What's new

Nadsene zacatky indoor amatera

Nadsene zacatky indoor amatera

  • temer denne / almost daily

    Votes: 12 57.1%
  • prilezitostne / once in a while

    Votes: 5 23.8%
  • vubec / never

    Votes: 4 19.0%

  • Total voters
    21
G

green johny

Proc používat ocet?? tj jasný že to nedají!
Kup normálně pH - od ah nebo jungle tj jedno. pár kapek kyseliny.fosforecny do kýble staci ... Ale většinou hnojiva na květ si upraví pH samy ...
 

Dslzf

Active member
ahoj johny no je to organika tak sem nechtel davat kyselinu. jinac mam vypozorovane ze kdyz leju cistou RO nemusim ph resit ( muj vstup ma ph 7.4) ale lil sem. mix s kohoutem tak sem srazel. s hnojivy kdyz to namicham vubec nemusim upravovat ale jak sem psal hnojil sem pouze ve 2 zalivkach.
 

Dslzf

Active member
delal sem si prave rozbor vody a mam v ni mooooc vapniku, dost sodiku a temer vubec horcik. pristi kolo uz nic redit nebudu... hnojiva budu klido michat do mixu kohoutkove ale cistou vodu budu lejt uz jen RO
 

Dslzf

Active member
pristi kolo me ceka mensi uprava svetla - 9x 50w cob ( kombinace 3500k cree cxb a 3000k vero) a 4x cree deep red kazda 10w... celkem tefy cca 490w na 100x100 box.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Neni to skoda penez? Na m^2 by melo byt 350-400W LED svetla s dobrou ucinnosti (a to tech 50W na COB jednoznacne je!) vice nez dostatecne ..
 

Dslzf

Active member
skoda penez ne ja to vse mam uz dlouho na to nachystane jen sem se nedokopal ... aktualne mam 8x COB tvar ctverec a cipy sou po obvodu a to mi zabranuje dat svetlo nize nez 50cm resp mohu dat nize ale kdyz sme to merili uz stred pak ztraci ... pri 50 cm ( spis 60 ) to diky odrazu sten rovnomerne udela cca 700 ppfd po cele plose ... diky stredovemu COB budu moci jit na 30 - 35 cm a tim to lepe dole prosvitim ... uvidim jak to poslape spis je pak ve hre varianta ze koupim nove zdroje a pustim kazdy COB treba na 35w ale uividime ... ona ta eleketrika zase tak draha dnes neni aby me to zruinovalo.
 

Dslzf

Active member
picture.php


tady muzes videt to svetlo
 

Dslzf

Active member
Ale spachale :D nahlodal si me ... mozna to je fakt uz zbytecny ,,, a ty prace to vse prekabelovat asi zase vyhraje ma lenost a necham to ... prohodim jen 2x 3500 soucasne za nove 3000K Vero a bude pomer 1:1 mezi 3000k a 3500k
 

spachal

Well-known member
Veteran
Hele, nechci Te od neceho odrazovat, klidne to zkus a uvidis :)) .. Jen mi to prislo uz trochu moc svetla, tech cca 490W je, dle meho, jeste silnejsi jak sestikiko halogen a to uz je na jeden metr docela dost.

Pokud chces do neceho investovat, porid si radeji kvalitni pasivni chladice, vymen je za ty z CPU, kdyz na tomhle kousku klekne ventilator, pujde COB asi do kremikoveho nebe hodne rychle .. Proste pasivni chladic, ktery tech 50W uchladi i bez ofuku, ten tam nechat jen jako 'bonus' pro lepsi ucinnost a zivotnost.

A co se tyce teploty svetla, klidne bych jel jen na 3000K, pokud to mas nakoupene. Osobne si myslim, ze to prospeje vice, nez ty opicarny s deepred diodama (tim je nezatracuji, k necemu asi budou, ale dle meho je ten efekt malej).
 

burmese

Active member
chlapi na to ph mínus je asi najlepšia obyčajná káva, mne sa velmi osvedčil klasický jemný turek //jedna lyžička na 2 deci vody a normálne miesto zálievky//
Čistá voda (pH 7,00)

Minerálka (pH 6,0)

Čaj (pH 5,5)

Káva (pH 5,0)

Pivo (pH 4,5)

Víno (pH 4,0)

Pomarančový/jablkový džús (pH 3,5)
 

Dslzf

Active member
tak to je taky zajimave teda :) mam este variantu cele kolo odjet na RO a sem tam pridat calmag ... no uvidim ale kava to "slysim" poprve :) zajiamave cim vsim to jde snizit - cedis pak tu zalivku nebo to lijes i s tim drcenym kafem ?
 

