What's new

Nasze niepokoje...

B

BajCus

Doczepie się do rozmowy. Prawo prawem ale urzędnik urzędnikiem i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że to co u jednego załatwić się nie dało inny bez problemu robił. Tu nie chodzi tylko o biurokracje ale również podejście człowieka do pracy. Podobnie jest z policją. Jeden chujek będzie Cię gnębił a inny się uśmiechnie, pogada i puści wolno. Nie ma reguły ae prawdą jest że gdyby prawo się zmieniło to i podejście tych "pierdolniętych" również uległoby zmianie.
Pozdro
 

tredowaty

Member
znaleźli się "byli anarchiści" obecnie jak widać politycy...to co wy tu robicie to forum po jakieś części jest anarchistyczne biorąc pod uwagę że to co robimy jest nielegalne w naszym kraju...i w ten sposób sprzeciwiamy się władzy
 

przemix

Member
@ergonomic akurat w mojej sprawie wszystko zalezalo od decyzji urzednika i to nie jakiegos przy okienku. moj wniosek mial stron 5 odpowiedz ma stron 3. cala sprawa zajela 4 i pol miesiaca w dodatku z odmowna decyzja. sa 2 mce czasu na rozpatrywanie spraw administracyjnych. niestety prawo nie przewiduje zadnych konsekwencji dla urzednikow jesli tego terminu nie dotrzymaja wiec bezkarnie przedluzaja rozpatrywanie spraw. nawet premii nie straca. a ja przez te mce stracilem duzo pieniedzy czekajac na decyzje. tak trudno wstawic we wzor odpowiedzi moje dane? to zajelo 4 mce? sorry ze taki potok slow.

@tredowaty nie gryzie sie reki ktora Cie karmi;)
 

slowflow

Member
@ przemix . ale jeśli ta ręka karmi cię zgniłym mięsem, albo starym kartoflem, to wypluwam kartofla i odgryzam ręke. hehehe sorry za dosłowność . pozdraawiam
 

Ergonomic

Member
@przemix
na każdego urzędasa jest sposób. są prywatne firmy zajmujące się takimi sprawami. zbierasz materiał dowodowy w postaci wysyłanych przez siebie pism z datą i ich odpowiedzią z datą. idziesz do radcy prawnego- można to załatwić za darmo. Angażujesz takich prawników robiących za prowizję z tego co utargują i dajesz im wolną rękę. Jest gdzieś w Katowicach jakaś firma, której boją się urzędy. Zaskarżą urzędasów o zaniechanie, spowodowanie znacznych strat finansowych i dostaniesz takie odszkodowanie, że sobie nowe autko kupisz albo i dwa

wiem co mówię bo znajoma zrobiła tak z PZU- zamiast proponowanych 800zł odszkodowania dostała coś ponad 70tys po odliczeniu prowizji dla prawnika. Tak, w Polsce.

Edit: Aż napisałem do znajomego prawnika z zapytaniem, czy jest jakiś artykuł przewidujący jakieś kary za bezczynność urzędników- jak odpisze, dam znać
 

LDV

Active member
Urzędnicy w Polsce są jacy są, dlatego że nie mają jasno wyznaczonego zakresu pracy oraz kompetencji. Nie ma też żadnej weryfikacji "jakości" w urzędach.
 

Holan

Member
Trzeba sobie uświadomić jeden istotny fakt, mianowicie 80% społeczeństwa to debile. I te proporcje mniej więcej tak samo rozkładają się na różne grupy - urzędników, policjantów, księży, nauczycieli itp.
I nic na to nie poradzimy, trzeba odnajdywać swoich w tych 20procentach w życiu codziennym, i tyle.
 

Mundek

Member
burdel mam w albumie i nie wiem czy jak usunę niektóre zdjęcia, to znikną w postach , czy jak je tam wkleiłem ,to już będą?
ps.zdjęcia wklejałem za pomocą tego linku z kwadratowym nawiasem:).
 

