λιγότερα. Έναν φίλο μου πριν λίγο καιρό τον τσίμπησαν με 100 κλώνους κάτω από 3 λάμπες, τους είπε για προσωπική χρήση και του έριξαν 1000 ευρώ πρόστιμο κ τον άφησαν έτσι απλά. Οπότε κι εγώ μάλλον στα πολύ λάϊτ θα πέσω αν το πάμε "αναλογικά".

-Neo- επειδή το καπέλο είναι στα 22 σεντς η κιλοβατώρα, ερχότανε 150 ευρώ το μήνα όταν είχα βεγκ ρουμ (250 Watt -24hour) και flower room (1200 Watt - 12hour). Συνολικά το εξτρα ρεύμα όλης της χρονιάς πήγε κανά 500άρικο από αυτή τη δουλειά,γιατί δεν πρόλαβε να ολοκληρωθεί το τελευταίο, αλλιώς θα παίζαμε κανα 700άρι. Στην Ελλάδα κάνε τους υπολογισμούς με το κόστος της κιλοβατώρας. Αλλά στην Ολλανδία οι μετρητές είναι πιο έξυπνοι από τους κανονικούς και βλέπουν κ ποιες ώρες μπαίνεις και καις, δείχνουν μέσο όρο κατανάλωσης σε σχέση με τη γειτονιά κ χτυπάνε το log file στην μπατσαρία αν "αντιληφθούν" τίποτα ύποπτο.....Σε φάση δηλαδή σκέφτομαι να κόψω στο επόμενο γκρόου το 9 το βράδυ με 9 το πρωί τα φώτα και να τα ανάβω δύο το μεσημέρι με δύο τη νύχτα ή τρεις με τρεις γιατί μετά κτλβαίνεις....σου λένε κι αυτοί "τι τραβάει αυτός τόσο ρεύμα σε non-peak hours?"
 
Last edited:

Paliatzis91

Member
λίγο πολυτεχνείο για να σηκωθούμε από τον καναπέ....
Ε ρε καλά σε εκοψα από πριν για πολυτεχνιτη τέτοια πορωση και δημιουργία μόνο εκεί την κόλλας... Μην μου πεις μπετατζησ ;
 

atma

Member
Δεν μπορεις ρε φιλε να του βαλεις μια φωτια και να την κοπανησεις??? ηλεκτρολογικο βραχηκυκλωμα θα τους πεις...& μετα βαλε τον πουστη να πληρωνει για το τσαρδι του...ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ¨΄ να μπορει να μπαινει στο σπιτι σου την ωρα που λειπεις κιολας...πως κ δεν αλλαξες κλειδαριες αφου εισουν ψιλιασμενος?? και ηξερες κατι τετοιο απο τους νομους..? χωρις να το ξερει βεβαια αυτος..και αν το καταλαβαινε..θα το μαθαινες πρωτος εσυ η η γυναικα σου και αυτο γιατι δεν θα μπορουσε να μπει μεσα...μου την εδωσε καργα το σκηνικο...και τα λεω λιγο αποτομα χωρις να ξερω τι γινεται εκει περα...οπως και ναχει περαστικα ρε φιλε...αναμενουμε ολοι για το επομενο θρυλικο γκροου σου!!!
 
Top