What's new

Nagyon kezdetleges DWC (szinte csak kísérlet képpen) "sokat futott" Hindu Kush klón

Anabolictesto

Active member
Elég a 2 ppm klór vannak bizonyos gombák és virusok amik csak 15 ppm körül pusztulnak el ezért a legmegfelelőbb az lenne ha amit vizet használsz azt azelőtt 1 napot 15 ppm el kezelnéd és mikor lecsökken a klórszint felhasználod dwc ben amugy a FERTI4 tápkombó egyszeru mint a faék és olcsó is én azt ajánlanám.Hameg nem jön be a steril vonal akkor használj baktérium koktél amazonról nagyon jó alapanyagok vannak igaz macerás de a növények imádják
 

f2obsession

Active member
Köszönöm.

Ferti IV már egy ideje tervben van, most már telik akár a 20 kilósra is, már csak az átvételen töröm a fejem, mert mostanában kb sosem leszek itthon hétköznap, hogy átvegyem. Kisebb vidéki gazdaboltokban érdemes lehet megpróbálni vajon?

Az én klórmeszem amúgy csak harmincvalahány százalékos, részben azért is adtam belőle bátrabban. Egy darabig szerintem maradok a steril verziónál (hülyebiztosabbnak érzem), de a DWC-ről magáról már nem teszek le akkor se, ha ez az első próbálkozás kudarcba fullad. 2-3 óra alatt is szembeötlő a növekedés most már még így is, hogy a növény láthatóan nem elégedett a menüvel. Nem lep meg, hogy gyorsabban nő hidróban, de hogy ennyivel...
 

f2obsession

Active member
Úgy érzem, kezd kikupálódni a növény.

3 napja már 100 Watt fölötti led fényt kap (1 méterről kb), és úgy tűnik élvezi.

A ph most már elég gyorsan kúszik felfelé ( 10 óra alatt 5,8-ról 6,6-ra), meg a gyökérzet is kezd megvadulni. A vízszint is egész gyorsan csökken már (ennek ellenére az EC is, bár nem sokat) így azt hiszem, eljött az ideje, hogy az 5 literes vödröt kicseréljem 10 literesre.

Whiped, kérlek, adj receptet az új tartály megtöltésére továbbra is ugyanazon alapanyagokból. Please... Ígérem, ezúttal pontosabban követem, már készen áll 6 liter desztvíz. Ezzel a tempóval még max 1 hetet tervezem vegeltetni, aztán kapcsolok 12/12-be.

Click image for larger version  Name:	mar6_up.jpg Views:	0 Size:	85.1 KB ID:	17793275

Click image for larger version  Name:	mar6_roots_up.jpg Views:	0 Size:	131.6 KB ID:	17793276
Click image for larger version  Name:	mar6_res.jpg Views:	0 Size:	70.7 KB ID:	17793277
 

Attachments

  • mar6_up.jpg
    mar6_up.jpg
    81.7 KB · Views: 40
  • mar6_up.jpg
    mar6_up.jpg
    81.7 KB · Views: 43
  • mar6_roots_up.jpg
    mar6_roots_up.jpg
    125.8 KB · Views: 42

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
recept ugyanaz,, csak kb a kizabált Ca Mg t nem ártana pótolni... vagy gyakrabban cseréld
 

f2obsession

Active member
Köszönöm szépen!

Ca pótlás mehet kálcium nitráttal? Vagy inkább az AH Micro tápból adogassak majd hozzá? Vagy csapvíz? (Mondjuk abból eleve több lesz ebben a keverésben, ezúttal betartom az általad javasolt 0,5 EC-t)

Epsom sót is adagolhatom a reservoir-ba? Vagy inkább lombra adjam?

(Tudom az ember a kisujját nyújtja... Ha ezekre már nincs időd, akkor is hálás köszönet!)

