What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
@piramidon, satele pustii au inceput sa se populeze.

Mai avem de fumat pana la pensie :joint:
Ma asteapta o pensie buna, daca o prind!
Munciti! Nu fumati si dormiti pana atunci (face ele, zice ei :))
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Da, daca tot zicea piramidon ca ii pare rau ca trebuie sa fac pauza , dar s-a intrebat daca am putut-o tine pauza , am bagat zilnic si continuui sa bag ....!
De crescut nu mai cresc nimic deocamdata , astept sa vad ce schimbari se vor face acum pe 13 decembrie in cehia ca vor sa functioneze ca in spania!
Se asteapta o "regulatie" nu legalizare si fiecare poate sa se inscrie intr-un club pe baza de o taxa anuala , acel club va avea un numar stabilit de "useri" si care isi vor putea sa creasca fiecare cate 5 plante in acel cofeshop, sau daca are unde poate si acasa sau in gradina , iar cei ce vor mai mult de 5 plante vor trebui sa isi plateasca o taxa mult mai mare anual ..... deci cu 20 euro pe an poti avea voie sa cresti 5 plante si sa detii maximum de 1200g in casa fara probleme ce depaseste peste 1200 de grame iti va trebui sa platesti taxa aia mai mare care e in jur de 80 euro pe an , in afara locuintei pe strada ai voie sa ai la tine un maxim de 10 g chiar daca platesti taxa aia mica sau mare e tot una ! cluburile nu vor avea voie sa se deschida imprejurimea scolilor a barurilor sau pe unde sunt copii , iar in acele cluburi va fi interzis consumul de bauturi alcoolice !
Cam ceva de genul asteptam dar se poate implini 5% din cele de sus spuse sau poate chiar 100% acum depinde de parlament si coalite!
Sa speram ca ceva se va schimba in bine !
hai cu regularizarea canepii!!!!
Puff Puff Pass!
Multa sanatate baieti !
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Pentru luna ianuarie am pregatit cateva seminte de la royalseeds, automate 6 la numar.
Incepe un sezon bun cu temperaturi scazute, cel putin pentru mine :joint:

10g cam putin de persoana, mai ales daca este vorba de un concediu lung
. In zona in care stau eu si voie doar 30g persoana plus o anumita concentratie in organism plus 3 plante daca esti inscris in club. Nu poti fii pedepsit dar poti plati amenzi uriase in caz de nerespectare.
Posibil sa se mai relaxeze treaba cu crescutul si sa ai voie si 3 plante de persoana.
Asta inseamna sa fii membrul unui club (aka coffeeshop) unde platesti o taxa anuala 30€+, inregistrarea se face in baza actului de identitate iar accesul in club tip pin/cod acces care se afla de obicei in spatele unor gorile de oameni, facilitand accesul doar persoanelor inregistrate. Poti sa-ti pierzi foarte usor statutul de membru iar in functie de vechimea pe care o ai in acel club, pe langa anumite contributii pentru anumite proiecte plus securitatea clubului,
poti lua un prieten cu tine ca sa-i prezinti locurile sau sa-l recomanzi clubului (raspunzi pentru persoana respectiva chiar si dupa multi ani).

Sunt interzise: consumul de alcool/stare de ebrietate si detinerea tabacului. Daca esti prins cu tabac in club esti exclus, daca pui tabac in tigara esti exclus plus o amenda mare din partea clubului. Se semneaza contract!
 

GooD1Man

Member
La multi ani !!

A crescut cineva soiuri fast version ?
Si daca da este vreo diferenta intre fast version si fotoperiodice?
Anul asta vreau sa pun out 4 seminte fast version si nu stiu daca se merita sau nu
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
ura!!!! regularizatie , sper ca am scris corect. incep a se deschide multe magazine cbd si cred ca alea vor fi urmatoarele shopuri pentru iarba , vom putea creste de la 5 pana la 100m2 , woowha, dar nu stiu cand va fi verdictul final. abia astept .... super tare !!!
 

Farcash

Member
Se da urmatoarea situatie.Week 7 de flower au aparut late nanners si seminte imature.Se merita sa o tin sau chop chop?PE catalog ii spune ca trebuie 8-10.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Am incercat fast cand erau la inceput dar, nu mi-au placut. Nu se dezvolta ca o planta regulara. Ai mancat piure fara sare? Ca sa-ti faci o idee.

Ai stresat rau planta sau ai incercat sa polenizezi? :joint:
 

vasile

Well-known member
Veteran
Se da urmatoarea situatie.Week 7 de flower au aparut late nanners si seminte imature.Se merita sa o tin sau chop chop?PE catalog ii spune ca trebuie 8-10.
uitate cu lupa la tricomi si daca sunt cloudy poti sa ii dai topor insa ma indoiesc ca sa copt ca lumea in sapt 7 de flower...

mai poti sa anulezi polenu daca dai cu apa peste el ...

in alta ordine de idei, la multi ani!
 

trecpeverde

Member
Voi ce parere aveti cat thc( Mancare cu thc,,jointuri. Poti sa iei fara sa te afecteze, gen sa iti cauzeze leziuni daca exagerezi
sa zicem ca iti place sa fi high dar nu vrei sa patesti ceva ,de asta intreb
 
Top