What's new

MicroFridge Growbox, 150W HPS Jurnal

Status
Not open for further replies.

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
becurile ocupa loc si la fel si ghiveciul. ce spatiu iti ramane? in cati centimetri pe vertical vrei sa cresti planta aia? normal ca un scrog e necesar intr-un grow in care spatiul vertical e mic, dar 4 plante??? poate daca sunt FOARTE mici
 

Cucumber

New member
Ar mai fi planul B intr-un dulap: 56 latime x 59 adancime x 150 inaltime in care sa pun o singura planta. Problema e ca trebuie crescuta pe inaltime iar grow-urile pe care le-am vazut pana acum pe forum toate erau facute pe latime. Exista vreo tehnica despre care ar trebui sa stiu, care sa permita un grow bun pe verticala?
 

Cucumber

New member
La ce te gandesti cand zici becuri puternice?
Inca n-am vazut un grow pe verticala dar am inceput sa ma gandesc ca poate ar fi bine sa am neoane pe laterale pentru a face planta sa creasca pe cat se poate de bushy si un cfl/doua mai mari sus pentru a creste si pe verticala. Are vreun sens ce zic eu ? :)
 

Paff

Member
Grow 2

Grow 2

Redeschid thread-ul cu cateva poze din recolta de toamna
Jack Herer x Burmese&F.I. x Skunk#2
Burmese&F.I. x Skunk#2
Din clone vegetate 2,5 saptamani si 13 saptamani de floare
Am avut ceva probleme cu ele, in saptamana 2 de flower au ramas accidental fara apa vre-o 8 zile defectandu-se instalatia de irigare si am pierdut cam 40% din ele uscandu-se.Ceva probleme am mai avut cu ph-ul care din cauza abuzului de nutrienti ajunsesem undeva pe la 4,5
Am ramas foarte surprins de aceasta data de high-ul lui Jack Herer x Burmese&F.I. x Skunk#2 fata de data trecuta... parca as fi fumat altceva.E bestial de data asta...
:bump::artist:

verde este greutatea la recoltare
negru: greutatea finala dupa uscare si eliminarea tulpinilor

:smoweed::pimp3:
 
G

green_land

very nice.... :) ce dimensiuni are boxu? nu de alta dar mi-e cam foarte lene sa caut in cele 44 pagini :D
 

Paff

Member
47 inaltime, 36.5 latime si 37 cm adancime
Data trecuta plantele s-au dus pana la 40cm inaltime de la nivelul pamantului dar de aceasta data cel mai inalt varf ajungea pana la 23 cm inaltime
 
A

AlexFermieru'

super paff..boxul e mai mic decat al meu si ai scos asa frumos..intrebare : cumva cresti hidro?si daca nu, vai ca ai pus 2 plante in acelasi pot, le-ai separat radacinile sau sunt acolo la gramada in pamant?toti zic , ca nu e bine sa pui 2 plante in acelasi pot, dar ma gandesc, ca daca le dai nutrienti cat trebuie nu au de ce sa se bata intre ele :)
 

Paff

Member
super paff..boxul e mai mic decat al meu si ai scos asa frumos..intrebare : cumva cresti hidro?si daca nu, vai ca ai pus 2 plante in acelasi pot, le-ai separat radacinile sau sunt acolo la gramada in pamant?toti zic , ca nu e bine sa pui 2 plante in acelasi pot, dar ma gandesc, ca daca le dai nutrienti cat trebuie nu au de ce sa se bata intre ele :)

Nu cresc hidro (inca)
Ligheanul in care cresc are pereti despartitori pt. fiecare compartiment
Nu mai fi trist ca se poate si mai rau.... priveste cum aratau plantele mele de la primul grow la 2 saptamani:
http://www.icmag.com/ic/showpost.php?p=3122332&postcount=135
citeste si tu prin thread-ul meu pt ca la mine s-a rezolvat intr-un final problema... Cum zicea si explo cauza este pamantul. Il poti schimba si arunca ceva nutrienti cu N mai mare :blowbubbles:
 
G

green_land

47 inaltime, 36.5 latime si 37 cm adancime
Data trecuta plantele s-au dus pana la 40cm inaltime de la nivelul pamantului dar de aceasta data cel mai inalt varf ajungea pana la 23 cm inaltime

uau! 47 inaltime...nice :) vreau sa-mi fac un box saptamanile viitoare si imi faceam griji privind inaltimea. de 125cm sau 100cm!!??vroiam sa optez pt 100cm sa fie cat mai stealth, caci va fi un fel de dulapior cu instalatie LED.

ma gandeam sa cresc SCROG prima data... dar atunci cand imi va fi lene, sa pot opta si pentru crestere normala. dupa ce scad inaltimea ghivecelor si led-ului mai raman cu vreo 60cm, ce zici? mi-ar ajunge?

apropo, de cati litri au fost recipientele? ( am vazut ca ai folosit un lighean compartimentat...dar poate stii cu aproximatie :) )

:thank you:
 

Paff

Member
uau! 47 inaltime...nice :) vreau sa-mi fac un box saptamanile viitoare si imi faceam griji privind inaltimea. de 125cm sau 100cm!!??vroiam sa optez pt 100cm sa fie cat mai stealth, caci va fi un fel de dulapior cu instalatie LED.

ma gandeam sa cresc SCROG prima data... dar atunci cand imi va fi lene, sa pot opta si pentru crestere normala. dupa ce scad inaltimea ghivecelor si led-ului mai raman cu vreo 60cm, ce zici? mi-ar ajunge?

apropo, de cati litri au fost recipientele? ( am vazut ca ai folosit un lighean compartimentat...dar poate stii cu aproximatie :) )

:thank you:


60cm pt. planta eu zic ca e ok..... eu am max 40
ligheanul are 8L si a fost compartimentat in 4
:smoker:
 

sznake

jarhead
Vai de pl mea! NIIIIIIIIIICE!

Deci ai reusit sa scoti bine de data asta JHxBFIxSk#2 ca doar erau din clone din aceeasi planta. Vezi ca nu genetica era de vina pt lipsa de tarie data trecuta.. :) Conteaza intr-adevar f mult si nutrientii, pamantul. Aproape 60g huh? Buuuuuuuuuuun!


Tot nu ma satur sa ma uit la bijuteria aia tehnologica de box!

Vrei sa cresti si caisi in ligheanul ala? :)
 
Last edited:

Paff

Member
Aurora Indica & AK-48

Aurora Indica & AK-48

Si pentru ca o poza face mai mult decat o mie de cuvinte, va prezint "Frigiderul de Cola".

Seminte: Aurora Indica & AK-48 feminizate de la Nirvana
Pamant: Light Mix de la BioBizz + 20% Florasol
Nutrienti: FloraNova Grow+Bloom & Ripen
Lumina: 150W MH, 150W HPS

Vizionare placuta!



Day 30 Vegg, 20/4, MH


Day 01 Flower, 12/12, HPS


Day 08 Flower



Day 12 Flower


Day 13 Flower


Day 21 Flower


Day 25 Flower


Day 33 Flower


Day 37 Flower




:greenstars:
 
Status
Not open for further replies.
Top