A "mérleg" funkció megszűnt? Vagy máshol találom? Talán most a szerverfrissítés miatt engedné, ha megtalálnám...
 

hobbi ur

Well-known member
'Ezzel a tempóval még max 1 hetet tervezem vegeltetni, aztán kapcsolok 12/12-be.' ha ez egy számítógép házból készített mikró kert, akkor oké. ha nagyobb és szüretelni is szeretnél valamit akkor nem oké.
 

f2obsession

Active member
Abszolút helyt adok a meglátásnak, meg is fontolok 1-2 hét veget pluszba, de amúgy nekem 20g is "valami". Egy év alatt sem fogyasztok annyit.
 

f2obsession

Active member
A kálcium- és magnizumhiány láthatóan nem oldódott meg a csapvíz arányának emelésével. Ma estére az EC is le volt esve 560uS-re, meg a PH-t is 7-ről állítottam vissza. Egyelőre feloldottam 2 deci desztillált vízben kb 1g CaN-t, meg olyan 0.2-0.3g keserű sót, és hozzá adtam az oldathoz. Nagyon kevés időm, és energiám volt foglalkozni vele hétközben, talán a hétvégén valamennyit bepótlok. Minden esetre már csak ezért sem akarom nagyra nevelni. Már a 10 literest is nagyon gyorsan kizabálja, gyorsan elmennek az értékek, nekem meg hétközben van rá naponta maximum fél órám, de általában inkább 5-10 percem.

leaves.jpg


IMG_0075.JPG
 

Attachments

  • leaves.jpg
    leaves.jpg
    103.1 KB · Views: 42
  • leaves.jpg
    leaves.jpg
    103.1 KB · Views: 39

Solon

Well-known member
Írd már le a pontos tápreceptet. Milyen víz és mit adsz hozzá...

Mer ez úgy kizárja a Ca, Mg hiányt: "Ma estére az EC is le volt esve 560uS-re, meg a PH-t is 7-ről állítottam vissza"

A növényen se látszik Ca, Mg hiány.
 

f2obsession

Active member
IMG_0074.JPG


Se Mg, se Ca hiány? Biztos ez?

Nekem egyrészt ezek a tünetek annak tűnnek, másrészt fentebb Whiped is hozzá fűzte a látottakhoz, hogy a kizabált kálciumot, magnéziumot pótolni kellene, vagy gyakrabban cserélni az oldatot (heti 1 cserénél gyakrabbra végképp nincs kapacitásom).

A tápoldat összetétele is elhangzott fentebb: A 950uS-es csapvíz 500uS-re hígítva desztillált vízzel, majd ahhoz hozzá adva Advanced Hydroponics (Dutch formula) bloom, és Advanced Hydroponics (Dutch formula) micro 2:5 arányban 800-as EC-ig.

Ezt pontosan betartva töltöttem meg a 10 literes vödröt, amit azóta egyszer (kb 2-3 napja) 600 tájáról visszahúztam 800-ra továbbra is 2:5 arányban bloom:micro -t hozzá adva, illetve ma egy kevéske CaN-t meg még kevesebb epsom sót adtam hozzá.
 

tejföl

Active member
Szerintem ha elő van készítve minden, nem nagy idő rendbevágni az oldatot. Én reggel felrakom a kotyogóst, elcsoszogok a kertbe, megmártom az ec cerkát, csöpögtetek egy pht, kicsi táp, kicsi sav, újramér, ágyő. Hamarabb visszaérek a konyhába, minthogy elindulna lefelé a kávé :D Ilyen kis tanknál akár egy 20literes kannába be tudod keverni a tápot előre. Ha kikísérletezed mennyi táp kell a 10 literbe egytized ec emeléséhez máris gyorsabb. Ha minden ott van a kezed ügyében előkészítve, szerintem simán belefér a csere is 10percbe, még ha ki is kell bányásznod a növit a tankból.
 

Solon

Well-known member
Az oldat töménysége alacsony, már 1.6-ra kellett volna emelni, mert közbe háromszorosára nőtt a növény is. Ne csináld ezt a plusz Ca Mg beoldást külön. Ha nagyon mászkál, vegyél le a vízből valamennyit és bekevert tápos vízzel pótold. Mitomén, az 1/3-át mondjuk. Amikor azt írtam, hogy írd már le a tápösszetételt, arra gondoltam, hogy fogod és tápelemenként leírod a tiszta elemi összetételt. Ha már DWC, ilyeneket illene tudni. Mármint érted, az ott a te mannád lesz nem az enyém.
 

f2obsession

Active member
Természetesen 2dl desztvízben feloldottam a CaN-t meg a keserűsót, mielőtt a tankhoz adtam. A 10 literhez képest nagyon óvatos mennyiségeket. Szerintem nem ártott. Bár az interveinal chlorosis még fennáll rajtuk, de a legfrissebb levelek végre nem hajlottak, nem karmosak, már nem annyira torzul a szövet az erek közt, alakra legalább már majdnem egészségesek. Az EC-t egyelőre csak 850-re húztam fel (tank 1/10 részét cseréltem le töményebb AH oldatra), mert a tip burn folyamatosan jelen van. PH újra belőve 5,5-re.