Kikeritz

Member
Moją roślinkę zaatakowały przędziorki :( Wiecie jak się ich pozbyć bez chemikaliów (już niedługo do harvestu)? Jak na razie kierując się radą z forum ogrodniczego spryskałem roślinę wodą i włożyłem do przezroczystego worka foliowego, bo roślina parę dni tak przetrwa, a przedziorki nie... Zobaczymy co to da...
Pozdrawiam Was:tiphat:
 
C

CatchYourBreath

dostaje nerwicy :/
niemoge zainstalować systemu na swoim kompie

ciągle sie wiesza przy końcu instalacji, albo jakiś błąd ehh
50 razy będe to instalował
 

korzon3

Member
113go dnia sie wkurwiłem i wyjebałem PolarLight@#2
Kwitnienie skończyłby pewnie gdzieś w połowie przyszłego roku. I tak miałem do niego dużo cierplowości.
 

GReen dreAM

Active member
Veteran
Cos mnie ostatnio wzielo i zgralem wszystkie foty z aparatu <czego czesto nie robie> zostawiajac jeden filmik z tegorecznego outa plus pare niewinnych fotek....no i wczoraj wziolem aparacik ze soba, spotkalem kolege, poszlismy na bilarda to pobliskeigo PUBu no i po paru piwkach, wyjsiach do talety i na lufeczke, i ogolnie fazy......wracam do domu i siegam do wewnetrznej kieszeni plaszcza <ktora byla zapieta> i KURWA nie ma APARATU




JEBANI ZLODZIEJE !!!!!


i do tego KAC !!!
 

cardiel

Member
Ehhh :(

Niedawno skończyły mi się moje skromne zapasy z outa a ze miałem wielka ochote zapalic male co nieco, postanowiłem skorzystać z usług tzw. dilera heh ;) Dawno nie zdobywałem zieleniny w ten sposob i nie przepuszczałem, że tyle z tym zachodu. Dopiero po kilkunastu telefonach znajomy powiedział, że może pomóc. Ucieszylem sie niezmiernie. Niepotrzebnie.

Dostałem sredniej wielkosci topka, ktory lepil sie. Ale nie byla to typo lepkosc thc, tylko cos jakby olej czy cos takiego. Nabilem do lufki i kiedy zaczalem to palic az sie przestraszylem. Pelno iskier, cale strzelalo, wkoncu darowalem sobie bo nie wiadomo co tam siedzi w srodku. Po wywaleniu popiolu z lufki, cybuszek byl jakis taki oleisty. Naprawde nie rozumiem po co ludzie dodaja jakies specyfiki do palenia ehhh.....

Ktos wie co to moglo byc? Byc moze jest tutaj na forum jakis dobry uzytkownik ze stolicy WLKP ktory moglby mnie wesprzec rozmową oraz dobrym słowem ;)
 

przemix

Member
jak to po co? zeby ciezsze bylo...
u mnie w miescie sie tak porobilo ze za normalna cene sprzedaja wlasnie takie gowno iskrzace a jesli chcesz cos nie chrzczonego plac wiecej... chory kraj i pazerni ludzie:|
 

jasiu83

Active member
Dobrze prawicie przyjaciele dla nas grow wraz z "całą otoczką" to swoista kultura , ale dla większości ludzi nadal nieważne jest co jak i gdzie byle poniewierało, myślę , zresztą pewnie jak wy , mamy chore prawo...:tiphat:
 

ziben

Active member
Veteran
Wiadomo, swojak to coś czego nie zastąpi nic, ale ja na sztu od dila nie narzekam. Biorę od jednego typa i widać, że nie jest niczym maczane, bo po prostu jest jeszcze.. mokrawe :) Także na jakość nie mogę narzekać. Co innego, jak ten ziomek jest pusty i trza szukać gdzie indziej.. Łapska po takim gównie tłuste, smak beznadziejny i w ogóle. Lepiej sobie odpuścić i pociśnieniować do harvestu :)
 
O

Ojciec

Bardziej do radosci ale , dobrze ze umnie ten problem sie konczy , hehe widac zmiany na lepsze ! Juz chyba od polowy sierpnia , przynajmniej w moich okolicach , mozna dorwac dobrej a nawet chwilami naprawde wysokiej jakosci szyszki niczym nie doprawiane i do tego te torby :joint: . Jest i brudna trawa , naszczescie mam dostep do tych pierwszych szyszek. czasem kilka ziaren mozna wygrzebać .

Pozdrawiam.
 
Top