What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

Herbist

New member
Salut, scuze de intrerupere sau daca postez unde nu trebuie dar chiar nu am gasit niciun alt topic mai relevant unde sa intreb despre mars hydro. Ma intereseaza cat de sigur este sa comanzi in Romania, cum ati procedat voi? Ma refer atat la adresa la care ati comandat produsele cat si la modalitatea de plata. Rog un moderator sa mute postarea in caz ca incalc regulile postand aici. Numa bine!
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Am nevoie de 3 bandouri asemanator cu sanflex 20 de minim 20w. Imi puteti recomanda 3 bucati care sa aiba minim 80cm si maxim 120cm? Sunt satul de popcorn!
Multumesc!
 

vasile

Well-known member
Veteran
Mi se pare putin scârboasa treaba cu depozitarea restului de la vapat! Stiu pe cineva care face asta si daca ar fi sa va spun perspectiva mea e ca si cum ai aduna flegme intr-un borcan sau in ce recipient depoziteaza resturile!

Atunci cand iti prepari edibles/unt/ulei trebuie ca iarba sa treaca prin procesul de decarboxilare, incalzire la peste 120grade, preferabil la cuptor.

Vaporizatorul este tot un cuptor, doar ca mai mic, nu vad ce legatura are cu flegmele, procesul prin care trece iarba este foarte asemanator, dintre o iarba decarboxilata la 160 grade la cuptor si una vapata la 160 grade nu o sa existe nicio diferenta la textura si nici miros daca vape-ul este curat.

Legat de Mars Hydro, eu zic ca poti sa comanzi linistit, preferabil nu pe numele tau si nu la adresa la care cresti.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Una e decarboxilare, una e vapare. Parerea mea e ca trebuie un vape mai bun sau practici mai bune la vaporizat daca iti ramane asa mult thc in iarba deja vaporizata. La vapeul desk e mai bine, din ce am observat. Ramane ceva, dar mai mult efect de tip couchlock (ma gandesc ca e mai mult cbd/cbn sau altceva de genul asta si mai putin thc). Efectul la abv e mai aproape de a fuma hemp.
Edibles mai bine le faci din popcorn bud, bud de la out sau buzii care nu iti plac asa mult la fumat. :2cents:
 

Pillang

Well-known member
Salut, scuze de intrerupere sau daca postez unde nu trebuie dar chiar nu am gasit niciun alt topic mai relevant unde sa intreb despre mars hydro. Ma intereseaza cat de sigur este sa comanzi in Romania, cum ati procedat voi? Ma refer atat la adresa la care ati comandat produsele cat si la modalitatea de plata. Rog un moderator sa mute postarea in caz ca incalc regulile postand aici. Numa bine!

Lumina nu este illegal, poti sa comanzi fara grija. Mai sint, care folosesc sa creasca rosii, ridichi, etc. Care vrei sa cumperi?
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Atunci cand iti prepari edibles/unt/ulei trebuie ca iarba sa treaca prin procesul de decarboxilare, incalzire la peste 120grade, preferabil la cuptor.

Vaporizatorul este tot un cuptor, doar ca mai mic, nu vad ce legatura are cu flegmele, procesul prin care trece iarba este foarte asemanator, dintre o iarba decarboxilata la 160 grade la cuptor si una vapata la 160 grade nu o sa existe nicio diferenta la textura si nici miros daca vape-ul este curat.

Folosesc vape-ul la aproximativ 204° si o ard putin iar ce ramane dupa o sedinta de 20m consecutiv arata oribil la sfarsit de aici asemanarea cu borcanul cu fl...
Iar la prajituri si ce delicatese mai faceti pe langa, recomand material bun care nu e ars. Stiu ca multi recicleaza ce ramane, mie nu mi se pare ok
 

Herbist

New member
Lumina nu este illegal, poti sa comanzi fara grija. Mai sint, care folosesc sa creasca rosii, ridichi, etc. Care vrei sa cumperi?

Nu m-am gandit la faptul ca este ilegal, spuneam doar in sensul ca e de preferat sa nu trezesc suspiciuni. M-am gandit la TS1000. Sunt la primul grow si de aici si paranoia excesiva probabil. Caut de o saptamana sa imi iau seminte si am ezitat de fiecare data pentru ca nu mi-a convenit ceva dpdv al anonimatului. Acum ma uit la Royal Queen pt ca au varianta “stealth delivery”, daca are cineva mai multa experienta, un sfat, o incurajare e bine-venita :)) Si totul pentru doua plante amarate. ?
 

OakyJoe

TC Nursery est 2020
Veteran
25557279351_26a1104d0a_o.jpg
 

vasile

Well-known member
Veteran
Una e decarboxilare, una e vapare. Parerea mea e ca trebuie un vape mai bun sau practici mai bune la vaporizat daca iti ramane asa mult thc in iarba deja vaporizata. La vapeul desk e mai bine, din ce am observat. Ramane ceva, dar mai mult efect de tip couchlock (ma gandesc ca e mai mult cbd/cbn sau altceva de genul asta si mai putin thc). Efectul la abv e mai aproape de a fuma hemp.
Edibles mai bine le faci din popcorn bud, bud de la out sau buzii care nu iti plac asa mult la fumat. :2cents:

Research-ul a fost facut de cei de la volcano folosind un vaporizator de tip desk.

Confirm si eu ca efectul este de tip couchlock chiar daca avb-ul a fost facut din amnesia kush care e 80% sativa.

Nu e pe placul meu dar ar putea fi un subiect interesant pentru oamenii care vor sa beneficieze si de ultimul strop de thc.

-----------

We’ve wondered from day 1 exactly how much THC is left in the ABV / AVB / Volcano Poo produced by our Volcano. Finally, we had the opportunity to do some semi-scientific testing. The results are surprising – there is much more THC in the already been vaped bud than I would have imagined.

Here are the details:

We started with 2 grams of Golden Goat from our local dispensary, and finely ground the buds in a grinder.
4 samples were divided from the ground material, .5g each, with one reserved as a control.
All 3 samples were vaporized at a setting of 6 (which equates to 190°c or 374°f) on a Volcano Classic with easy valve and a standard size bag.
Method 1: Fill 4 bags.
Method 2: Fill 6 bags.
Method 3: Fill 3 bags, regrind with fingers, fill 3 more bags
Samples were analyzed by LuvBud from Fort Collins, Colorado.
Unsurprisingly method 3 extracted the most THC from the herb. All of the methods completely extracted all the terpenes, which explains the rapidly declining flavor profile the further you go.

Bottom line, our most efficiently extracted sample still contained 48% of the THC available in the sample. Even after 6 bags with stirring in the middle, the potency of the leftovers is 9.34%. That means 1 gram of ABV of this strain potentially has 93mg of THC, which is nothing to sneeze at.

ZdMjBm9.jpg


https://volcanotips.com/featured/just-efficiently-volcano-vaporize-weed/
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
La multi ani un an nou fericit cu multe bucurii ?i împliniri!!!
?i multe floricele verzi!!!
Un an nou cat mai verde!!
:smoker:
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Un an nou cat mai bun!
Ma delectez cu mimosa evo! (Planta violet)
Un high cerebral foarte puternic care se aseaza pe crestetul capului in partea din spate :joint:
 

dolo

Member
daca explo nu mai intra care ar trebui sa fie un exemplu , eu zic sa inchideti cel putin rubrica RO ... nu stiu de ce am impresia ca se vrea carantinarea noastra inafara chatului , acolo suntem expusi la virusi din ce se observa
 
Top