Ha nem lesz baj az óvatos EC emelésből, emelem tovább apránként.

Click image for larger version  Name:	IMG_0083.JPG Views:	0 Size:	80.4 KB ID:	17800945
 

Attachments

  • IMG_0083.JPG
    IMG_0083.JPG
    77.1 KB · Views: 41
Last edited:

f2obsession

Active member
Temp: 25 C
Res temp:19,2 C
RH: 65% (gagyi lidlis műszer, szerintem ez több igazából)
PH: 5,5 (6,2-ről frissen lehúzva)
EC: 1015uS (ezt is most emeltem 820-ról)

IMG_0090.JPG
 

f2obsession

Active member
2 napja a tankhoz adott CaN:MgSO4 8:1 (kb 2 dl 1,2mS oldat) látszólag kicsit rendbe tette a növény általános fakóságát, ellenben a friss hajtások újra produkálják ezt a hólyagos, gyűrött torzulást, így ma komplett res. cserére készülök.

Próba képpen tegnap este óta többször lefújtam a leginkább érintett leveleket 0,2-es EC-jű keserűsó oldattal, hátha magnéziumhiány az ok. Se nem javított, se nem rontott a helyzeten, így elvetem a magnézium szerepét (talán CA hiány?)

Az 1.0mS-re húzott tápoldatot 3 nap alatt lekajálta 0,76mS-re, így most mondjuk az 1,2-t céloznom be a szokott recepttel (csapvíz:desztvíz 1:1 ; Bloom:Micro 2:5)

Click image for larger version  Name:	anomaly.jpg Views:	0 Size:	114.4 KB ID:	17804105
 

f2obsession

Active member
Teljes tankcsere folyamatban...

Mivel a gyökerek eléggé körbe nőtték a cuccokat (fűtés, porlasztók, szilikoncsövek), ezért a vödör leszívását választottam. Mikor már 1 centi lé sem volt a vödör alján, töltöttem rá kb 1 literrel az új oldatból, hogy némiképp leöblítsem az előző oldat maradékát. A gyökerek fehérek, rothadásnak semmi jele (se szín, se szag), a biztonság kedvéért 3-4ppm klórmész került az új oldatba is. Már csak azért is, mert az 22 C-osra sikeredett (remélem ebből nem lesz baj, hogy 3-4 fokkal melegebb oldattal lett újratöltve)

restore.jpg
 

f2obsession

Active member
No hát a közel 1,2-es EC meglátásom szerint soknak bizonyult. Talán nem voltam elég fokozatos, vagy csak a nem egészen optimális tápösszetétel miatt volt neki sok, de elég határozott karmosodást produkált a friss leveleken. Illetve mintha a növekedés üteme is megtorpant volna kissé. Tip burn is erősödött. Mostanra lekajálta 0.9-re, a PH csak 6.1-ig ment fel. Szerintem egy ideig még nem megyek 1.0 fölé ezek után.

Érdekes, hogy vegelő növény, pont a veges táp hiányzik a készletből, mégis mintha nitorgénből lenne sok neki (elég sötétzöld lett, és ha jól tudom, ez a levélujj-végi karmosodás is N-tox tünet).

PH-t 5.6-ra volt türelmem belőni (majd reggel még korrigálom), tápot meg nem adtam hozzá, azzal a történtek után megvárom, míg 800 alá esik.

Ja, amúgy tegnap kapott egy minimál tréninget, alsó, csököttebb, illetve a nagyon befelé növő hajtásokat levágtam, és egyelőre hőszigetelő panelből faragott pöckökkel kicsit kitámasztottam a megmaradt nagyobb oldalhajtásokat, hogy kitaláljanak a nagy legyezők alól.

Hétvégén megpróbálom valahogy bezsúfolni a nem túl kompakt párásítót is a boxba, mert egész napra nagyon nem kielégítő a vizes törülköző hatékonysága.

IMG_0132.JPG
 

Latest posts

Latest posts

Top