What's new

Nepal indoor

gwan

Member
Hi buddy,
I'm sorry you don't understand. Yes, it is supposed to be original nepaly landrace. I hope it will become a nice plant.
 

_Ina_

Active member
Veteran
those "sativa looking plants" are dead allready:( They just dont flower in BG conditions. i had that strain outdoor,it was enormous plant with no flowers on it. i wait till late november and nothing.... gwan,s plants looking different. I hope they are not the same as mine:) gwan:успех с тези,може да са по подходящи! хем ще ми довъшиш темата,4е аз я зарязвам. Нямах предвид "автоцъфтящи",а "бързоцъфтящи" с кратък период индики,но така или ина4е моите непалки ги пре.... измръзнаха на терасата. И без тва взеха да ме ядосват,нещо не се справих вобще добре с тях:)
 

gwan

Member
съжалявам,че не се получи с непалчето,и си права няма нищо общо с онази екзотика,по скоро прилича на хейз,сатива.гадост или пък да са от два различни региона в непал,но чак такава разлика,май ще се окаже "пунта-мара"?като беше на няколко дни пак ли беше с такива издължени листенца или с възрастта станаха такива?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    62.8 KB · Views: 36
  • 2.jpg
    2.jpg
    53.2 KB · Views: 33

_Ina_

Active member
Veteran
такова си беше,но в непал има 1000 вида коз все пак:) Има такъв високопланински,има такъв от низините(маи моя беше такъв). виждала съм по снимките наи-разли4ни,даже като индика пове4е,лилави,зелени...;) 4естно да ти кажа радваи се ако не е като моя,пове4е не бих го пробвала,не е за при мен:)
 

gwan

Member
дано си права и се окаже непалче,но на мен малко ми
прилича на хейз плюс още нещо,не чист,и незнам дали
градинарите ще проявят интерес към темата след като не
прилича на онова екзотично растение?,защото вероятно
всеки е гледал в някакъв момент сатива или хибрит с повече сатива?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    81.1 KB · Views: 37
  • 2.jpg
    2.jpg
    87.3 KB · Views: 37

_Ina_

Active member
Veteran
Аз съм ве4е на индика. :) Изглежда си екстра. откъде го изкопа? ако някои ти го е донесъл от там ще е от там:) на мен ми бяха обещали друг по разли4ен,но незнам дали да го подхващам вобще ако ми го дадат.
 

gwan

Member
направих заменка с едно аверче който работи в Китай,аз бях преди време в Мароко и му дадох мароко а той непал,а следващия път ще взема "китайска индика" от него,иначе след месец ще садя скункче#1 на сензи,че ми се пафка нещо миризливо и брутално,изглежда имаш късмет с екзотиката и ако случайно вземеш пак нещо,ще следя с интерес,защото малко взеха да ми омръзват напудрените хибриди по сийдбанките,получи се като в реклама на перилен препарат,новото и подобрено,или още по-новото и още по-подобрено,и така нататък,общо взето в този дух.ще продължа темата,дано се окаже нещо хубаво.
 

_Ina_

Active member
Veteran
Абе много ми е кратък живота за да ми омръзнат толкова яки козове:) то няма да ми стигне времето да ги пробвам вси4ките яки видове хаха:) Екзотиките ще ги оставя за по натам:) да,освен ако не е индика или нещо,което поне цъфти:)
 

gwan

Member
не това ми бе мисълта,а самия пазар на семена,нестабилизирани семена биват пускани на пазара,а реалния резултат е растение с най-малко 4-5 фенотипа.питам?за кой от всичките фенотипа се отнася рекламата?останаха много малко брийдъри,който залагат на качество и лоялност към клиентите,а всички останали,просто маркетинг и мазна реклама!тоест,някой беше казал"един козел дори да е облечен в костюм пак си остава козел!
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    67.9 KB · Views: 35
E

EverLast

Малко трябва да се позанимаваш с генетика и тогава може би ще разбереш,че не е толкова проста работа или може би поне щеше да знаеш,че само IBL линиите нямат(т.е имат изключително малки) вариации във фенотипите.

