What's new

Northern Lights Indoor Tent Grow

LightOfJah

Member
Northern Lights (Ministry of Cannabis seeds)
4th week of flowering ( no nutes during veg state)
Soil - BioBizz LightMix (BioBizz Top Max BLOOM added on the 4th week of flowering)
150W Sylvania HPS 12/12 ( 18/6 for 5 weeks of veg topped 4 times)

Grown Indoor in Bucharest Romania !
Pictures : Canon EOS 7D


IMG_4642.jpg

IMG_4653.jpg

IMG_4654.jpg

IMG_4656.jpg

IMG_4658.jpg

IMG_4660.jpg

IMG_4663.jpg

IMG_4667.jpg

IMG_4670.jpg

IMG_4674.jpg

IMG_4679.jpg

IMG_4681.jpg

Screenshot2011-02-11at65024PM.png
 

LightOfJah

Member
nu ai reflector la bec , sau nu am vazut eu bine ...felicitari cu fata arata bine


Merci merci , nu i-am pus reflector pentru ca am impresia ca mugurii principali o sa treaca de bec si nu vreau sa ridic lumina pentru ca atunci nu va mai ajunge destula la cei mici din mijloc , deci in acest caz o sa se reflecte si de jos in sus deci lumina pentru cei mari :) e doar un test , vedem ce iese :)
 
M

MJMJ

cand o sa treaca mugurii pe langa bec o sa-i prajesti.in rest foarte frumos si curat spatiul.
 

LightOfJah

Member
cand o sa treaca mugurii pe langa bec o sa-i prajesti.in rest foarte frumos si curat spatiul.


tocmai d-aia mugurii principali sunt legati in parti ca sa evit apropierea de bec . din ce se vede pana acum nu au cum sa se apropie atat de mult incat sa fie prea cald pt ea .
 

sznake

jarhead
Nah, n-ajung aia la bec, e o indica in a 4-a saptamana de floare, nu se mai lungeste de acum decat cativa cm eventual. In plus, ramurile sunt legate, le mai trage el in jos.
 

LightOfJah

Member
Nah, n-ajung aia la bec, e o indica in a 4-a saptamana de floare, nu se mai lungeste de acum decat cativa cm eventual. In plus, ramurile sunt legate, le mai trage el in jos.



stiu ca e bine s-o stresezi cat mai putin posibil in perioada de flower , de aceea sper si cred ca nu o sa mai fie nevoie sa ii trag mai mult in jos ca sa se streseze . am mai avut un proiect hidroponic unde nu am apreciat corect distanta pana la harvest , a trebuit s-o fut de 3459 de ori ca sa evit atingerea de bec. s-a stresat enrom iar la final am avut 45g de ceva care arata ca o planta de marijuana cu murguri dezolvtati si mari dar care nu avea pic de potenta :)
 

dalin

Member
nene! dar pe pereti ......folia aia relfectorizanta cu creeaza puncte fierbinti ??nu o sa dauneze deloc.....la ``coacere``?
 

LightOfJah

Member
nene! dar pe pereti ......folia aia relfectorizanta cu creeaza puncte fierbinti ??nu o sa dauneze deloc.....la ``coacere``?


nu e maylar , e fata din interior a cortului care e aproape mata , becul este la 30 de cm distanta de pereti in toate unghiurile. intr-adevar maylarul sau altfel de folie reflectorizanta produce caldura la fel cum reflecta si lumina . important e sa stii la ce distanta sa pastrezi becul ca sa nu se incinga folia . la mine e ok asa cum e :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
si folia de la cort are din cate stiu rolul de a pastra caldura inauntru, un fel de efect de sera.
 

sznake

jarhead
Frate, imi place cum ai modelat planta, cu patru "turnuletze" sa ajunga lumina uniform, radial pe planta. O sa fie o minune acolo. Paremi-se nu esti chiar la primul grow?
 

LightOfJah

Member
Frate, imi place cum ai modelat planta, cu patru "turnuletze" sa ajunga lumina uniform, radial pe planta. O sa fie o minune acolo. Paremi-se nu esti chiar la primul grow?


Merci mult . Stiam ca o sa fie complicat sa pun un HPS chiar si de 150w fara cooltube intr-un tent , asa ca am stat si m-am uitat bine cateva minute pe la a -3-a sapt de veg si am taiat in ideea de a lega 4 ramuri principale de scheletul tentului . Sincer nu ma asteptam sa iasa asa bine dar se pare ca am gandit-o la fix :)) nu sunt la primul grow , am mai avut un proiect hidroponic indoor intr-un box facut de mine , pe care din pacate am stresat-o in perioada de flower(aveam un HPS de 400w+cooltube la mai putin de 10 cm de muguri ) imagineaza-ti ca nu avea cum sa fie bine asa ca trebuia s-o leg cumva , am intins-o cateva zile bine cam fara rezultat ca nu aveam de ce s-o prind , pana la urma i-am gasit o pozitie , dar spre final ceva nu i-a convenit si am ramas doar cu placerea de a ma uita la niste muguri mari si sanatosi dar fara pic de polen sau potenta :) si am mai avut un proiect outdoor 2 indica strain necunoscut , seedling prin iunie(tarziu stiu) pe care le-am cules la inceputul lui octombrie . in ghivece nu prea mari , topuite o data , un strain de-un fel unul de-un fel ... fara nutrienti fara chemicals doar apa si lumina naturala. am avut aproape 50g de indica 100% NATURAL ! un high placut , gust usturator de outdoor , looks 7 din 10 . nu cred ca iti trebuie un talent neaparat sau cine stie ce creier . daca te documentezi foarte bine,esti atent si ai rabdare sa citesti cat mai mult , nu ai cum sa dai gres in cultivarea cannabisului sec XXI :) o sa revin cu updateuri saptamanale pana la Harvest sa vedem ce-o iesi :) Have A Nice Stoney Day ! :tiphat:
 

Latest posts

Latest posts

Top