What's new

my ww grow! - 26/04/10 -

zeeland

Member
pai o sapt nu are nimic, stai calm. o observatie la supercrop - indoitura trebuie facuta la o dist de aprox 10 cm de varful de crestere, ptr ca planta sa se poate ridica din nou cat mai usor. daca greutatea tulpinii indoite este prea mare atunci planta se ridica la loc f greu sau chiar deloc.
 

wouldubreakfree

user b4nn3d
stau si veghez.. :D

on: am fost azi.. am rupt masculul.era mic si vai de el oricum.
inca o descoperire... a3-a planta e fata.ce-i drept, pricajita... dar sa speram ca o sa fie ok :D
deci 3 fete din 5... din care 1 triploida.
apropo, trilpoida aia e nebuna rau.are firisoare albe gen parca sta sa faca muguri... si e maaaare
 
am si eu niste fete si seamana la fel cu a tale de la inceput fix la fel ale mele is o comb intre ww si ak47 ,... o sa`mi fie de folos posturile tale , ai pus ceva fertilizanti ? daca da de care ?
 
auzi dar cu masculu ala n-ai facut nimik , se mai zicea ca din coaiele lui mergea facut h sau din toppingu facut la femela ? nici ala n-a mers fomat vrun pik sau :D n-ai fost curios ?:D
 

wouldubreakfree

user b4nn3d
nu prea am inteles ce mi-ai zis...
dar din ce am inteles... sa-ti raspund.
n-am facut nimic cu masculul(adica seminte) pt ca momentan sunt singurele plante si nu am chef sa stau anu asta pe bara.
cred ca e o aberatie faza cu facutul H din sacii de polen..
si toppingul facut la femela e ok(a stagnat insa s-a ridicat si e oke)
 

wouldubreakfree

user b4nn3d
asa....multe probleme... in 2 cuvinte.
1 la mana. am gasit tot terenul din zona defrisat cam pana la 20cm de plante.
2 - 1 topping nereusit la o planta(cea mai mare) + gasita arsa si cu melcisori pe ea, in rest parea ok
3 - alta e pricajita vai de ea subtire si vai steaua ei
4 - a 3-a si totodata ultima, e triploida, cea mai ok insa are si ea ceva probleme - frunze arse, si parca mugurii ofiliti(spre maro asa...)

o sa va pun poze si niste intrebari in speranta ca ma veti ajuta..



astea au fost poze cu planta cea mai mare, puteti sa vedeti esecul toppingului...(n-a mai crescut nimic)



aici poze cu triploida...puteti vedea mugurii...(mai urmeaza poze cu triplo)



aici sarmana maria..cea mai subtire si vai de ea..




INTREBARI!!! URGENT!!!!


- Mai are rost sa sper la planta cea mai mare(respectiv cea din primele poze)? Precizez faptul ca acum 1 luna (6iunie) i-am facut toppingul, varful este negru(vedeti in poze) si parca fara speranta sa creasca. Mai precizez si faptul ca parca da niste mugurasi albi... dar varful p*la.. nu mai am speranta la ea...

- La cea pricajita? Sa mai sper? EU zic NU

- Si acum intrebarile cele mai importante(pt cea care mai am sperante - triplo -)
Oare sa nu fie WW si sa fie ceva care creste mult mai repede? Mugurii parca stau si se ofilesc usor si se sfarama unii...ca frunzele arse...oare sa fie semn ca pot sa recoltez? Sa fie vreun strain care are perioada de crestere mai scurta? Mugurii sunt maronii in unele locuri... va rog sa imi spuneti, oare daca ii recoltez acum are vreun rost??

MERCI!!! MAI URMEAZA POZE CU TRIPLOIDA PT CA NU IMI INCAP TOATE INTR-UN POST! HELP!
 

zeeland

Member
cea mare-nu stiu dece zici ca topingul a fost esec. adica, din cate vad eu, s-a ramificat corespunzator la locul topingului. frunzele alea mari n-are nimic daca se usuca, dar din cate se vede pe ultima poza, parca au suferit de sete sau daca nu, de caldura excesiva. probabil ca de acolo si arsurile respective.

cea triplo-in mod ciudat, cel putin dupa pistilele uscate, pare mai mult decat gata. mai are pistile albe? dupa conformatie, pare a fi ceva fel de lowrider.

cea mica-las-o in pace sa se faca. cateva jointuri sigur faci de pe ea, in toamna.
 

wouldubreakfree

user b4nn3d
nu mai are nimic alb triploida... si eu am zis ca e mai mult decat gata...dar totusi cam ciudat.pentru ca si celelalte 2 plante ar trebui sa fie la fel ca ea...pe cand aia cea mai mare este imensa pe langa pitica triplo..

de sete nu cred ca au suferit insa de caldura da... deci ce ziceti sa recoltez de pe triplo..?daca o mai las ce riscuri sunt?

PS: e normala culoarea maronie de pe muguri?

PS2: la cea mare(cu toppingul) ma asteptam la o explozie de crestere..(nu stiu de ce ma asteptam sa creasca tot din locul taiat presupun nu?..de aia am zis esec.. ca am vazut-o ofilita si neagra...])
 

Latest posts

Latest posts

Top