Елементарен пример ще ти дам: Развъдник за кучета(избери си няква порода) порода X....чифтосваме мъжко и женско куче(естествено перфектно селектирани) какъв е резултат всички абсолютно еднакви ли са?????
 

gwan

Member
много си прав,генетиката е сложно нещо,точно затова и не вярвам на десетките банки който претендират,за този или онзи хибрид,може би пазара налага тази тенденция да се бърза,би трябвало да отделят малко повече време за стабилизиране на хибрида за да има не повече от два фенотипа,иначе за развъдниците на расови и елитни животни не е точно така,особено за коне ако няма съвпадение от 99,999% процента с расата,просто става на колбас,иначе арабите не биха инвестирали милиони в генното инженерство,даже в последно време клонираните "арабски коне" са по предпочитани от селектираните.
и едно голямо ИЗВИНЯВАЙ не знаех че много преди да пишеш тук си бил дългогодишен юзер в "другия" форум.меко казано идиотска простъпка,от моя страна.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Доста са тънки като за първи чифтове листата на тази Непалка, не прилича на хибрид. Както някой беше споменал по-нагоре, в Непал има различни сортове, така че едва ли ще попаднеш точно на същия фенотип като растението на Ина, но със сигурност си струва да го гледаш, и ние с теб да гледаме :)
:rasta:
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Колкото до "сортовете" с по няколко фенотипа - това не винаги е лошо :)
Лошо е ако някои от растенията са кофти, но ако всички са хубави и се различават по нюанси в напушването и други харектеристики, всеки може да си избере и да клонира това, което най- му харесва, и доволен да си изпуши останалото за разнообразие.
Прекалено селектираните (inbred) "сортове" не са жизнени и са много бъгави и капризни, затова и обикновено се продават техни хибриди.
Най-хубавото напушване така или иначе си остава от единични растения (едно на 20) от нехибридизирани сативи, които са много непостоянни в качествата си.
 

gwan

Member
гроу-оборудването търпи промени в момента,и нямах възможност да засадя останалите семенца,затова боднах само едно да видя за какво става дума,и още незнам дали ще е женско,но след 2-3 седмици ще садя скунк#1,и ще сложа останалите непалчета.с надеждата да си направя някой хибрид,ако си заслужава де!а за сортовете си прав,(inbred) "кръвосмешението води до олигофренизъм" в повечето случаи са болнави,мисълта ми е,че толкова бързат да пуснат на пазара нови хибриди,че забравят най важното"качеството",защото вида на планта,поне за мен не е от голямо значене за разлика от напушването.пример* от 10 семена 5 фенотипа как да разбера кой от всички отговаря на описанието дадено от брийдъра,преди да е обрано,изсушено и готово за консумация,но тогава вече късно за клониране освен ако нямаш няколко бокса,в противен случай поръчваш наново и се надяваш някое от семената да покаже точно този фенотип,който търсиш и чак тогава да клонираш,за мен това е див маркетинг,от друга страна,сериозните брийдъри обявяват в анонса за сорта колко фенотипа евентуално се очакват и кой от тях е най добрият.това имах предвид,иначе разбира се няма как да са идентични с родителите освен ако не са клонинги.
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Много добре изглежда.
Само ~5 двойки листа и вече прави мн раклонения :artist:
Мисля че, сега е мн-добър момент да го топираш :tiphat:
 

gwan

Member
мислех да предприема,някаква интервенция,но не познавам сорта и незнам как ще му се отрази стреса,защото съм гледал "олд скул хейз" и при най малкото отклонение от нормата обръщаше резбата,да много странно,някакси много бързо се разклонява,май за първи път гледам растение което почва да се разклонява оше на 3-тата двойка същински листа!
 

_Ina_

Active member
Veteran
тия "диваци" бяха много издръжливи моите,само студа ги съсипваше. ина4е всякакви манипулации им пробвах:) огъвах някои,на други рязах върхове,клонинги...вси4ки добре си вървяха.
 

gwan

Member
да бе те в крайна сметка са диваци,ама много се навих на тези непалчета,че ме е страх да не прецакам нещата!
 
E

EverLast

иначе за развъдниците на расови и елитни животни не е точно така,особено за коне ако няма съвпадение от 99,999% процента с расата,просто става на колбас,иначе арабите не биха инвестирали милиони в генното инженерство,даже в последно време клонираните "арабски коне" са по предпочитани от селектираните.
и едно голямо ИЗВИНЯВАЙ не знаех че много преди да пишеш тук си бил дългогодишен юзер в "другия" форум.меко казано идиотска простъпка,от моя страна.

Даже си е баш така....и ще ти кажа защо. Кръстосваме 2 примерно елитни добермана и наблюдаваме постигнатите резултати:
1-Едни ще са черни, други ще са кафяви
2- Някои ще са по-високи а други по-ниски
3- Някои по-тромави а други по-пъргави
Но те всички са добермани.....същото е и при растенията, вариацията при фенотипите не означава нестабилен. А и честно казано говорим за брийдинг с полихибриди така че, възможните фенотипи са безброй. Съгласен съм с теб,че има много слаби брийдъри a.k.a wannabe-та :D....и сортовете доста се разводниха...но все още има и изключителни генни, не всичко е hype!
Това с конете е абсолютно същото......:bump:
Това за което ти говориш е True Breeding.
А относно извинението-извинен си! А когато се регнах тук другият форум изобщо не съществуваше....но просто имам приятели и тук и там точка по тоя въпрос.
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top