Dslzf

Active member
jinak holky se mi zda jeste kynou a vybarvuji se hezky ... v nedeli nebo zitra az prijedu z houbareni neco nafotim ... na to ze sem defuckto nehnojil je to fakt parada :)
 

burmese

Active member
to je jedno DSLZF,,, niekedy nechám len lúhovat den, dva bez varu
pretože už každé tretie hnojenie používam proste preventívne kávu tak do polky kvetu potom už nie
 
G

green johny

To vypadá na led ideál setup. David mi říkal že 80+deep red a 90cri mají stejné výsledky taxem vzal rovnou devadesátku :) a deep red můžeš dát o 10/20w víc...
Kdybych mohl doporucit , zhruba toto:
Quantum board ( 100w cca 3000,- na skladě jen 4000k zatim, před vanocema budou 3000k určitě pockat)...
A pár 90cri. cca 1/3 wattaze jako Bloom booster (a trocha tepla).
Vše pasivně ...
V létě i s aktivne chlazeným verem trochu problémový letos, ofuk namirenej na ledky neuskodi

Samozřejmě je to jen můj výmysl ale zkušenosti mám. Samotný 90cri oproti mixu s 80 pokulhava IMO , proto ten účinnější qb za dobry peniz, takze...
bych se zeptal alucraftu na qb288 (viz bazar grower) a rovnou přihodil 90cri.
Optiku záleží jestli chceš do hloubky víc (Stella hb-www) anebo rovnoměrně ale ne tak do hloubky (ta druhá). Osobně volím první protože to je i na pomoc v gh :) klobouk bych nebral je to takový křehký , otevřený čip...

Ad voda , zajímavý
Jakože kyselina špatný na organiku ? Sakra
 

Dslzf

Active member
Johny cus ne je to HOME MADE svetlo - abych byl uplne ferovej a uprimnej pomahal mi svojim KNOW HOW prave FRYNK takze pokud to budes cist tak diky draku :) diky jeho ochote ze mi to svetlo premeril tak sem rozmistil cipy na jeho radu ( jsou vlastne ty COB tak moc u sten priky diky odrazu od nich pri cca 60 cm dopada i na stred stejne mnozstvi PPFD jako na krajich - rozmezi v boxu cca 690 - 720 ) i on uz drive rikal jako spachal ze na ten box to je az az :D ... jinak k tem QB - ja vidim moje nejvetsi mezery v tom jak se o kyti staram tam je nejvetsi moznost neco zlepsit takze pro me je COB az az neplanuju zadne QB zatim rozhodne. Chvili sem se fakt honil za tim udelat co nejvic G asi z nejake prestize ale od chvile co sem zkusil tu organiku uz jdu po chuti ( kourim tak 3x tydne ) takze me moc nedrasa ze holky uz v pulce kvetu zacinaji vyzirat listy kuli dusiku atd zatim mi prijde ze vse dojete na biocanne bez prihnojovani chutna lepe a vyraznei nez cokoli driv co sem kosil - ale mozna to neni nutne vyzranymi listy. uvidime kam se svojim punkem propacuju :) se mnou je tezky pre sem palicatej proste :D a mam porad potrebu si to delat po svem
 
G

green johny

Tak o vynosu to není ale může to být příjemné plus , aktuální situace je IMO výhodná a můj náhled na diy led , nic víc , světlo už je koupený , jdu s křížkem po funuse. já jsem taky spokojenej s verem velice, ale rád toho zkusím víc než se ustalim, ať už hranolky nebo vdolky :)
Po chuti jdu taky ;)
 

Dslzf

Active member
tak se uricte pak podel jako sem zvedav - to kvakosovo mereni ty cisla byly hodne zajimavy ... ale jak to bude v praxi - co to prosviti jak moc dolu atd to chci videt :)
 
G

green johny

Mám objednaný qb ale jen bez pasiv chladiče na mini matkárnu 50w, ale teď mě napadlo že bych mohl vzít fullon priplatit a vyzkoušet v květu klidně . A Věra dát do matkarny ale jsou bez regulace...
Jakk elg driver verzi A regulovat ? v tomhle tapu , nevěděli byste ? Myslím úplně konkrétně , ne odkaz na potencio čudlík
 
Top