What's new

MicroFridge Growbox, 150W HPS Jurnal

Status
Not open for further replies.

Paff

Member
LE: apropo parca luasei clone din plante nu? :)

Iata si clonele:
1.Jack Herer x Burmese&F.I. x Skunk#2
2.Burmese&F.I. x Skunk#2
au fost clonate la 3 saptamani de flower si le voi folosi ca mother plant:plant grow:
 

Attachments

  • DSC00552mr.jpg
    DSC00552mr.jpg
    86.9 KB · Views: 17
  • DSC00551mr.jpg
    DSC00551mr.jpg
    39.4 KB · Views: 16
  • DSC00561mr.jpg
    DSC00561mr.jpg
    49.6 KB · Views: 20

tricky1

Member
Sunt curios cum or sa arate spre final. Auzisem de pe undeva, parca am si vazut, ca reveg din floare o face sa aiba f. multe ramuri; sa vedem.

Pai pe langa gustul de clorofila ce ai mai simtit? dupa ce a trecut gustul , cum te-a lasat?
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
stresul revegetarii o face sa aiba o explozie de crestere

prima data cand aud de asta... si nu prea stiu ce sa cred. sunt curios de unde ai aceasta informatie.

legat de acest subiect, parerea mea e total diferita

conform dexonline.ro "STRES, stresuri, s.n. 1. (Med.) Nume dat oricărui factor (sau ansamblu de factori) de mediu care provoacă organismului uman o reacție anormală; p. ext. efect nefavorabil produs asupra organismului uman de un factor de mediu."

deci reactia anormala sau efectul nefavorabil produs asupra marioarei este o explozie de crestere?
cat de nefavorabil ar fi pt noi ca o planta sa decida sa produca mai mult material fumabil?
dar din punctul de vedere al plantei, cat de nefavorabil pt ea ar fi ca sa creasca mai mare, si implicit mai puternica?

putinele efecte legate de reveg pe care le-am putut observa au fost o crestere inceata si aparitia frunzelor simple, nu cu 5 "degete" ci cu unul singur.

iar daca revegul ar produce acea explozie de care spui, mai multa lume ar face reveg.
 
E

evilkid

intr-adevar, dupa reveg apar frunze monolobate. eu am observat la ale mele cand le-am revegetat ca, au stagnat aprox 2 saptamani, dupa care au iesit si cate 5 crengi la un singur nod si o explozie de frunze si crengute, incat la 10 zile pot taia lejer 15-20 de clone. a fost prima data cand am revegetat o planta si asta a fost rezultatul la mine.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
foarte misto atunci. daca ai poze cu planta inainte de a intra in reveg si dupa, as vrea sa le vad.
 

sznake

jarhead
..on: paff...cum e budu?:D:D:D:D

Iti dai seama ca saracu de-atunci nu si-a mai revenit.. :) de asta nu e in stare sa mai posteze.. :D j/k

Cica ar fi un pic mai slabut decat se astepta.. asa e cand iti faci asteptari prea mari.. :)
Eu cred ca se datoreaza faptului ca alea mai trebuiai lasate 1-2 saptamani.

Ce sa-i faci, e fenotipul de Haze care s-a manifestat la jack-urile alea si ar fi mers la vreo 12-13 sapt de floare.. erau destul de multi tricomi care erau inca transparenti pe-acolo, plus ca scotea la greu calixuri noi..
 

Cucumber

New member
intrebare

intrebare

Vreau sa fac si eu un grow intr-un frigider mic (pe care inca nu l-am luat - spatiu cam 0.5 mp). Ma gandesc la un setup CFL in total 200W (3 becuri 2x 5000-6000k si 1x 2000-2500k). O sa fac calculele si pentru lumeni. Vroiam sa stiu daca imi incap 4 plante in spatiul asta si daca s-ar preta SCROG sau daca are vreun feedback la ce am scris.

P.S. Ar fi primul meu grow :canabis:
Danke
 

MJgrow

Active member
spatiul e cam mic dar foarte stealth.

deci trebuie sa iti faci foarte precis calculele.

Ce vrei sa cresti? Lowrideri ?
 

Cucumber

New member
Nici nu stiu inca la capitolul seminte cum o sa ma descurc, m-am tot uitat pe forum la cum sa iti expedieze, etc. dar nu vad nicio combinatie posibila. Cel mai probabil o sa ajung sa iau vreo samanta de la cineva fara sa stiu strain... asta daca nu ma ajuta cumva cineva de pe forum

Lowrider as vrea, am vazut review-uri bune pe AK47, dar sunt clueless si la acest capitol.
 
S

sharpeq287

mah daca tot vrei sa faci o treaba intr-un frigider eu zic, ca ar fi mai bine sa bagi una singura si tragi de ea cat mai mult..asa poti sa cresti si altceva decat lowrider care din cate stiu eu nu se compara cu o indica ,calumea..am auzit pe aici ca harvestu e cam asa 1w=1gram..deci daca scoti tu dintr-o planta crescuta bine 200 grame ar trebui sa iti pupi picioarele :)
 

Cucumber

New member
Parerile am vazut ca sunt impartit vis-a-vis de gram pe watt (am scobit forumul 2 luni pana la primul post azi). Exista si teoria a doua ca lumenii ar fi mai importanti (alaturi de spectru). Am gasit niste becuri cu multi lumeni dar nu se incadreaza bine in spectru si ard la buzunare.
Link aici Daca are cineva o parere si despre becurile astea e binevenit. Merg pe CFL ca 1. nu stiu cum ma descurc cu caldura si 2. cred ca pot acoperi mai bine spectrul pentru veg si flower (daca gasesc temperaturile care vreau)

In growul de pe thread-ul asta mi s-a parut ca omul a inghestuit cu succes 4 plantute, varianta mea originala era sa plec cu o planta si cu scrog si sa o imping la maxim.
 
E

evilkid

86,59 RON 65W? LOOOL ... eu am luat cu 25ron(4200 lumeni) bucata si fac o treaba excelenta.
 

jahert7

Member
25ron(4200) ma gandesc sa investesc si eu pentru astfel de becuri imi poti spune la ce magazin ai gasit pretul acesta te rog? multumesc oricum.
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top