What's new

nou in ale agriculturii

Status
Not open for further replies.

radicaldindoi

New member
fiind primul meu post pe forum vreau sa va multumesc pentru toate dezbaterile ce le-ati avut legate de horticultura:) La 15zile 12/12
dsc00745r.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
DP mazar
 
G

growcase

prima poza cand mi sa incarcat am crezut ca nu se mai termina....

frumoase plante !
? ce lumina?

si ai putea sa le defoliezi putin....vad ca buzii de jos sunt acoperiti de frunze..
 
E

evilkid

nice plants :D arata f bine buzii la 15 zile

cu ce aparat ai facut pozele frate???? nu se mai termina cand ii dai full scale :))

bft cu grow-ul
 

radicaldindoi

New member
hello gj loverz!:)
folosesc 1200w si fetele au stat in veg. aproximativ 4 luni- nu am avut spatiu si nici lumina ptr flower. folosesc pamint pregatit peste vara din material vegetal+peste. Ptr flower folosesc de la biobizz si ca insecticid stropesc cu neemoil (compostul pe linga nutrienti a mai produs si o gramada de musculite de otet0
sunt 5 inghesuite intr-un metru patrat: 2 mazar, 2 blueberry si ceva "monstru" din categoria white cues de prin cz.
pozele's facute cu un sony cyber shot.
sunt la prima incercare indoor.
Am incercat sa filmez ce se intimpla in camera cu minuni:D
http://img713.imageshack.us/i/5r4.mp4/
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai normal ca atragi musculite, ca pamantul nu e compostat daca are decat 1 an de cand e pregatit. si cred ca la 1200w/1mp iti trebuie co2 suplimentat, altfel plantele nu vor folosi lumina pe deplin. ai 2 x 600w? puteai pune fiecare pe cate un mp cu rezultate mai bune.
 

radicaldindoi

New member
salut!
pamintul" l-am amestecat cu sort si mranita. am mai adaugat in timp pamint amestecat cu urzica semi-putrezita... de unde cred ca au aparut musculitele.
deficienta de co2 incerc s-o rezolv stropind cu apa minerala:)
dinc cauza diferentei mari de temp interior-exterior si proasta organizare a growerului (extrem de lowbudget) nu mai am idei de redesignuit mai ales acum cind nu trebuie deranjate:|

data viitoare sper sa fie mai bine:)[URL=http://img80.imageshack.us/i/dsc00740xw.jpg/] Uploaded with ImageShack.us[/URL]
 
G

growcase

Co2 poti face punand praf de copt in otet. Ai nevoie de ceva cantitate de praf de copt + ventilatie oprita cat timp tii inauntrul boxului ,,vasul'' cu Co2.
 

radicaldindoi

New member
multumesc ptr sfaturi!
se pare ca am un hermafrodit si un mazar are frunze galbene la baza...cred ca are nevoie de azot. am pulverizat un ingrasemint foliar ce are 6% N...sper sa fi facut bine.
de la hermafrodit am incercat sa dau jos partea masculina fara sa nenorocesc mugurul.
nu strica niste seminte..numai sa nu fie multe:(( balls-urile s-au format impreuna cu mugurul si deja fac parte din consistenta. cred ca din cauza stresului a aprut hermafroditul.
 
G

growcase

vezi ca hermafroditu ala iti polenizeaza si mazaru`....dar posibil ca din polenu ala de hermagay care polenizeaza mazaru, sa iti iasa feminizate, daca nu ma insel :D
 

radicaldindoi

New member
hermafroditu neasteptat a avut numai surori, adica semintele ce le-am gasit in bud-ul cumparat de pe strada au iesit toate femele, 3 la numar, ce-au sfirsit outdoor prin nov.si din care s-a ales scrumul. it was good medicine:)
acum sper sa nu-mi fecundeze fetele prea hardcore...am adunat peste 100 de oua nedeschise.
 
Status
Not open for further replies.
Top